VİZESİZ

Yılbaşı Özel: Görkemli Barselona Turu

Yılbaşı Özel: Görkemli Barselona TuruYılbaşı Özel: Görkemli Barselona TuruYılbaşı Özel: Görkemli Barselona TuruYılbaşı Özel: Görkemli Barselona TuruYılbaşı Özel: Görkemli Barselona Turu


Barselona, Girona, Figueras, Park Güell

  • Türk Havayolları
  • 3 Gece 4 Gün
  • Barselona Şehir turu
  • 4* Catolonia Sabadell Hotel

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul – Barselona

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1467 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.45’te Barselona’ya hareket. Yerel saat ile 13.35’te varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyor. Barselona, İspanya’nın en büyük ikinci şehri ve Katalonya bölgesinin canlı ve büyüleyici başkenti olarak dünya çapında ün kazanmış bir şehirdir. Akdeniz'in sıcak sularıyla yıkanan bu muhteşem şehir, tarih, sanat, kültür ve eğlencenin eşsiz bir birleşimini sunar. Görkemli mimarisi, renkli sokakları, lezzetli mutfağı ve canlı gece hayatıyla Barselona, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi kendine çekmektedir. Şehir, Antoni Gaudí'nin benzersiz eserleriyle süslenmiş bir açık hava müzesi gibidir. Bu güzel şehirde yapacağımız şehir turu esnasında La Sagrada Familia Kilisesi, Cristof Colomb Heykeli, Montjuic Tepesi, La Ramblas Caddesi, İspanya ve Catalunya Meydanı, Endülüs Arenası, Olimpic Liman görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.Konaklama: 4* Catolonia Sabadell Hotel vb.
2. Gün: Barselona – Girona & Figueras (Dali Müzesi)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra Görkemli Kuzey Katalonya’nın İncileri (Girona & Figueras & Dali Müzesi) turuna katılabilirler. (70 Euro) Turumuzda ilk durağımız Girona. Katalonya'nın kuzeydoğusunda, Barcelona'nın yaklaşık 100 kilometre kuzeyinde bulunan tarihi bir şehir olan Girona, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, tarihi yapıları, müzeleri, kiliseleri ve surlarıyla ünlüdür. Burada yapacağımız turda Aslan heykeli, Katedral meydanı ve ünlü Yahudi Mahallesi (El Call) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Figueras kentine doğru yola çıkıyoruz. Figueres, Girona'nın kuzeydoğusunda yer alan ve Salvador Dali’nin doğum yeri olarak bilinen bir şehirdir. Şehir, ünlü İspanyol ressam Salvador Dali’nin hayatı ve eserleriyle yakından ilişkilidir. Figueres'teki en önemli turistik yer, Salvador Dali Müzesi'dir. Dali doğduğu bu yere bir şeyler bırakmak ve eserlerini sergilemek için burada bir müze kurmuştur. Bu müze günümüzde en büyük Dali koleksiyonuna sahiptir ve her yerini Dali tasarladığı için Dali’nin en büyük yapıtı olarak anılmaktadır. Müzede, Dali’nin farklı teknikler kullanarak yaptığı 4000’den fazla eser bulunmaktadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra Görkemli Flamenco Ateşi turuna katılabilirler. (55 Euro) Flamenko, duygu ve tutkunun bir ifadesi olarak kabul edilir ve İspanya'nın kültürel mirasının önemli bir parçasıdır. Hem dans hem de müzik olarak Flamenko, izleyicilere canlı ve heyecan verici bir deneyim sunmaktadır. Burada geçireceğiniz güzel zamanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 4* Catolonia Sabadell Hotel vb.
3. Gün: Barselona – Park Güell & Gotik Mahalle

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirler ekstra Gaudi’nin Görkemli Yapıtı Park Guell & Gotik Mahalle turuna katılabilirler. (60 Euro) Turumuzda ilk durağımız Park Guell. Antoni Gaudi’nin muhteşem eserlerinden biri olan Park Guell, Unesco Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Masal parkı olarak adlandırılan bu park, renkli merdivenleri ve hayali köşkleri ile masalsı bir hava yaratmaktadır. Gaudi’nin bu muhteşem eserini gördükten sonra ikinci durağımız Gotik Mahalle. Gotik Mahallede, Orta Çağdan kalma dar ve labirentli sokakları, gotik kiliseleri, romantik meydanları, Roma duvarları ile Orta Çağın büyüleyici atmosferini hissedebilir ve tarihi dokuya hayranlıkla bakabilirsiniz. Mahalledeki en önemli yapılar arasında Barselona Katedrali, Plaça Reial (Kraliyet Meydanı), Plaça del Rei (Kral Meydanı) ve La Rambla bulunmaktadır. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz ekstra Görkemli Sitges Turuna katılabilirler (40 Euro) Sitges, Barselona'nın güneybatısında, Akdeniz kıyısında yer alan şirin bir sahil kasabasıdır. Turkuaz renkli denizi, güzel plajları ve canlı atmosferiyle ünlü olduğu gibi aynı zamanda sanat ve kültür etkinlikleriyle de tanınır ve birçok sanat galerisi, müze ve festivale ev sahipliği yapar. Gezimize San Bartolome-Santa Tecla katedralinin sihirli merdivenlerinden başlayarak tarihi sokaklarında kendimizden geçeceğiz. 17.yy. dan kalan bu katedral, eski bir Romanesk ve Gotik kiliselerin kalıntıları üzerinde yükselmiştir. Bu muhteşem katedrali hayranlıkla izledikten sonra sıradaki yolculuğumuz tarihi Sitges sokakları, orta çağdan kalan kent merkezinin içerisinde Modernizmin nadide örneklerinden olan Maricel Sarayı ve Müzesi koleksiyon severler için adeta bir cennet niteliğinde. Hemen karşısında duracağımız yer ise Cau Ferrat Müzesi, Katalunya bölgesindeki modernist hareketin liderlerinden biri olan Santiago Rusiñol’un evidir. Yapmış olduğu tablolarını burada Sitges’de sergilemeye başlayınca beldenin bu kadar bilinir olmasındaki en büyük rolü de üstelenmiştir. Korku ve fantezi film kategorilerine sahne olan her sene binlerce insanın akın ettiği Sitges Festivalinin kutlandığı dar sokaklarda rengarenk evleri ve şirin barları gördükten sonra, plaja doğru ilerleyerek zamanımızın geri kalanını buradaki yerliler gibi günü eğlenerek geçireceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 4* Catolonia Sabadell Hotel vb.
4. Gün: Barselona- İstanbul

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından rehberin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1468 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.30’da İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 20.05’te varış ve turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

Ekstra Tur Paketi: 225 Euro yerine 200 Euro

 Görkemli Kuzey Katolonyanın İncileri (70 Euro)
 Görkemli Flamenco Ateşi (55 Euro)
 Gaudi’nin Görkemli Yapıtı (Park Guell) & Gotik Mahalle (60 Euro)
 Görkemli Sitges (40 Euro)
(0 – 12 yaş çocuklar indirimsiz fiyat üzerinden %50 indirimlidir)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ATLAS
LOKASYON:
İspanya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

649

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


 Türk Havayolları ile İstanbul – Barselona – İstanbul arası uçak bileti
 Havalimanı Vergileri,
 Alan – otel – alan transferleri
 4* Otellerde 3 Gece – 4 Gün Oda – Kahvaltı Konaklama
 Panoramik Şehir Turu
 Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:


 Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
 Vize Ücreti (190 Euro)
 Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 Müze ve ören yeri girişleri
 Şehir Vergileri (Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.)