ERKEN REZERVASYON

Yılbaşı Özel: Roma Turu

Yılbaşı Özel: Roma Turu Yılbaşı Özel: Roma Turu Yılbaşı Özel: Roma Turu Yılbaşı Özel: Roma Turu Yılbaşı Özel: Roma Turu Yılbaşı Özel: Roma Turu Yılbaşı Özel: Roma Turu Yılbaşı Özel: Roma Turu  • Türk Havayolları
  • 4 Gece 5 Gün
  • Roma Şehir Turu Dahil
  • Yeşil Pasaportlulara Vizesiz

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul- Roma

İstanbul Hava Limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 09:00'da buluşma. Türk Havayollarının tarifeli seferi TK 1865 ile 13:05’de Roma'ya hareket. Yerel saat ile 13:45’de varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Dünya tarihinin ve İtalya’nın başkenti olan Roma’nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Melekler Şeytanlar ve Vatikan turuna katılarak Roma’nın tamamını görme imkânı elde edeceklerdir. Melekler ve Şeytanlar turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkânı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce, Venezia Meydanı sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanını geziyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi’yi (Aşk Çeşmesi) ve Phanteon’u görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Vatikan’a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Bernini ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro Meydanını geziyoruz. Turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve otele transfer. Geceleme otelimizde.

Melekler Şeytanlar ve Vatikan Turu: 25 EuroKonaklama: 3* ve 4* Oteller
2. Gün: Roma

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra Pompei & Napoli Turu. Napoli’ye hareket ediyoruz.. İtalya tarihinde 2800 yıllık bir geçmişi olan Napoli kültürel dokusu ve tarihi görüntüsü ile bizlere farklı bir Dünyanın kapısını açıyor. Nüfus bakımından İtalya’nın 3. büyük şehridir. Gezimize Galleria Umberto çarşısı ile başlıyoruz. Umberto çarşısının tarihi dokusunu ve anlatımını bitirdikten sonra merkezi Piazza Plebistico ve Napoli Kalesi görülecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuzun ardından Roma İmparatorluğu’nun en büyük ticaret liman kenti Pompei’ye varış. Ören yeri biletleriyle yerel rehber alımından sonra Tarihi Pompei efsanesine yolculuğumuz başlıyor. M.S. 79 da Vezüv Yanardağından çıkan dumanları gören halk, gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu. Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller, şehri örttü ve Pompei 200.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler, villalar freskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyanların Efes kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3* ve 4* Oteller
3. Gün: Roma

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için Floransa şehir turu.

Rönesans sanatının çıkış yeri, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, İtalyan Krallığına başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi birçok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında: Floransa Katedrali (Duomo), Vaftizhane, Çan Kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, LanziLocası, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo deri Pazarı. serbest zaman ve ardından otelinize transfer ve geceleme otelimizde.

Floransa Turu: 100 EuroKonaklama: 3* ve 4* Oteller
4. Gün: Roma

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Göller Bölgesi ve Outlet Center gezisine katılabilirler. Roma’nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papa’nın yazlık malikânesinin bulunduğu Gandolfo Köyünde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Anthony Quinn’in ünlü “Kasabanın Sırrı” filminden hatırlayacağınız Nemi, envai çeşit dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu, kendinizden başka bir turist göremeyeceğiniz, karakteristik, ufak bir İtalyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla Castelli Romani Bölgesini tanıyoruz. İtalya’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Castelli Romani Outlet Center’da vereceğimiz alışveriş molasının ardından otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.

Göller Bölgesi + Outlet Center Turu: 60 EuroKonaklama: 3* ve 4* Oteller
5. Gün: Roma - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Roma Havalimanına hareket. Bilet ve bagaj işlerimizin ardından Türk Havayollarının TK 1864 Sefer sayılı uçağı ile 20:00’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00:30 da varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#WTTL
LOKASYON:
İtalya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Yeni Hava Limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 09:00'de buluşma.
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

749

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• Türk Havayolları ile İstanbul-Roma-İstanbul arası gidiş-dönüş uçak biletleri
• Roma`da 4 gece Seçilen otellerde kahvaltı dahil konaklamalar
• Roma Şehir Turu
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Tüm transferler
• Zorunlu sigorta (Mesleki Sorumluluk)

HARİÇ OLANLAR:


• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu :150-TL
• Vize Ücreti İstanbul : 175-Eur
• Vize ücreti izmir Ankara : 180-Eur
• Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar) : 15-Eur
• Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası) : 30-Eur
• Şehir Vergileri (İtalya`da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır. Gecelik 4-6 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)