FIRSAT

Romantik Noel Pazarları

Romantik Noel PazarlarıRomantik Noel PazarlarıRomantik Noel PazarlarıRomantik Noel PazarlarıRomantik Noel PazarlarıRomantik Noel PazarlarıRomantik Noel PazarlarıRomantik Noel Pazarları


Frankfurt, Strasbourg, Alsace(2), Zürih, St.Gallen, Nürnberg, Augsburg(2)

  • Türk Havayolları
  • 4 Gece 5 Gün
  • Fransa, İsviçre, Almanya
  • Türkiye‘den ve Kıbrıs‘tan Bağlantı İmkanı
  • Noel Pazarları Fenomeni Nünberg Turu Dahil!
  • Frankfurt, Strasbourg, Zürih, St. Gallen, Augsburg Şehir Turları Dahil!

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Frankfurt - Heidelberg - Strasbourg - Alsace

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuştan 3 saat önce hazır bulunmak suretiyle tamamlayacağınız bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından TK1587 sayılı Türk Havayolları tarifeli seferiyle saat 09.20’de Frankfurt ‘a uçuyoruz. Yerel saat ile 10.40‘da Frankfurt Havalimanına varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımızla Frankfurt şehir merkezine hareket ediyoruz. Modern Almanya’nın en önemli ticaret ve fuar merkezlerinden biri olan ve ünlü Main nehrinin kıyısına kurulu Hessen eyaletinin en büyük şehrinde yapacağımız seyir turunda Palmengarten’ın eşsiz görünümünü, Senckenberg Müzesini, eski Opera binasını, Almanya’nın Manhattan’ı diye tabir edilen Avrupa Merkez Bankasına ve Frankfurt Borsasına ev sahipliği yapan tarihi finans bölgesinde yapacağımız çevre gezisinde, Römerberg meydanını, yarı ahşap tarihi evleri, 95 metre uzunluğundaki çan kulesi ile kent siluetine görkem katan Frankfurt (St. Bartholomew) Katedralini, muhteşem St Paul Kilisesini, Goethe Evi ve panoramik manzarası ile ünlü nehir kıyısında, aşıkların bıraktığı sayısız kilit ile ismi anılan Eisener Steg'i göreceğiz.. Frankfurt şehir turu ardından Strasbourg‘a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra Heidelberg Turu (25 Euro) programımıza katılabilirler. Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biri Heidelberg Üniversitesine ev sahipliği yapan şehir, II. Dünya Savaşı sırasında zarar görmemiş olmamasının da etkisi ile romantik atmosferini korumuş ve Almanya‘nın en turistik destinasyonlarından biri olmuştur. Eski şehir bölgesinde gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Heidelberg Şatosu, Kornmarkt Meydanı, Neckar Nehri ve Köprüsü, Hauptstrasse Sokağı, Karl Theodor Köprüsü, Heidelberg Kalesi ve Schwetzingen Sarayı başlıca görülecek yerler arasındadır. Heidelberg şehir turu sonrasında Strasbourg‘a varıyoruz. Almanya, İsviçre, Fransa sınırında yer alan ve aynı zamanda Alsace bölgesinin en büyük şehri olan Strasbourg adeta masallardan fırlamışçasına, bir tablo güzelliğinde bizleri karşılayacak. 1988 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesine alınan ve 1992 yılından bu yana da Avrupa Parlamentosuna ev sahipliği yapan Strasbourg‘un araç trafiğine kapalı merkezinde ve sokaklarında yürüyerek gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında; bizleri masal diyarının tam ortasında hissettirecek olan Alsace Evleri ile ünlü Küçük Fransa (Petite France), Gutenberg Meydanı ve Heykeli, şehrin tam kalbinde yer alan ve en önemli yapısı olan Notre Dame Katedrali, şehrin en eski evi olan ve günümüzde de otel ve restoran olarak hizmet vermeye devam eden Kammerzell evi göreceğimiz yerler arasındadır. Strasbourg şehir turu sonrasında Alsace bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.

2. Gün: Alsace - Colmar - Riquewihr - Ribeauville - Freiburg

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra  Alsace İncileri: Colmar & Riquewihr & Ribeauville & Freiburg Turu (85 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuza masal diyarı Colmar'dan başlayacağız, Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren Nehri etrafındaki rengarenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise'yi (Küçük Venedik) göreceğiz. Ren Nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre birçok lezzetli yiyecekler hem de birçok hediyelik eşya alma imkânı bulacaksınız. Colmar’da sunulacak serbest zaman ardından turumuzun bir sonraki ziyaret noktası Alsace bölgesinin üzüm bağları ile çevrili, çiçekli balkonları, kendine has sıra sıra dükkanları, araba girmeyen parke döşeli yolları, 2. Dünya savaşından bir şekilde yara almadan kurtulmuş binaları ve şirin kafeleri ile ünlü; içinde şehrin hikayesini belgeleri ile günümüze taşıyan Dolder Müzesinin de yer aldığı kulesi ile Grimm masallarını aratmayan Riquewihr olacaktır. Riquewihr‘de gerçekleştireceğimiz gezinin ardından, “Ahşabın dile geldiği köy” olarak bilinen, tarihi çeşmeleri, kuleleri ve Orta Çağ dönemi yapılarıyla ünlü Ribeauville‘i ziyaret edecek ve çevre gezisi düzenleyeceğiz. Turumuzun son ziyaret noktası olan ve 2010 yılından bu yana sadece düşük karbon seviyesine sahip araçların girebildiği, ulaşımın yoğunlukla tramvay ve bisiklet ile sağlandığı mutlu insanların kenti Freiburg‘da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, şehrin tarih boyunca himayesine girdiği Almanya, Fransa, Avusturya, İspanya ve İsveç tarihi ve mimari kültürlerinin izlerini görmek mümkün. Kara Ormanların (Schwarzwald) başkenti olarak da anılan Freiburg’da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda şehrin en önemli simgesi olan Freiburg Katedrali, sadece Freiburg‘a özgü ufak su kanallarıyla şirin sokaklar, şehrin Orta Çağ’dan kalma kapısı Martin’s Tor ve Rathausplatz görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Alsace bölgesindeki otelimize dönüyoruz.

3. Gün: Alsace - Zurih - Luzern - St Gallen - Augsburg

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Zürih‘e hareket ediyoruz. Zürih‘e varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Fraumünster Kilisesi, Grossmünster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi, Eski Lonca Evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse (istasyon Caddesi) panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimiyle birlikte sunulacak serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra Luzern Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. İsviçre’nin en popüler turist merkezlerinden biri olan, doğası ve yılın her dönemi gerçekleşen festivalleri ile ünlü Luzern kentinde gerçekleştireceğimiz tur esnasında Pilatus ve Riga Dağı manzaralarını fotoğraflama şansını bulacak, eski evlerin bulunduğu eski şehirde Musegg Duvarı ve Aslan Anıtını görecek, şehrin simgesi Şapel Köprüsünü ve 17. Yüzyıldan kalma Jesuit Kilisesini göreceğiz. Luzern Turu sonrası St. Gallen‘e doğru yola çıkıyoruz. Süslü cumbalı pencereleriyle, tarihi yapıları, evleri ile ünlü St. Gallen'de gerçekleştireceğimiz şehri turumuzda Marktplatz (eski şehir), Marktgasse, Schmiedgasse, Spisergasse ve Kugelgasse panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi sunulacak serbest zaman ardından Romantik Yolun en önemli ve güzel şehirlerinden biri olan Augsburg bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

4. Gün: Augsburg - Nünberg - Rothenburg

Sabah kahvaltısının ardından Nürnberg’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra Romantik Yol İncisi Rothenburg Turu (35 Euro) programımıza katılabilirler. Otuz Yıl Savaşlarında düşman saldırılarına savunma amacı ve özelliği ile inşa edilen ve bu avantajı sayesinde neredeyse hiçbir zarar görmeden gönümüze kadar gelen ve ünlü Romantik Yol İncisi Rothenburg, Avrupa‘da Orta Çağ’ın en iyi korunduğu yer olarak değerlendirilir ve bu konuda hakkıyla üne sahiptir. Masalsı dekorasyona sahip Rothenburg‘un sokakları ve pencerelerinden rengarenk çiçekler sarkan eski evleri arasında yapacağımız yürüyüş anında kendinizi Orta Çağ‘a zaman yolculuğunda hissedeceksiniz. Rothenburg‘da gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ve sunulacak serbest zaman ardından Nürnberg’e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. 1530‘lu yıllardan bu yana Dünya’nın en güzel ve en büyük Noel pazarlarından biri olarak kabul edilen ve her yıl 2 milyondan fazla ziyaretçisini ağırlayan Nürnberg Noel Pazarları ziyaretimize FrauenKirche Kilisesinin tüm ihtişamını arkasına alan ve rengarenk süs ve ışıklarla donatılan Noel ağaçlarının, hediyelik eşyaların, oyuncakların, enfes yemeklerin sergilendiği Noel çadırlarını ziyaret edecek ve masal gibi büyüleyici bir gezi deneyimleyeceğiz. Nürnberg şehir turu ardından sunulacak serbest zaman ardından Augsburg bölgesindeki otelimize dönüyoruz. 

5. Gün: Augsburg - Stuttgart - istanbul

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Bavyera Eyaletinin 3. büyük kendi olan Augsburg‘da düzenleyeceğimiz şehir turumuzda, tarihi Maximilian Caddesi, Rönesans ve Barok tarzındaki saraylar, Azize Anna Kilisesi, Maximilian Müzesi, Belediye Sarayı gibi önemli yerler panoramik şehir turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Augsburg‘da gerçekleşecek şehir turu ardından İstanbul’a gerçekleşecek olan uçuşumuz için Stuttgart Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra Metzingen Outletcity Alışveriş Turu (30 Euro) programımızı düzenliyoruz. Bu turumuzda, Dünyanın dört bir yanından alışveriş tutkunlarını kendisine çeken, birçok ünlü markanın outlet mağazalarına ev sahipliği yapan Dünyaca ünlü Metzingen Outletcity‘i ziyaret edeceğiz. Outletcity olarak tasarlanan ve bu özelliği ile ziyaretçilerine gezmek ve alışveriş yapmak için çok rahat ve eğlenceli bir zaman imkânı sunan Metzingen Outletcity‘de keyifli alışveriş için sunulacak serbest zaman ardından turumuzu tamamlayarak Stuttgart Havalimanına doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Havalimanına varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından TK1706 sayılı Türk Havayolları tarifeli seferi ile 18.50’de İstanbul’a uçuyoruz. TSİ 23.50’de İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 230 € yerine 195 €

• Heidelberg Turu (25 Euro)
• Alsace İncileri: Colmar & Riquewihr & Ribeauville & Freiburg Turu (85 Euro)
• Luzern Turu (55 Euro)
• Romantik Yol İncisi Rothenburg Turu (35 Euro)
• Metzingen Outletcity Alışveriş Turu (30 Euro)
Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 2+/12 yaş arası İndirim 45 Euro

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#İSTYA
LOKASYON:
Fransa - İsviçre - Almanya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuştan 3 saat önce buluşma
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

529

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


· Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Frankfurt HL // Stuttgart HL – İstanbul HL –parkurunda gidiş dönüş uçak bileti,
· Havalimanı vergileri ve hizmet bedeli,
· 3* otellerde toplam 4 gece oda kahvaltı konaklamalar,
· Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
· Frankfurt, Strasbourg, Zürih, St. Gallen, Nürnberg, Augsburg panoramik turları ve/veya çevre gezileri
· Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
· TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

HARİÇ OLANLAR:


• Vize ücreti ve servis bedeli
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli
• Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 4 gece toplam 15 Euro tutarında ücretlerdir)