ERKEN REZERVASYON

Yılbaşı Özel: Kuzey İtalya ve Toscana, Tüm Turlar Dahil

Yılbaşı Özel: Kuzey İtalya ve Toscana, Tüm Turlar DahilYılbaşı Özel: Kuzey İtalya ve Toscana, Tüm Turlar DahilYılbaşı Özel: Kuzey İtalya ve Toscana, Tüm Turlar DahilYılbaşı Özel: Kuzey İtalya ve Toscana, Tüm Turlar DahilYılbaşı Özel: Kuzey İtalya ve Toscana, Tüm Turlar Dahil


Milano, Floransa, Pisa, San Gimignano, Venedik

  • Türk Havayolları
  • 4 Gece 5 Gün
  • Tüm Ekstra Turlar Dahil
  • Venedik, Milano, Floransa Şehir Turları Dahil

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Milano - Floransa

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 10.00’da buluşma. Türk Havayolları TK1873 sefer sayılı uçuş ile saat 08:40’da Milano’ya hareket. Saat 09:40’da Milano havalimanına varış. Varışımızın ardından bizleri bekleyen otobüsümüz ile Milano şehir turu. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya’nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi ‘Castello Sforzesco’, 19. Yüzyıl endüstri devrimine damgasını vurmuş olan ‘Galleria’ Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris’teki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile Dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen ‘Via Monte Napoleone’ ve ‘Via La Spiga’ caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme Montecatini Terme bölgesindeki otelimizde.

Milano Şehir Turu Fiyatlarımıza Dahildir!Konaklama: 3* ve 4* Oteller
2. Gün: Floransa

Sabah kahvaltımızın ardından Floransa’ya hareket ve varışı takiben Floransa şehir turu Rönesans sanatının çıkış yeri olan, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, İtalyan Krallığına başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi birçok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında: Floransa Katedrali, vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, Lanzi Locası, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo Pazarı. Turumuzun ardından geceleme Montecatini Terme bölgesinde ki otelimizde.

Floransa Turu Fiyatlarımıza Dahildir!Konaklama: 3* ve 4* Oteller
3. Gün: Floransa

Sabah kahvaltısının ardından Büyük Toscana turu. Toscana bölgesinin üç incisi olarak da bilinen Pisa şehrini ziyaretimizle başlıyoruz turumuza. Adını katedralin çan kulesine vermiş olan Pisa Kulesini görmenin yanı sıra, Pisa Katedrali, Avrupa'nın en görkemli vaftizhanesini ve Mucizeler Meydanını görüyoruz. Ardından San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağda hissedecek olduğunuz San Gimignano’da, 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterno Meydanını göreceğiz. Ardından Siena'ya hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu tarafından, tepeler üzerine kurulmuş olan, kırmızı Chianti şarapları ile meşhur Siena'da, dar ve inişli çıkışlı sokaklardan geçerek Siena Katedralinin bulunduğu meydana geliyoruz. Dünyanın ilk bankacılık sisteminin başladığı yer olan Bankerler Locasından geçerek, Campo Meydanına ulaşıyoruz. Her sene 2 Temmuz ve 16 Ağustos'ta oynanan tarihi at yarışlarının yapıldığı bu meydan, boş olduğu zamanlarda da asaletini göstermektedir. Yüz metreden fazla yüksekliği bulunan çan kulesi ile yönetim sarayı, şüphesiz, meydanda ilk göze çarpan eserlerdir. Tur sonrası, kırmızı tuğlalarla özenle dizilmiş Campo Meydanında oturup yorgunluk atarken aynı zamanda meydanın altındaki sarnıça yağmur sularını akıtan mazgal kapaklarını arayabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme Floransa (Montecatini)'de otelimizde.

Pisa – Siena – San Gimignano Turu Fiyatlarımıza Dahildir!Konaklama: 3* ve 4* Oteller
4. Gün: Venedik

Sabah kahvaltımızın ardından Venedik’e hareket ve şehir turu. Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marco Meydanına yakın bir noktada vaporettodan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri vs. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marco Meydanına yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler Sarayını birbirine bağlayan "Ponte dei Sospiri" İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio Adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik'in sembolü olan heykelleri görebilirsiniz. San Marco Katedralinin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından "Dünyanın en güzel meydanı" olarak adlandırılmıştır. Katedralin yapımı 9. Yüzyılda tamamlanmış olsa da, bugünkü halini alması 17. Yüzyılı bulmuştur. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, İkinci Haçlı Seferleri dönüşünde İstanbul'dan getirilmiştir. Serbest zamanınızda saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve "Canal Grande" Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkânların olduğu "Ponte Rialto" görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve geceleme otelimizde.

Venedik Şehir Turu Dahildir!Konaklama: 3* ve 4* Oteller
5. Gün: Venedik - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanı transfer Türk Havayolları TK1870 No’lu tarifeli seferi ile saat 19:35’de İstanbul'a hareket saat 00:35’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#WTTL
LOKASYON:
İtalya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

749

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• Türk Havayolları ile / İstanbul - Milano / Venedik - İstanbul arası gidiş-dönüş uçak biletleri
• Floransa Montecatini 3 Gece, Venedik 1 gece seçilen otellerde oda & kahvaltı konaklamalar
• Venedik, Milano, Floransa Şehir Turu
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Alan-Otel-Alan transferleri
• Havalimanı vergisi
• Programda belirtilen ekstra turlar

HARİÇ OLANLAR:


• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150-TL
• Vize Ücreti İstanbul : 175-Eur
• Vize ücreti izmir Ankara : 180-Eur
• Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar) : 15-Eur
• Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası) : 30-Eur
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Şehir Vergileri (İtalya`da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır. Gecelik 3-6 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)
• Şöför bahşişleri
• Vaporetto ücreti (15 Euro)