SİZE ÖZEL

Roma Roma

Roma RomaRoma RomaRoma Roma


”Roma; yankının, illüzyonun ve özlemin şehri.” Giotto di Bondone

  • Pegasus Havayolları
  • 3 Gece 4 Gün
  • Roma Şehir Turu Dahil
  • 4* Grand Hotel Fleming vb.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Roma

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 09:00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 1223 sayılı tarifeli seferi ile saat 12:10’da Roma’ya uçuş. Yerel saat ile 13:50’de varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Roma şehir turu için şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Roma ve İtalya’nın topografik merkezi olan Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele vatan abidesi anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen “Trevi” Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde. Konaklama: 4* Grand Hotel Fleming vb.
2. Gün: Roma

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Adım Adım Roma (65 Euro) turuna katılabilirler. Bu turumuzda dünyanın en eski şehirlerinden olan ve bir dönem Caput Mundi adıyla dünyanın merkezi olarak adlandırılan Roma’yı keşfetmeye çıkıyoruz. Turumuzda Milattan evvel Agrippa tarafından yaptırılan ve Paganizm’in tüm tanrılara atfedilen tüm zamanların en geniş çaplı kubbesine sahip Patheon, Dünyanın en güzel meydanlarından biri olarak gösterilen üç çeşmeli Piazza Navona, Caravaggio’nun eserlerini görme fırsatı bulabileceğimiz San Luigi di Francese Kilisesi, Roma’nın en iyi süslenmiş kiliselerinden biri olan Sant’Andrea della Valle Kilisesi ve Roma’nın bir diğer ünlü meydanında kurulan sabit pazarının da bulunduğu Campo de’ Fiori görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından dünyaca ünlü Roma dondurmasını ikramı ve serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Grand Hotel Fleming vb.
3. Gün: Roma

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Outlet ve Göller Bölgesi(Castel Gandolfo-Nemi) & Vatikan turuna katılabilirler (60 Euro). Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman. Ardından Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro meydanına hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Bazilika ve Meydan ziyareti için serbest zaman.

Arzu eden misafirlerimiz akşam Roma Gece Turuna (30 Euro) veya Antik Roma tarzı yemekli, eğlenceli Gece Turuna (65 Euro) katılabilirler. Geceleme otelinizde.Konaklama: 4* Grand Hotel Fleming vb.
4. Gün: Roma - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Havayollarının PC 1224 sayılı tarifeli seferi ile saat 14:55’te İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 18:20’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. 

EK BİLGİLER

Önemli Bilgi:
29 Temmuz tarihli programımızın uçuş saatleri farklı olup uçuş detayları şu şekildedir: 06:10 Sabiha Gökçen Havalimanı buluşma. PC1221 sefer sayılı Pegasus uçuşuyla 09:10'da hareket. 10:50 varış. Dönüşte ise PC1222 sefer sayılı Pegasus uçuşuyla saat 11:55'te İstanbul'a hareket. 15:20'de varış. 
Ek olarak 9 Eylül tarihli programımız gidiş uçuşu program ile aynı olup dönüşü yine PC1222 sefer sayılı Pegasus uçuşuyla, saat 11:55'te İstanbul'a hareket. 15:20'de varış. 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#TZONE
LOKASYON:
Roma (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

599

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


 Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) – Roma (FCO) – İstanbul (SAW) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 4* otelde 3 gece kahvaltı dâhil konaklama
 Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 Panoramik Roma şehir turu
 Şehir vergileri (25 EUR)
 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:


 Vize ücreti (140 Euro)
 Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 Covid-19 Sağlık Sigortası
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 Ekstra turlar
 Müze ve ören yerleri giriş ücretleri