VİZESİZ

Moğolistan: Ulan Batur, Orhun Yazıtları Turu

Moğolistan: Ulan Batur, Orhun Yazıtları TuruMoğolistan: Ulan Batur, Orhun Yazıtları TuruMoğolistan: Ulan Batur, Orhun Yazıtları TuruMoğolistan: Ulan Batur, Orhun Yazıtları TuruMoğolistan: Ulan Batur, Orhun Yazıtları Turu  • Vizesiz
  • Miat Havayolları
  • 6 Gece 8 Gün
  • 3 Akşam Yemeği ve 1 Öğle Yemeği Dahil

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Ulan Batur

11:45’te İstanbul Havalimanında Miat Havayolları kontuarında buluşma, check in işlemlerimizi takiben MIAT Havayolları tarifeli seferi ile saat 14:30'da başkent Ulan Bator’a yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

2. Gün: Ulan Batur

Sabah erken saatlerde, Moğolistan Ulan Bator Havalimanına ulaşıyoruz. Alandan özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde ayrılacağız. Otelimize varışta erken kahvaltı servisi alacağız. Odalarımız hazır hale geldiği saatlerde, eşyalarımızı odalarımıza bırakacağız, daha sonra kısa bir dinlenmeyi takiben, Ulan Batur Şehir turumuz başlayacak. Moğolistan milli müzesini ve Sukhbataar meydanı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3* International Hotel in Ulaanbaatar
3. Gün: Ulan Batur - Karakorum

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Büyük Moğol İmparatorluğunun eski başkenti Karakourum’a doğru kara yolculuğumuz başlıyor (380 km). Varışta Karakourum müzesini ziyaret edeceğiz, AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme Ger Çadır kampında.
Konaklama: Ger Çadır Kampı
4. Gün: Orhun Yazıtları

Kahvaltımızın ardından muhteşem Orhun Anıtları’nı görmek için yola çıkıyoruz (100 km). Kitabeler 8.Yüzyılın başlarında eski Türk alfabesi ile yazılmıştır. Karakorum’un 50 km Kuzeyindedir. Akşam üzeri Karakorum’a dönüyoruz. Karakorum’u geziyoruz ve AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme çadır kampımızda.

Orhun Yazıtları, Göktürk Yazıtları ya da Köktürk Yazıtları, Eski Türkçe (𐰔𐱃𐰞𐰺𐰃D∶𐰺𐰴𐰣) Türkleri'nin bilinen ilk alfabesi olan Orhun alfabesi ile Göktürkler tarafından yazılmış yapıtlardır. Birçok kişi ilk Türkçe yapıt olarak bilse de ilk Türkçe yapıt Çoyr Yazıtıdır. Orhun yazıtları Türkçenin tarihsel süreçteki gramer yapısı ve bu yapının değişimiyle ilgili bilgiler verdiği gibi Türklerin devlet anlayışı ile yönetimi, kültürel ögeleri, komşuları ile soydaşlarıyla olan ilişkileri ve sosyal yaşantısıyla ilgili önemli bilgiler içermektedir.Konaklama: Ger Çadır Kampı
5. Gün: Karakorum

Bugün kampta alacağımız kahvaltı sonrası serbest günümüz olacak. Doğa içinde, çevreyi keşfetmek için güzel bir vaktimiz olacak. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme ger kampta.Konaklama: Ger Çadır Kampı
6. Gün: Karakorum - Ulan Batur

Kahvaltımızın ardından Ulan Batur'a doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşme ve şehirde serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3* International Hotel in Ulaanbaatar
7. Gün: Terelj National Park ve Cengiz Han Turu

Kahvaltı sonrası Terlj Milli Parkına doğru yola çıkacağız. Bu gezimiz içinde Cengiz Han heykelini ziyaret ediyoruz, diğer ziyaret noktalarımız Aryabal Meditation Temple ve Gorkhi Terelj National Park turumuz esnasında . ÖĞLE YEMEĞİ alınacaktır. Turumuzun sonunda yeniden Ulan Batur’a döneceğiz. Geceleme otelimizde.
Konaklama: 3* International Hotel in Ulaanbaatar
8. Gün: Ulan Batur - İstanbul

Bu sabah erken saatlerde 04:30 Ulanbataar havalimanına geçiyoruz. İstanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor. 12:30 da İstanbul ‘a ulaşıyoruz. Bir sonraki maceramızda görüşmek üzere.


EK BİLGİLER

T.C. VATANDAŞLARI İÇİN VİZESİZDİR. Moğolistan için pasaportlarınızın geçerlilik süresi dönüş tarihinden itibaren en az 1 yıl olma zorunluluğu vardır. Farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin vize sorumlulukları kendilerine aittir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#WTTL
LOKASYON:
Moğolistan (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

1.740$

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• *Miat Havayolları ile İstanbul-Ulan Bator -İstanbul Ekonomi Uçak Bileti
• *3 Gece Ulan Bator 3 Gece Karakorum, Karakorum’da GER KAMP (Moğol Çadırı) konaklama (Çadırlar 2 Kişilik otel düzenindedir.)
• *Ulan Bator’a 3 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama
• *3 AKŞAM YEMEĞİ
• *1 ÖĞLE YEMEĞİ
• *1 ERKEN KAHVALTI
• Tüm müze girişleri, tüm transferler ve çevre gezileri
• Türkçe rehberlik hizmeti
• Zorunlu Sigorta

HARİÇ OLANLAR:


• 150 TL çıkış harcı
• Programda belirtilmeyen diğer öğünler
• Yerel rehberler ve yerel personeller için Tipler Kişi Başı 100 USD’dir.