İYİ SEÇİM!

Roma Rüyası

Roma RüyasıRoma Rüyası  • Türk Havayolları
  • 3 Gece 4 Gün
  • Roma Şehir Turu Dahil
  • 4* Oteller
  • Yeşil Pasaportlulara Vizesiz

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Roma

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1861 sefer sayılı tarifeli seferi ile saat 08:05’de Roma’ya uçuş. Yerel saat ile 09:40’da varış. (Yılbaşı programımızın uçuşu saat 09:15'te gerçekleşecektir.) Varışımıza takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için Roma şehir merkezine hareket ediyoruz. Roma’ya varışımızı takiben panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Roma ve İtalya’nın topografik merkezi olan Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele Vatan Abidesi Anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen “Trevi” Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol Merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4*American Palace Vb. - 4* IH Z3 Roma Vb.
2. Gün: Roma (Castel Gandolfo - Nemi)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) & Vatikan turuna katılabilirler (80 Euro). Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman. Ardından Hristiyanlık’ın merkezi olarak kabul edilen San Pietro meydanına hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Bazilika ve Meydan ziyareti için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam Roma Gece Turuna (40 Euro) veya Antik Roma tarzı yemekli, eğlenceli Gece Turuna (65 Euro) katılabilirler. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4*American Palace Vb. - 4* IH Z3 Roma Vb.
3. Gün: Roma - (Napoli-Pompei)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Napoli & Pompei (100 Euro) turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. Yüzyıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Pompei açık hava müzesi ziyareti sonrası Napoli’ye yola çıkıyoruz. Varışı takiben panoramik Napoli şehir turu. Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4*American Palace Vb. - 4* IH Z3 Roma Vb.
4. Gün: Roma - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1864 sayılı tarifeli seferi ile saat 19:45’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 23:20’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. (Yılbaşı programımızın uçuşu saat 20:00'de gerçekleşecek olup, İstanbul'a varış 00:30'dur.)

EK BİLGİLERAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#PCS
LOKASYON:
İtalya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma.
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır.
Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50,
15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

799

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Roma-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Roma'da 4* Otelde 3 Gece Oda kahvaltı Konaklama
 Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri
 Panoramik Roma şehir turu
 Türkçe Rehberlik Hizmeti
 Konaklama vergileri
 Havalimanı güvenlik ve yer hizmeti vergileri

HARİÇ OLANLAR:


 Vize ücreti ve vize hizmet bedeli
 Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 Ören yerleri ve müze girişleri
 Şehir vergisi
 Şoför bahşişi