VİZESİZ

Küba Turu, Süper Promosyon

Küba Turu, Süper PromosyonKüba Turu, Süper Promosyon  • Vizesiz (Kolay Vize)
  • Türk Havayolları
  • 7 Gece 9 Gün
  • Havana Şehir Turu Dahil

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Havana

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali Türk Havayolları kontuarında bir önceki gece saat 22:00‘de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayollarının 02:10 uçuşu ile Havana’ya yolculuğumuza başlıyoruz. Yerel saat ile sabah 07:45’te Küba’nın başkenti Havana’ya ulaşıyoruz.

Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turunu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana; İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesinden geçilerek Dünyaca ünlü Devrim Meydanına doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara el sallayarak turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Turumuz sonunda otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3* Hotel Paseo vb.
2. Gün: Pınar Del Rio - Vinales Vadisi

Kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor. Arzu eden misafirlerimiz için, ekstra öğle yemekli, tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuz (125 $) olacak. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve Vinales’te yerel bir Puro Çiftliğini ziyaret edeceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisinin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.Konaklama: 3* Hotel Paseo vb.
3. Gün: Havana

Kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor. Geceleme Havana’da.       

4.-5.-6. Günler: HAVANA Bu sabahtan itibaren üç gece dört gün sürecek serbest zamanımız başlıyor.

Ekstra 3 GECE/4 GÜN KONAKLAMALI [CIENFUEGOS – TRINIDAD – SANTACLARA – VARADERO TURU.] Bu tura katılmak istemeyen misafirlerimiz Havana’da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir. Tur liderimiz ekstra turu gerçekleştirmek üzere grupla birlikte hareket edecektir. Bu turumuz 2 Gece Casa konaklamalı + 1 Gece Her Şey Dahil Otel konaklamalı + 2 Öğle yemeği, Turlar ve ziyaretler giriş ücretleri + rehberlik hizmeti dahildir. (410 $)Konaklama: 3* Hotel Paseo vb.
4. Gün: Cienfuegos - Trinidad

Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk olarak UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Cienfuegos kentini, meydanı ve eski tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Turumuzun sonunda Trinidad’da konaklama olacaktır.Konaklama: Casa Particular
5. Gün: Trinidad - Ancon Plajı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayo'ru ziyaret edeceğiz, Canchánchara barda özel yöresel kokteylden tadacağız, Bugün ayrıca Ancon sahiline gideceğiz Denize girme imkânımız olacaktır. Geceleme Trinidad'ta.
Konaklama: Casa Particular
6. Gün: Santa Clara - Varadero

Sabah erken kahvaltı sonrası saat 08:30’da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Plaza Ernesto Che Guevara, Che Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. Öğle Yemeği turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra Varadero‘ya yöneliyoruz, Matanzas bölgesinden geçerek güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz. Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Varışımızı takiben her şey dahil hizmet veren tesisimize giriş yapacağız. Yüzme imkânı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. Geceleme Varadero’da Her Şey Dahil otelde. Konaklama: 3* Brisas Del Caribe vb.
7. Gün: Varadero - Havana

Kahvaltı sonrası Havana’ya transfer oluyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir. Havana’ya varışımızı takiben serbest zamanlar. Geceleme Havana’daKonaklama: 3* Hotel Paseo vb.
8. Gün: Havana - İstanbul

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Erken saatlerde Havana Havalimanı’na geçiyoruz. Türk Havayolları tarifeli seferi ile 09:10’da dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta. 


9. Gün: İstanbul

Sabah 8:30’da İstanbul Havalimanına ulaşıyoruz. Turumuzun sona eriyor. Bir sonraki gezimizde görüşmek üzere.

EK BİLGİLER

Turumuz Türk Vatandaşları bordo pasaportlu misafirlere kolay vizelidir. Yeşil pasaportlu misafirlerimize vizeden muaftır. 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#WTTL
LOKASYON:
Küba (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali Türk Havayolları kontuarında bir önceki gece saat 22:00‘de buluşma
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın9 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

1.440$

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• Türk Havayolları ile İstanbul – Havana – İstanbul uçak bileti
• 7 Gece Havana’da 3* Otellerde Konaklama
• 1 Öğle Yemeği Dahil
• Havana’da Yarım Günlük Şehir Turu
• Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Zorunlu Sigorta

HARİÇ OLANLAR:


• Küba Kolay Vize 50 €
• Yurt dışı çıkış pulu
• Rehber, Kaptan, Garson için bahşişler- 50 €