SİZE ÖZEL

Sri Lanka Master Spesiyal Turu

Sri Lanka Master Spesiyal TuruSri Lanka Master Spesiyal TuruSri Lanka Master Spesiyal TuruSri Lanka Master Spesiyal TuruSri Lanka Master Spesiyal TuruSri Lanka Master Spesiyal TuruSri Lanka Master Spesiyal TuruSri Lanka Master Spesiyal TuruSri Lanka Master Spesiyal Turu


Colombo, Pinnawala, Dambulla, Sigiriya, Anuradhapura, Kandy, Nuwara Eliya, Bentota, Galle, Negombo

  • Vizesiz (Kapıda Kolay Vize)
  • Jezeera Havayolları
  • 7 Gece 9 Gün
  • Tüm Turlar Dahil
  • 5* ve 4* Oteller, Denize Sıfır / Merkezi
  • 4 Akşam Yemeği Dahil

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Colombo

Sabiha Gökçen Havalimanında saat 12:00'de buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Jazeera Havayolları seferi ile Kuveyt aktarmalı olarak Sri Lanka’nın başkenti Colombo’ya hareket. 3 saat 20 dakikalık uçuşun ardından yerel saat ile 18:20’de Kuveyt’e varış. 20:15’te Colombo’ya hareket. Geceleme uçakta.

2. Gün: Colombo - Free

5 saat 50 dk'lık uçuşun ardından yerel saat ile 04:20’de Bandaranaike Uluslararası havalimanına varışımızı takiben, otele transferimiz gerçekleşiyor. Uzun bir yolculuğun ardından Sri Lanka'dayız. Uunutulmaz bir maceraya atılmadan önce dinlenebilmek ve Colombo'yu özgürce keşfedebilmek için ilk gün serbest zaman.
Geceleme Colombo'daki merkezi ve denize sıfır otelimizde.Konaklama: 4* Radisson Colombo vb.
3. Gün: Colombo - Pinnawala - Dambulla

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. İlk durağımız Pinnawala Fil Yetimhanesi. Bu görkemli canlıların doğal ortamda beslenip yıkanmasına tanık olacağız. Sonraki durağımız UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Dambulla'daki Mağara Tapınağı. Dambulla'nın antik merkezi, MÖ 1. yüzyılda kuruldu. Bugün, Dambulla Kaya Tapınağı, Dambulla'nın altın tapınağını çevreleyen muhteşem 5 mağara tapınağında inşa edilmiş en eşsiz çizimlerden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Lord Buddha'nın 150 heykelini barındıran duvarlar boyunca zarif mağara resimleri çizilmiştir. İçeriye girdiğinizde altın rengi ışıltılar saçan devasa bir Buda heykeli sizi karşılıyor. Turumuzun sonunda Akşam yemeği ve geceleme Dambulla'daki otelimizde.Konaklama: 4* Sigiriana Resort by Thilanka vb. (Dambulla)
4. Gün: Dambulla - Sigiriya- Anuradapura – Kandy

Sabah kahvaltısının ardından Sigiriya'ya hareket edeceğiz. UNESCO Dünya Mirası alanı, 5. yüzyıldan kalma bir yapı olan kaya kalesine nefes kesen antik kalıntılar eşliğinde tırmanacağız. MS 477- 495 yılları arasında Kral Kashyapa tarafından yaptırılmıştır. ''Sigiriya Aslan Kayası'', ormandan 200 metre yükselen sıra dışı güzellikte bir kaledir. Bir sonraki durağımız Sri Lanka'nın antik başkentlerinden biri olan Anuradhapura şehri. Sinhala Uygarlığının iyi korunmuş kalıntılarıyla ünlüdür. Buradaki başlıca ilgi çekici yerler Ruwanweli Maha Seya ve Sri Maha Bodhi'dir. Ruwanweli Maha Seya, emanetler içeren yarım küre şeklindeki bir kubbe yapısıdır. Buda'nın kalıntılarından bir Dona, Stupa'da korunur ve bu da onu, kalıntılarının herhangi bir yerdeki en büyük koleksiyonu yapar. Jaya Sri Maha Bodhi, Mahamewna Bahçelerinde kutsal bir Bodhi ağacı; Dünyanın yaşayan en eski insan eliyle dikilmiş ağacıdır. Tüm Dünyadaki Budistler arasında Sri Lanka'daki en kutsal emanetlerden biridir. Daha sonra Kandy'ye gideceğiz. Sri Lanka Kralı döneminin son başkentiydi.  'Kandy' adı, ihtişam ve vizyon anlamına gelir.  Kandy'de, kraliyet sarayı kompleksinde bulunan Diş Kalıntısı Tapınağını ziyaret edeceğiz.. Kalıntı, Singala kralları tarafından kuruldu. Bu tapınak da UNESCO Dünya Mirası alanıdır. Akşam Yemeği ve Geceleme Kandy'deki otelimizde yapılacaktır.Konaklama: 4* Hotel Topaz vb.(Kandy)
5. Gün: Kandy - Nuwara Eliya

Kahvaltıdan sonra Nuwara Eliya'ya gideceğiz.  Nuwara Eliya, serin iklimi ve koloni mimarisi nedeniyle "Küçük İngiltere" olarak adlandırılır. Yemyeşil çay tarlalarıyla kaplı soğuk ve puslu tepelerde ilerledikten sonra bir çay fabrikasını ziyaret edip Seylan Çayının üretim sürecini görme şansımız olacak. Bu tesislerden yayılan cennet kokularını içimize çekip mükemmel şekilde harmanlanmış saf seylan çayı içeceğiz. Ardından şehrin kalbinde bir rezervuar olan Gregory Gölü çevresinde keyifli bir yürüyüşe çıkıp şehrin ilginç sokaklarını keşfedeceğiz. Akşam Yemeği ve Geceleme Nuwara Eliya'daki otelimizde olacak.Konaklama: 4* Summer Hill Breeze vb (Nuwara Eliya)
6. Gün: Nuwara Eliya- Bentota

Kahvaltının ardından el değmemiş plajları ve su sporlarıyla ünlü bir sahil kasabası olan Bentota'ya doğru yola çıkıyoruz. Bentota'da geceyi geçirmeden önce okyanus kenarında gün batımının keyfini çıkarın. Akşam Yemeği ve Geceleme Bentota'da denize sıfır, 5 yıldızlı otelimizde.Konaklama: 5* The Palms vb (Bentota)
7. Gün: Bentota - Galle - Bentota

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Galle şehir turuna çıkıyoruz. Avrupa ve Güney Asya'nın karışımını sergileyen mimari stiliyle Galle Kalesi, UNESCO Dünya Mirası alanıdır.  Kalenin surları boyunca ilerleyip Hollanda Reform Kilisesini ve şehirdeki diğer ilginç butik ve kafeleri keşfediyoruz. Ardından jet ski ve muz gibi heyecan verici su aktivitelerini tercih edebilir ve Kosgoda'daki kaplumbağa kuluçkahanesini ziyaret edebilirsiniz. Geceleme için Bentota'da denize sıfır, 5 yıldızlı otelimize dönüyoruz.Konaklama: 5* The Palms vb (Bentota)
8. Gün: Bentota- Colombo - Negombo

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben Sri Lanka'nın hareketli başkenti Colombo'da şehir turuna çıkıyoruz. Gangaramaya Tapınağı, Lotus Kulesi, Bağımsızlık Anıt Salonu ve hareketli Pettah Pazarı göreceğimiz başlıca yerler. Akşamüzeri ODEL ve One Galle Face gibi yerel alışveriş merkezlerine uğrayacağız.  Geceleme Negombo'da denize sıfır otelimizde.Konaklama: 4* Pegasus Reef vb. (Negombo/Colombo)
9. Gün: Colombo - Kuveyt - İstanbul

Erken saatlerde havalimanına transfer olacağız. (03:00'de Otelden çıkış.) Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Yerel saat ile 05:20’te İstanbul uçuşumuz var. Yerel saat 08:30’da Kuveyt Havalimanına varıyoruz. Saat 10:45’te İstanbul uçuşumuz için yapacağımız aktarmadan sonra İstanbul saatiyle 14:15’te Sabiha Gökçen havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek üzere.

EK BİLGİLER

Önemli Bilgilendirmeler:
Bar, kulüp ve diğer halka açık alanlarda “Poya Günleri” sırasında alkol tüketimi Sri Lanka yasalarına göre kanunen yasaktır. 
Vap Poya günü:17 Ekim 2024; Divali Poya günü: 13 Kasım 2024 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#FER
LOKASYON:
Uzakdoğu (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanında saat 12:00’de buluşma
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın9 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

1.199

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• Jezeera Havayolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı / Colombo arası, gidiş - dönüş Kuveyt aktarmalı uçak biletleri * 20 kg bagaj hakkı
• Colombo, Dambulla, Kandy, Nuwara Eliya ve Negombo’da 1'er gece ve Bentota'da 2 gece olmak üzere 7 gece kahvaltı dahil konaklama
• Programda belirtilen 4 akşam yemeği
• Programda belirtilen tüm turlar
• Tüm Transferler
• Yerel rehberlik hizmetleri (İngilizce)
• Türkçe rehberlik hizmeti
• Zorunlu Sigorta
• Ulusal ve Uluslararası Tüm Vergiler

HARİÇ OLANLAR:


• Yurtdışı Çıkış Harcı
• Müze ve Ören Yeri Girişleri ve Hizmet Bahşişleri -100 USD’dir. İlk gün havalimanında toplanır.
• Kapıda vize ücreti kişi başı 60 USD'dir. (Önceden online elektronik vize başvurusu kişi başı 50 USD'dir.)