SİZE ÖZEL

Küba Hakkında Her Şey Turu

Küba Hakkında Her Şey TuruKüba Hakkında Her Şey TuruKüba Hakkında Her Şey TuruKüba Hakkında Her Şey TuruKüba Hakkında Her Şey TuruKüba Hakkında Her Şey TuruKüba Hakkında Her Şey TuruKüba Hakkında Her Şey Turu


Trinidad'ta canchanchara mı, rom mu içersiniz?. Por Che! Klasik Otomobiller ile muhteşem Havana. Cabaret Parisien, Tropicano ve Bueno Vista Şovlarıyla Küba sizi salsa'ya çağırıyor, Cayo Blanco Adasında yunuslarla randevunuzdan hemen sonra!

  • Vizesiz (Kolay Vize)
  • Türk Havayolları
  • 7 Gece 9 Gün
  • Varadero, Havana ve Trinidad Şehir Turları Dahil
  • Varedero'da 2 Gece Her Şey Dahil Konaklama

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Havana - Varadero

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile uçuştan 3 saat önce buluşuyoruz. Türk Havayolları TK183 sayılı tarifeli seferi ile saat 02:00’da Havana’ya uçuş. Yerel saat ile 07:30’da varış. Varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile birlikte Varadero’ya hareket ediyoruz. Varadero’ya varış ve kısa bir panoramik şehir turu sonrasında konaklama yapacağımız otele transfer. Oda anahtarlarının dağıtılması ve dinlenmek için serbest zaman. Kalan vaktinizi dilerseniz Varadero’nun eşsiz plajlarında değerlendirebilirsiniz. Alkollü Her Şey Dahil konakladığımız için öğle ve akşam yemeğinizi otelimizde alabilirsiniz. Konaklama otelimizde.Konaklama: 4* Hotel Playa Caleta Varadero (Alkollü Her Şey Dâhil Konaklama) vb.
2. Gün: Varadero

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Öğle Yemekli Katamaran Crucero del Sol Turu (160 USD)’na katılabilirler. Otobüsümüz ile marinaya gidiyoruz. Katamaran ile hareket. Deniz ve güneşin tadını, beyaz kumların üzerinde ve palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartacağınız Cayo Blanco Adasına varıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan açık büfede alıyoruz ve gün boyunca ücretsiz içecekler ile serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyiminden sonra otele dönüş. Alkollü Her Şey Dahil konakladığımız için öğle ve akşam yemeğinizi otelimizde alabilirsiniz. Konaklama otelimizde.Konaklama: 4* Hotel Playa Caleta Varadero (Alkollü Herşey Dâhil Konaklama) vb.
3. Gün: Varadero - Trinidad

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Trinidad şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, geçmiş dönemlerde şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile Dünyanın en iyisi Trinidad şehrine varışın ardından panoramik şehir turunda; şehrin taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığınızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba romunun karışımı Canchanchara’nın tadına bakma imkânı bulacaksınız. Turumuzun ardından Casa’ya transfer. Konaklama Casa’da.

Casa Konaklama Nedir?

Trinidad şehrindeki konaklamalarımızı unutulmaz bir deneyim yaşayacağınız yerel halkın kendi evlerinde yapıyoruz! Küba’da vatandaşların kendi evlerini hükümetin belirlediği standartları yerine getirerek kiraya vermesi ile birlikte turistler bu evlerde konaklamaktadır. Evlerin içerisinde klima, banyo (ortak olmayan, odaya özel) temiz çarşaflar, havlular mevcut olup ayrıca kahvaltı için süt, kahve, çay, peynir, ekmek, tereyağı, yumurta bulunmaktadır. Küba’da Casa konaklamalarda, yani yerel halkın bir zamanlar yaşadığı evlerde kalmak, Küba’daki en büyük deneyimlerden biri olarak sayılmaktadır.Konaklama: Casa Konaklama
4. Gün: Trinidad

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Santa Clara & Cienfuegos Turu (95 USD)’na katılabilirler. Küba Devriminin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkıyoruz. Devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelinde kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che”nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtını ve heykelini göreceğimiz Santa Clara gezisinden sonra Cienfuegos şehrine doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehirde yapacağımız turda Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Turumuzun bitimiyle birlikte serbest zaman veriyoruz. Ardından Casa’ya transfer. Konaklama Casa’da.Konaklama: Casa Konaklama
5. Gün: Trinidad - Havana

Kahvaltının ardından Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuğun ardından Havana’ya varış ve panoramik Havana şehir turu. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesini göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Cafe de Oriente Restaurant’da Öğle Yemeği & San Jose El Sanatları Pazarı Turu (65 USD) [1 içecek dâhil]‘na katılabilirler. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra San Jose El Sanatları Pazarında; alt katta Kübalı zanaat ustalarının yaptıkları el işçiliği hediyelik eşyalardan, turistik hediyelik eşyalara kadar geniş bir yelpazede ürün bulabileceksiniz. Ayrıca pazarın 2. katında; Kübalı ressamların yaptıkları yağlı boya tablolarının ve sanat eserlerinin sergilendiği bir alandır. Burada sanatçıların kendilerinden direkt satın alabileceğiniz tablolar ve sanat eserlerine ulaşabilirsiniz. Turumuzun ardında otele transfer oluyoruz. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz ekstra Cabaret Parisien Show (95 USD)’a katılabilirler. Nacional Hotel de Cuba'nın içinde bulunan Cabaret Parisien'in girişi otelin girişinin solunda ve ayrıdır. Küba'da izleyebileceğiniz en güzel 3 gösteriden birisi olup içeceklerinizi alarak gösteriyi izleyebilirsiniz. Gösteri akşam 22:00 gibi başlayıp 23:30 civarı sona ermektedir. Gösteri bitimiyle birlikte otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.Konaklama: 3* Hotel Vedado Saint John's vb.
6. Gün: Havana

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Öğle Yemekli, Klasik Otomobiller ile Muhteşem Havana Turu (135 USD)’na katılabilirler. Gezimize1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan klasik Amerikan arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Picasso'su olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Sonrasında turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini panoramik olarak gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Turumuzun ardından otele transfer. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz ekstra Bueno Vista Social Club Şov Eşliğinde El Guarijito’da Akşam Yemeği Keyfi (85 USD) [1 içecek dâhil]’ne katılabilirler. Küba ile özdeşleşmiş “Buena Vista Social Club” şov eşliğinde El Guarijito restoranda alıyoruz. Orijinal Buena Vista Social Club, 1940'larda müzisyenlerin bir araya gelmek ve çalmak için gittikleri popüler bir mekan olarak danslar ve müzik etkinlikleri düzenledi. 1990'larda, kulüp kapandıktan yaklaşık 50 yıl sonra, popülaritesinin yükseldiği sırada kulüpte çalan emektarlardan bazılarının da bulunduğu geleneksel Kübalı müzisyenlerle birlikte unutulmaz bir Küba gecesi yaşayacağız. Akşam yemeğimizi de aldıktan sonra keyifli akşamımızın sonunda otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.Konaklama: 3* Hotel Vedado Saint John's vb.
7. Gün: Havana

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Öğle Yemekli Pinar del Rio & Vinales Turu (130 USD)’na katılabilirler otobüsümüz ile Havana’ya 160km mesafede bulunan Pinar del Rio bölgesine hareket. Meşhur Küba purolarının yapıldığı bölgede tütün çiftliği ve tipik Küba köylerinin bulunduğu Vinales Vadisi ziyareti. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Tropicana Show Gecesi (150 USD)’ne katılabilirler. Küba müzik ve dansları ile keyifli vakit geçireceğiniz görsel bir şölen izleme imkânı bulacaksınız. Tur sonrası otele transfer. Konaklama otelimizde.Konaklama: 3* Hotel Vedado Saint John's vb.
8. Gün: Havana - İStanbul

Sabahın erken saatlerinde otelden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyor ve ardından Havana Havalimanı’na transfer oluyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK183 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:55’de İstanbul’a hareket.  Yerel saat ile 08:45'te (+1) İstanbul'a varış. Bir sonraki Hakkında Her Şey maceramızda görüşmek üzere

EK BİLGİLER

Special Ekstra Tur Paketi: 915 USD yerine 775 USD

o Öğle Yemekli Katamaran Crucero del Sol Turu 160 USD
o Santa Clara & Cienfuegos Turu 95 USD
o Cafe de Oriente Restaurant’da Öğle Yemeği & San Jose El Sanatları Pazarı Turu 65 USD
o Cabaret Parisien Show 95 USD
o Bueno Vista Social Club Şov Eşliğinde El Guarijito’da Akşam Yemeği Keyfi 85 USD
o Öğle Yemekli, Klasik Otomobiller ile Muhteşem Havana Turu 135 USD
o Öğle Yemekli Pinar del Rio & Vinales Turu 130 USD
o Tropicana Show Gecesi 150 USD

Special Eco Ekstra Tur Paketi: 585 USD yerine 495 USD

o Öğle Yemekli Katamaran Crucero del Sol Turu 160 USD
o Santa Clara & Cienfuegos Turu 95 USD
o Cafe de Oriente Restaurant’da Öğle Yemeği & San Jose El Sanatları Pazarı Turu 65 USD
o Öğle Yemekli, Klasik Otomobiller ile Muhteşem Havana Turu 135 USD
o Öğle Yemekli Pinar del Rio & Vinales Turu 130 USD


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#TZONE
LOKASYON:
Küba (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

1.749$

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


 Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Havana (HAV) – İstanbul (IST) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Trinidad’da Casa evlerinde 2 gece oda-kahvaltı konaklamalar
 Havana’da 3* otellerde 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar
 Varadero’da 4* otellerde 2 gece Alkollü Herşey Dahil konaklamalar
 Tüm şehirlerarası transferler
 Panoramik Varadero, Havana ve Trinidad Şehir Turları
 Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:


 Küba Vizesi (85 USD) [Acentemiz aracılığı anında Vize]
 Seyahat Sağlık Sigortası
 Rehber ve şoför bahşişleri
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Müze ve ören yerleri giriş ücretleri