SON YERLER!

Yılbaşı Özel: Porto, Lizbon Rüyası

Yılbaşı Özel: Porto,  Lizbon RüyasıYılbaşı Özel: Porto,  Lizbon RüyasıYılbaşı Özel: Porto,  Lizbon RüyasıYılbaşı Özel: Porto,  Lizbon Rüyası


Porto(2), Braga, Guimares, Fatima, Nazare, Obidos, Lizbon(2), Sintra, Cascais, Estoril, Cabo de Roca

  • Türk Havayolları
  • 4 Gece 5 Gün
  • Porto Şehir Turu Dahil
  • Lizbon Şehir Turu Dahil
  • Yeşil Pasaportlulara Vizesiz

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Porto

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 10:00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, saat 13:20’da THY’nin TK1451 sefer sayılı uçağıyla Porto'ya hareket. Yerel saat ile 15:25’de Porto'ya varış. Varışımız sonrası havalimanından ayrılıyor ve Porto şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında Douro Nehrine tepeden bakan Rieira semti tarihi binaları, Bolsa Sarayı, Katedrali (Porto Katedrali), House Of The Prince, Sao Francisco Kilisesi, Sao Bento tren istasyonu, Ponte d Lous I Köprüsü ve Douro Nehri ile panoramik şehir turumuzu tamamlıyoruz. Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Porto Tekne Turuna (45 Euro) katılabilirler. Bu muhteşem şehri bir de nehirden görme fırsatı bulup, Okyanus’a kadar ilerledikten sonra turumuzu sonlandırıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Konaklama: 4* Axis Porto Business & SPA Hotel vb./ 4* VIP Executive Arts Hotel Lisbon vb.
2. Gün: Porto

Otelde alacağımız sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Portekiz Şaheserleri Braga & Guimares turuna (70 Euro) katılabilirler. Portekiz’in önemli şehirlerinden biri olan Braga ilk durağımız. Braga’da önemli kutsal mekanlardan biri olan ’Dağların İsası Kilisesi’ni (Bom Jesus Do Monte) görüyoruz. 650 basamakla çıkılan bu muhteşem yapı Kuzey Portekiz’in granit yapılarının en güzel örneği. Dindar insanlar kutsal günlerde bu basamakları dizlerinin üzerinde çıkarak kutsal mekana ulaşıyorlar. Braga’dan sonra Portekiz’in eski başkenti Guimares’e hareket ediyoruz. Unesco koruması altında olan Guimares tipik evleri ve meydanlarıyla çok sevimli bir şehir. Guimares’i gördükten sonra Okyanus kıyısındaki güzel manzaralı yoldan Porto’ ya hareket ediyoruz. Varışa istinaden otele transfer ve geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Axis Porto Business & SPA Hotel vb./ 4* VIP Executive Arts Hotel Lisbon vb.
3. Gün: Porto - Lizbon

Sabah kahvaltı sonrası Lizbon’a doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde Fatima & Nazare & Obidos turu yapılacaktır. İlk durağımız olan Fatima’ya doğru yola çıkıyoruz. Meryem Ana’nın 1917 yılında üç küçük çobana görünüp üç sırrı verdiği bu yer, Hristiyanlığın en büyük hac ve ibadet merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Fatima’dan sonra Okyanus kıyısına yönelip Nazare adlı, kumsalıyla ünlü balıkçı kentine yöneliyoruz. Ünlü Kaşif Vasco de Gama uzak deniz yolculuklarına çıkmadan önce dua etmek için geldiği Nazare falezlerinden etkilenmemek mümkün değil. Daha sonra, hala 12 Yüzyıl surları ayakta olan, tarihi dokusunu korumayı başarmış Orta Çağ mirası Obidos Kenti’ni geziyor ve Lizbon’a hareket ediyoruz. Varışa istinaden Lizbon panoramik şehir turu. Turumuzda VII. Eduardo Parkı, şehrin kalbi sayılan Rossio Caddesi, ünlü Libardede Meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, Alfama Semti, Alcantara Semti, keşifler için uğurlamaların yapıldığı Belem Kulesi, Belem’ de Keşifler Anıtı ve Jeronimus Manastırı görülecek yerler arasındadır. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Konaklama: 4* Axis Porto Business & SPA Hotel vb./ 4* VIP Executive Arts Hotel Lisbon vb.
4. Gün: Lizbon

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra Sintra & Cascais & Estoril & Cabo de Roca Turuna katılabilirler (70 Euro). Bu turumuzda ilk olarak Sintra´ya yaklaşık 40 dakika yolculuktan sonra, mutfak bacaları ve çinileriyle ünlü, çeşitli stillerin bir sentezi olan “Palacio de Vila”(Şehir Sarayı)´nı ziyaret edeceğiz. Akabinde kentin merkezindeki araba girmeyen dar sokaklarını keşif ve öğle yemeği için serbest vaktiniz olacak. Öğleden sonra, Avrupa´nın en batı ucu olan Cabo de Roca´ya ayak basacağız. Okyanus kıyılarından ilerleyip önce Guincho burnuna oradan Cascais yakınlarındaki “Boca de Inferno” kayalığına varıyoruz. Cascais merkeze inip balıkçı limanını gezeceğiz. Lizbon dönüş yolunda Casinosu ile meşhur zengin Estoril semtinden geçip otelinize varıyoruz. Geceleme otelde.Konaklama: 4* Axis Porto Business & SPA Hotel vb./ 4* VIP Executive Arts Hotel Lisbon vb.
5. Gün: Lizbon - İstanbul

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından özel aracımızla şehir merkezine transfer. Rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman ve ardından havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK1760 sefer sayılı uçağı ile saat 16:35’de İstanbul'a hareket. İstanbul Havalimanı’na saat 00:15’te varış ve turumuzun sonu.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#PCS
LOKASYON:
Portekiz (İstanbul çıkışlı)
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

1.099

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


 THY tarifeli seferi ile İstanbul- Porto gidiş/Lizbon-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 Havalimanı vergileri
 Porto’da 2 gece , Lizbon’da 2 gece oda kahvaltı konaklama
 Özel araçla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 Porto ve Lizbon Panoramik şehir turları
 Türkçe rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:


 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Schengen vizesi
 Seyahat sağlık sigortası
 Otelde ödenecek şehir vergileri
 Şoför bahşişi