SİZE ÖZEL

Yılbaşı Özel: Marsilya + Fransız Rivierası

Yılbaşı Özel: Marsilya + Fransız RivierasıYılbaşı Özel: Marsilya + Fransız RivierasıYılbaşı Özel: Marsilya + Fransız RivierasıYılbaşı Özel: Marsilya + Fransız RivierasıYılbaşı Özel: Marsilya + Fransız RivierasıYılbaşı Özel: Marsilya + Fransız Rivierası


Marsilya -Aix-en-Provence - Nice - Saint-Tropez - Saint-Paul-de-Vence - Cote d’Azur - Monaco - Monte Carlo

  • Türk Havayolları
  • 3 Gece 4 Gün
  • Marsilya Şehir Turu Dahil
  • 4* Novotel Marseille Centre Prado vb.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Marsilya

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1365 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.40’da Marsilya’ya uçuş. Yerel saat ile 10.05’te Marsilya’ya iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Marsilya Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. Şehir turumuzda ilk önce 154 metre yükseklikten kentin 360 derece panoramik görüntüsünü seyredebileceğimiz 19. yy’dan kalma adeta şehrin simgesi olmuş Notre-Dame de la Garde Bazilikasını göreceğiz. Daha sonra dar ve yokuşlu sokakları, renkli resimlerle süslü duvarları, tarihi binaları, müzeleri, sanat galerileri ve görkemli belediye binası ile “eski kent” tarihi Le Panier; 1896 yılında yapılmış mermerlerle bezeli iç mekânı, freskleri ve Neo-Bizans tarzdaki ön cephesiyle ünlü Marsilya Katedrali; pek çok irili ufaklı tekneye ev sahipliği yapan, şık butikleri, kafe ve restoranlarıyla Marsilya’nın Akdeniz’le buluştuğu canlı, hareketli ancak bir o kadar da eski ama güzel limanı Vieux-Port görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Marsilya’daki otelimizde.Konaklama: 4* Novotel Marseille Centre Prado vb.
2. Gün: Marsilya (Aix-en-Provence & Nice)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Aix-en-Provence & Nice Turuna katılabilirler (100 Euro). Dünyaca ünlü ressam Paul Cezanne’nin üzerinde müthiş bir imzası olan ve Fransa’nın en şık kentlerinden birisini tanıyacağımız panoramik Aix-en-Provence Şehir Turu için hareket. Lavanta tarlaları ve üzüm bağları arasından geçerek dar sokaklar, birbirinden güzel binalar, çiçekli balkonlar, irili ufaklı meydanlar, her biri sanat eseri çeşmeleriyle Aix-en-Provence’ı yürüyerek gezdikten sonra Dünya Jet Sosyetesinin en gözde tatil beldelerinden birisi olan Saint-Tropez’e hareket. Varışımızla beraber panoramik Saint-Tropez Şehir Turunu yapacağız. Yürüyerek yapacağımız bu turumuzu tamamladıktan şehri tanımak, yemek yemek ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saat ve yerde toplanıp Nice’e doğru yola çıkacağız. Varışımızla beraber Nice Şehir Turuna başlayacağız. Şehir turumuzda 5 km uzunluğunda meşhur yürüme yolu Promenade des Anglais, Arnavut kaldırımlı dar sokaklarıyla Eski Şehir (Vieux Nice), harika manzarası ile Kale Tepesi (Colline du Chateau), alışveriş ve yeme-içme merkezi Massena Meydanı ve Çiçek Pazarı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Marsilya’daki otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz otelimizde.Konaklama: 4* Novotel Marseille Centre Prado vb.
3. Gün: Marsilya (Saint-Paul-de-Vence & Monaco & Monte Carlo

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Saint-Paul-de-Vence, Monaco ve Monte Carlo Turuna (100 €) katılabilirler. Turumuza ilk olarak muhteşem manzaralara nazır bir tepede yer alan ve tam bir orta çağ mimarisine sahip olan Saint-Paul-de-Vence ile başlayacağız. Yürüyerek gezeceğimiz kasabanın ortasında 1615 yılından kalma tarihi çeşmesi yer almaktadır. Çeşmeyi kendine merkez alarak birbirine bağlayan dar sokaklar boyunca taş binalarda resim galerileri, bölgeye has zeytinyağı, lavanta, sabun ve el işi dükkânları yer almaktadır. Saint-Paul-de-Vence gezimiz sonrasındaki durağımız, Fransız Rivierası (Cote d’Azur) bölgesinin en güzel koylarının arasından geçerek gideceğimiz bağımsız şehir devleti Monaco Prensliği olacak. Caddelerinde F1 Formula yarışlarının yapıldığı Avrupa Jet Sosyetesinin bu gözde tatil ve eğlence merkezinde yat limanı, Monaco Sarayı, Monaco Katedrali, Oşinografi Müzesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra lüks ve ihtişamın odak noktası kumarhanesiyle ünlü Monte Carlo’ya gideceğiz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin belirleyeceği saat ve yerde toplanıp Marsilya’daki otelimize geri döneceğiz. Gecelememiz Marsilya’da otelimizdeKonaklama: 4* Novotel Marseille Centre Prado vb.
4. Gün: Marsilya - İsranbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1368 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.55’de İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.10’da İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

5. Gün:

EK BİLGİLER

Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için Schengen vizesi gerekmektedir. Yeşil Pasaport için vize uygulaması yoktur. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#PCS
LOKASYON:
Fransa (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

899

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


 Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Marsilya (MRS) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
4* otelde 3 gece oda & kahvaltı konaklama
 Alan-otel-alan transferleri
 Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 Marsilya Şehir Turu
 Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

HARİÇ OLANLAR:


 Vize ücreti, servis bedeli
 Seyahat sağlık sigortası
 Yurtdışı çıkış harcı bedeli
 Şehir vergileri
 Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 Şoför tipleri