SON YERLER!

Paris Turu

Paris TuruParis Turu  • Pegasus Havayolları
  • 3 Gece 4 Gün
  • Paris Şehir Turu Dahil
  • Türkiye'den ve Kıbrıs'tan İç Hat Bağlantı İmkanı
  • Yeşil Pasaportlulara Vizesiz

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Paris

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuşunuzdan 3 saat öncesinden itibaren gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC 1133 sefer sayılı uçuş ile saat 08.35 ’de Paris‘e hareket. Yerel saat ile 10.30’da Paris‘e varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımızla Paris şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuzda, şehrin görkemli meydanlarından Opéra Binası, 365 sokak lambasıyla süslenmiş Concorde Meydanı, Champs Elysées Caddesi ile Eiffel Kulesinin zarafet içindeki şıklığına birlikte tanık olacağız. Şehir turu sonrasında otelimize transfer. Odaların alınması ardından serbest zaman.Konaklama: 3* ve 4* Oteller
2. Gün: Paris

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Fenomenleri ve Seine Nehri Tekne Turumuza (85 Euro) katılabilirler. Paris Fenomenleri turumuza ilk olarak Paris‘in hatta Fransa‘nın sembolü olan Eiffel Kulesi ile başlıyoruz. 1889 Paris III. Evrensel Sergisi için Gustave Eiffel tarafından inşa edilen çelik ve demir karışımı bu eser kule, 1889 yılındaki Evrensel sergisi esnası ve sonrasında turistler tarafından büyük ilgi görünce yıkılmasından vazgeçilmiş ve günümüze kadar ayakta kalmıştır. Eiffel çevresinde fotoğraflama ve çevre gezisi amacıyla serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirler kuleye çıkarak Paris’in eşsiz manzarasının tadını çıkartabilir ve birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirler (İsteğe bağlı olarak Eiffel Kulesi yürüyerek çıkış ücreti 12 €, asansörle çıkış ücreti 18€). Eiffel turumuz sonrasında Seine Nehri tekne turu düzenliyoruz. Dünya üzerinde en çok bilinen nehirlerden olan 776 km. uzunluğundaki Seine Nehri şehri ikiye bölmektedir. Nehir üzerinde usul usul ilerleyen uzun teknelerle gerçekleştireceğimiz gezi esnasında Paris ‘in birçok ünlü binasını ve nehir üzerindeki 37 köprüyü eşsiz bir açıdan görüyor olacağız. Seine Nehri gezimiz sonrasında, Invalide (Gaziler) Meydanı yolu üzerinden Lady Diana Anıtı, 17.yy kraliyet eğlence merkezi Palais Royal ve Fransız Devlet Tiyatrosu da dahil birçok tarihi binanın yer aldığı Comedie Franceise Meydanını panoramik olarak görerek, 1959 yılından bu yana parfümleriyle Paris modasının uluslararası merkezi olan Benlux Mağazasına ulaşıyor, alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Orta Çağ döneminde savunma amaçlı kale olarak inşa edilen ancak Fransız devriminden müze olarak kullanılmaya başlayan, 2012‘de 10 milyona yakın kişinin ziyaret ettiği Louvre Müzesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında sunulacak serbest zamanda müzeyi ziyaret edebilirler (İsteğe bağlı olarak Louvre Müzesi giriş ücreti 23€). Tur sonrası şehir merkezinde serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz¸ ekstra düzenlenecek olan Paris İkonları Turu (45 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği, sokak ressamları ve karikatüristleri ve birçok ünlü ressamın çalışmalarını yapmış olması sayesinde "Ressamlar Tepesi" adıyla bilinen ve Paris ‘in en yüksek noktasını oluşturan Montmartre Tepesine gideceğiz. 130 metrelik bu tepenin üstünde yükselen Sacré-Coeur Bazilikası (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, ressamlar meydanında portrenizi yaptırmak ve çevre gezisi için serbest zamanımız olacaktır. Tur bitiminde otelimize transfer.Konaklama: 3* ve 4* Oteller
3. Gün: Paris

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak Disneyland Turu (Tek Park Bilet 115 Euro & Çift Park Bilet 130 Euro bilet bedelleri müsaitliğe bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ön rezervasyon tavsiye edilmektedir. Fiyata ulaşım dahil olmayıp, direk hat ile doğrudan ulaşım imkanı sağlayan RER Treni ya da özel araç ile transfer seçenekleri için rehberimize danışabilirsiniz) programımıza katılabilirler. Turumuzda, Dünyaca ünlü Disneyland’ın masalsı eğlence dünyasında tam gün sınırsız eğlencenin keyfini çıkartabilir, akşam saatlerinde ise Walt Disney karakterlerinin müzik ve dans şovları eşliğinde gerçekleştireceği geçiş seremonisini izleyebilirsiniz.

Arzu eden misafirlerimiz ise tam günlük serbest zamanlarını, ekstra düzenlenecek olan Lüksemburg Bahçeleri & Paris Lokal Mahalleler ve Outlet Turu (55 Euro) programına katılarak değerlendirebilirler.. Turumuzda ilk olarak lüks mağaza, kafe ve restoranları ile günün her saati canlı ve hareketli olan, çoğunlukla Parislilerin günlük yaşamlarını sürdürmeyi tercih ettikleri ve bu sayede de gerçek anlamda Parizyen atmosferini gözlemleyebileceğimiz St.Michel ve St.Germain'de gerçekleştireceğimiz yürüyüş turu ve pasaj gezilerin akabinde alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman sunuyoruz. Gezimizin devamında, Paris’te sanatsal mimarinin incisi olarak adlandırılan, dünyaca ünlü birçok ismin düğününe ev sahipliği yapan Saint Sulpice Kilisesini ve ardından rengarenk çiçekleri, etkileyici göl manzarası, büyüleyici heykelleri, tarihi anıtları ile ressamlara ilham kaynağı olan Lüksemburg Bahçesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında ayakkabıdan, gözlüğe, spor malzemelerinden ev eşyalarına, güzellik ürünlerinden süs eşyası ve aksesuarlara kadar birbirinden ünlü birçok markanın mağazalarına ev sahipliği yapan Paris’in ünlü Outlet alışveriş merkezinde keyifli alışveriş için serbest zaman sunuyoruz. Arzu ve seçiminize bağlı olarak katılacağınız tam günlük tur sonrası otelimize dönüyoruz.Konaklama: 3* ve 4* Oteller
4. Gün: Paris - İstanbul

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından rehberimizin belirteceği transfer saatine kadar serbest zaman. Havalimanına transfer sonrası bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 1136 sefer sayılı uçuşu ile 16:00 ’da İstanbul’a hareket ediyoruz. TSİ 21:25 ’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

Önemli Bilgilendirme:

30 Nisan, 23 Mayıs, 26 Eylül, 26 Ekim 2024 hareketli turlarımız sabah gidiş - öğlen dönüş olup uçuş detayları aşağıdaki gibidir:
Sabiha Gökçen Havalimanı - Pegasus Havayolları PC 1133 - saat 10.25’te Paris‘e hareket. Yerel saat ile 13.15’te Paris‘e varış.
Paris Orly Havalimanı - Pegasus Havayolları PC 1134 - saat 14:20’de İstanbul’a hareket. TSİ 18:45’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış

28 Ağustos, 04 Eylül ve 10 Ekim 2024 hareketli turlarımız öğlen gidiş - öğlen dönüş olup uçuş detayları aşağıdaki gibidir:
Sabiha Gökçen Havalimanı - Pegasus Havayolları PC 1135 - saat 13.30’da Paris‘e hareket. Yerel saat ile 16.20’de Paris‘e varış.
Paris Orly Havalimanı - Pegasus Havayolları PC 1134 - saat 14:20’de İstanbul’a hareket. TSİ 18:45’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış

29 Ağustos ve 12 Eylül 2024 hareketli turlarımız öğlen gidiş - akşam dönüş olup uçuş detayları aşağıdaki gibidir:
Sabiha Gökçen Havalimanı - Pegasus Havayolları PC 1135 - saat 13.30’da Paris‘e hareket. Yerel saat ile 16.20’de Paris‘e varış. 
Paris Orly Havalimanı - Pegasus Havayolları PC 1134 - saat 14:20’de İstanbul’a hareket. TSİ 18:45’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#İSTYA
LOKASYON:
Paris (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuşunuzdan 3 saat öncesinde buluşma.
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

599

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Paris (ORY) – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
• Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
• Seçilecek kategorideki 3*, 4* yarı merkezi otellerde veya (3*) otellerde toplam 3 gece oda kahvaltı konaklamalar, (Şehir merkezi tanımlamasında Montparnasse, Opera, Bastille, Champ-Elysee, Eiffel ve Montmartre bölgeleri referans alınmıştır)
• Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
• Paris şehir turu,
• Türkçe rehberlik hizmetleri.
• TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

HARİÇ OLANLAR:


• Vize ücreti ve servis bedeli
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli
• İsteğe bağlı müze ve ören yerleri girişleri,
• Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen vergilerdir)