VİZESİZ

Nepal Hakkında Her Şey Turu

Nepal Hakkında Her Şey TuruNepal Hakkında Her Şey TuruNepal Hakkında Her Şey TuruNepal Hakkında Her Şey TuruNepal Hakkında Her Şey TuruNepal Hakkında Her Şey TuruNepal Hakkında Her Şey TuruNepal Hakkında Her Şey TuruNepal Hakkında Her Şey Turu


Katmandu, Bhaktapur Durbar, Pashupatinath, Phewa, Pokhara, Chitwan

  • Vizesiz (Kolay Vize)
  • Jazeera Havayolları
  • 5 Gece 7 Gün
  • Katmandu Şehir Turu Dahil
  • Tüm Ekstra Turlar Dahil
  • 2 Öğlen, 4 Akşam Yemeği Dahil

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Kuveyt - Katmandu

İstanbul Havalimanında 11:30'da buluşma, acente görevlisi eşliğinde Check in işlemlerimizi yapıyoruz, Jazeera Airways uçuşu ile Kuveyt aktarmalı olarak; 02:30'da yolculuğumuza başlayacağız.

2. Gün: Katmandu

Yerel saat ile 02:15‘de Katmandu havalimanına ulaşıyoruz. Otelimize transferimiz yapılıyor. Odalarımıza yerleşiyoruz. Dinlenme. 

Sabah 09:00 otelde aldığımız kahvaltı sonrası, yerel rehberimiz eşliğinde Katmandu Şehir Turumuza başlıyoruz. Şehrin en önemli mekanları arasında olan Durbar Meydanına geçiyoruz. Durbar Meydanı UNESCO Dünya Mirası Listesinde olduğu için koruma altına alınmış bir bölgedir. Kent ve çevresinde tapınakları ve büstleri ünlü canlı bir meydan olma özelliği taşımaktadır. Yürüyüşler yaparak Nepal'e ilk ziyaretimizi akşam saatlerine kadar kent merkezinde gerçekleştireceğiz. Akşam yemeği (Ücrete Dahil) servisi yerel bir restoranda alınacaktır. Turun sonunda geceleme yapmak üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Lo Mustang Hotel & Resort, Kathmandu vb.
3. Gün: Katmandu - Bhaktapur Durbar - Pashupatinath

sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezimize devam edeceğiz.

İlk olarak 1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine alınmış tapınak gezimiz sonrası 100 metre çapı ve 40 metre yüksekliği ile Dünyanın en büyük Stupalarından (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir) biri olan da bilinen Bouddhanath Stupasını ziyaret edeceğiz. Sonrasında yüzyıllarca büyüsünü kaybetmemiş olan Bhaktapur Durbar meydanını gezip ara sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Tanıklar ve canlı sokaklarında Nepal kültürünü yakından tanıma imkânı bulacağız. Öğleden sonra merkezdeki otelimize dönüş yapacağız. Geceleme otelimizde. Akşam yemeği (Ücrete Dahil)Konaklama: 4* Lo Mustang Hotel & Resort, Kathmandu vb.
4. Gün: Katmandu - Phewa Gölü - Pokhara

Sabah saatlerinde otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz Himalaya Dağları eteklerinde yer alan Pokhara bölgesi olacaktır. Yolculuğumuz yaklaşık 7 saat sürecektir. Bölgeye varışımızı takiben Öğle Yemeği (Ücrete Dahil) molası sonrası Devi’s Şelalelerini ziyaret edeceğiz. Sonraki programımızda ise Phewa gölünde kısa bir tekne turumuz olacak. Programımızın bitişinde Himalayaların en yüksek tepelerinden biri olan Annapurna eteklerindeki bu şehirde konaklayacağız. Akşam yemeği (Ücrete Dahil)Konaklama: 3* Utshab Himalaya, Pokhara vb
5. Gün: Pokhara - Chitwan - Milli Park Orman Safari - Rapti Kano Turu

Otelden paket olarak alacağımız kahvaltının ardından Chitwan’a doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 5 saatlik yolculuk sonrasında Chitwan’a ulaşacağız. Chitwan Ulusal Parkında fil üzerindeki safarimize başlamadan önce Öğle yemeği (Ücrete Dahil) için mola vereceğiz. Filin sırtında ormanının derinliklerinde ilerlerken, pek çok yaban hayvanı ve bitki örtüsü çeşidini göreceğiz. Safari süresince mevsime de bağlı olmak kaydıyla (ve tabi şansımıza) pek çok geyik, leopar, bengal kaplanı ve tek boynuzlu gergedanı görme imkanını bulacağız. Sonrasında Rapti nehrinde kano turumuz olacak. Royal Chitwan parkını keşfetmek, vahşi su hayvanları ile karşılaşmak ve Chitwan ulusal parkındaki vahşi yaşama yakından tanıklık için Rapti Kano turu oldukça heyecan verici bir yoldur. Sonrasında ise – Doğa yürüyüşümüz (Orman yürüyüşü), Kuş gözlemciliği, Fil bakım ve besleme merkezi ziyareti yapacağız. Akşam, Tharu Kültürel Dansını göreceğiz. Akşam yemeği (Ücrete Dahil)Konaklama: 3* Hotel Rain Forest, Chitwan
6. Gün: Chitwan - Katmandu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Katmandu’ya döneceğiz. Varışı takiben serbest saatlerimiz olacaktır. Geceleme Katmandu otelimizde.Konaklama: 4* Lo Mustang Hotel & Resort, Kathmandu vb.
7. Gün: Katmandu - Kuveyt - İstanbul

Gece 01:00'de Katmandu havalimanında check-in işlemlerimizi tamamlamış olacağız. Uçuş sabaha karşı 03:00’te. Kuveyt aktarmalı olarak İstanbul dönüşümüz başlıyor. İstanbul varış saatimiz 09:35,. Bir sonraki maceramızda görüşmek üzere.


EK BİLGİLER

VİZELER (KOLAY VİZE) 
NEPAL için (50USD) Kolay vize işlemi vardır. 2 adet vesikalık fotoğraf ile başvuruyu Türkiye’den yapacağız.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#WTTL
LOKASYON:
Nepal
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın7 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

1.190$

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• Jazeera Airways ile Istanbul-Kuveyt- Katmandu- Kuveyt -İstanbul Gidiş dönüş uçak biletleri
• 20kg bagaj hakkı
• 3 Gece Katmandu'da, 1 Gece Pokhara'da ve 1 Gece Chitwan'da
• Katmandu Şehir Turu
• CHITWAN – MİLLİ PARKI ORMAN SAFARI
• PHEWA GÖLÜ -POKHARA
• Bhaktapur Durbar -Pashupatinath 4 Akşam yemeği
• 2 Öğle yemeği
• Türkçe rehberlik hizmeti
• Zorunlu Sigorta

HARİÇ OLANLAR:


• Vize Ücreti -50$
• Yurtdışı Çıkış Harcı 150 TL
• Tur Bahşişleri -Yerel Hizmetlerin Tümü için 75$