Kastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra Turu

Kastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra TuruKastamonu Kanyonları, Safranbolu, Amasra Turu  • Küre Dağları, Valla Kanyonu, Muratbaşı Köyü, Seyir Terası
  • Safranbolu, Hıdırlık Tepesi, Cinci Han, Cinci Hamamı, Arasta Çarşıları
  • Ilıca Şelalesi, Devrekani Çayı, Horma Kanyonu
  • Hükümet Konağı, Saat Kulesi
  • Cam Teras, Tokatlı Kanyonu, Yörükköyü, , Sipahioğlu Konağı
  • Bartın, Amasra, Kemere Köprüsü, Fatih Camii, Devrek, Bastoncular Çarşısı

Kastamonu Kanyonları ve Safranbolu Amasra Turu

2 Gece 3 Gün
1 Gece Otel Konaklaması

Her Cuma Akşamı Hareket

Yepyeni Rotalarda Keyifli Yolculuklar

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Tur Başlangıcı

23.00 Yenibosna Airport Avm Önü
23.10 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
23.30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
23.55 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
00.10 E-5 Bostancı Köprüsü Altı Otobüs Durakları (İzmit Yönü)
00.20 E-5 Kartal Köprüsü Altı (İzmit Yönü)
00.30 E-5 Pendik Köprüsü Altı (İzmit Yönü)
00.40 Çayırova Mc Donalds Önü
00.45 Gebze Center Önü
01.15 İzmit Halkevi Durağı Önü (Ankara Yönü)
01.20 İzmit Otogar Yanı Otobüs Durakları (Romatem Karşısı)
01.55 Sakarya Otogar Çıkışı Total Benzin İstasyonu

Yukarıda belirlenen saatlerde ve kalkış noktalarından sizleri tur aracımıza alarak Kastamonu Kanyonları Safranbolu Amasra turumuza başlıyoruz.Konaklama: Bugün konaklama bulunmamaktadır. Otobüsümüzde gece yolculuğu yapılacaktır.
2. Gün: Kastamonu, Safranbolu

Küre Dağları, Valla Kanyonu, Muratbaşı Köyü, Seyir Terası, Ilıca Şelalesi, Devrekani Çayı, Horma Kanyonu, Safranbolu, Hıdırlık Tepesi, Cinci Han, Cinci Hamamı, Arasta Çarşıları, Hükümet Konağı, Saat Kulesi

Kıymetli Ferfergez.com Misafirleri; Kastamonu Kanyonları Safranbolu Amasra turumuzun bu gününde sabah erken saatlerde, Karabük’ten de geçerek Küre Dağlarına doğru yola çıkıyor ve Pınarbaşı ilçesine varıyoruz. Ülkemizin en derin, dünyanınsa ikinci derin kanyonu olan Valla Kanyonuna doğru yol alıyoruz. Profesyonel bir ekiple ancak iki günde geçilebilen kanyonu görebilmek için, dağlar arasındaki muazzam bir yolculukla Muratbaşı Köyünde aracımızdan iniyor ve ormanlık alandaki yürüyüşle Seyir Terasına varıyoruz. Devrekani Çayı’nın özgürlüğünü ararcasına binyıllardır aşındırıp bıçak gibi keserek ikiye ayırdığı vadide derinlik 800 – 1200 m. aralığında değişmektedir. Uzunluğu 12 km olan doğanın bu muazzam ve hırçın güzelliğinde geçireceğimiz unutulmaz anlar ve çekeceğimiz fotoğraflar sonrasında aynı patikadan geri dönüyoruz. Ardından aracımıza binerek yaklaşık 45 dakikalık yolculuk ile Horma Kanyonuna ulaşıyoruz. 3 km uzunluğu ile dünyanın sayılı yürüyüş yollarından birine sahip olan, tamamen ahşap ve çelik kullanılarak yapılan bu yolda keyifli bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Kanyonun güzelliği ile bütünleşmiş, doğaya saygılı ve görsel olarak da çok güzel olan bu kanyonda yaklaşık 1,5-2 saatlik yürüyüşün sonunda Ilıca Şelalesi’ne varıyoruz. Yürüdüğümüz kanyonun suyu ile beslenen şelalede serbest zaman veriyoruz. Yaklaşık 15 metre yükseklikten dökülen şelalenin önündeki doğal havuzdaki keyifli dakikaların ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Kanyonun bitiminde yer alan gözlemecilerde gözlemeleri tadabilirsiniz. Ardından, UNESCO’nun koruma altına aldığı, Osmanlı ve Rum ortak hayatının izlerini koruyan müze kent Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Burada ilk olarak Safranbolu’yu, Hükümet Konağını ve Saat Kulesini panoramik olarak görebileceğimiz Hıdırlık Tepesine çıkıyoruz. Buradan hiçbir evin diğerinin görüşünü engellemediğini ve muhteşem bir şekilde konumlandırıldığını net bir şekilde görebiliyoruz. Rehberimizin anlatımını bitirmesinin ardından, fotoğraflarımızı çekiyor ve Safranbolu’yu bizlere yaşatan, Arnavut kaldırımlı sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camisini, Akçasu Kanyonunu, Köprülü Mehmet Paşa Camisini ve avlusundaki Güneş Saatini geziyoruz. Konakları ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da, en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman tünelinde gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken, aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş yapma imkânı bulacağız. Yemeniciler Arastasında vereceğimiz alışveriş molasını takiben Safranbolu Tarihi Çarşı gezimizi tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Kahvaltı: Yol üzerindeki bir mola tesisinde ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Öğle Yemeği: Uranüs Restoranda yöresel çömlek kebabı menü şeklinde ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.Konaklama: Safranbolu Çelik Palas Otel Vb.
3. Gün: Yörükköyü, Amasra, Devrek

Cam Teras, Tokatlı Kanyonu, Yörükköyü, Sipahioğlu Konağı, Çamaşırhane, Bartın, Amasra, Kale, Bakacak Tepesi, Kemere Köprüsü, Fatih Camii, Balık ve Salata Keyfi, Devrek, Bastoncular Çarşısı

Kıymetli Ferfergez.com Misafirleri; Kastamonu Kayonları Safranbolu Amasra turumuzun bu gününde, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras’a (Cam Seyir Terası) gidiyoruz. (Ekstra 100 TL) 75 ton ağırlığı taşıyabilen, Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşmaktadır. Teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır. Cam teras dönüşü, eski bir Bektaşi köyü olan Yörükköyü’ne ulaşıyoruz. Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız. Ardından birbirinin ikizi olan Sipahioğlu Konakları’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben, Bartın üzerinden Amasra' ya doğru yol alıyoruz. Adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip, Fatih Sultan Mehmet’in Lâla’sına “Çeşm-i Cihan buramı ola?” (Dünya’nın Gözü) diye sorduğu Amasra’ya ulaşıyoruz. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken; küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, Fatih Kilise Camii, Şapel, Sormagir Kapısı, Zindanlar, Barış Akarsu Heykeli, Ceneviz Kabartmaları ve Çekiciler Çarşısı başlıca göreceğimiz eserler olacak. Çekiciler çarşısından, meşhur ahşap işleme ürünlerinden ve hanımlarımızın el işi sanatlarından almayı sakın unutmayınız. Gezilerimizin ardından Amasra’nın ünlü balık restoranlarında öğle yemeği molası veriyoruz. Deniz balığı ve Amasra salatasından oluşan öğle yemeği sonrası kentten ayrılarak dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bartın, Çaycuma üzerinden bastonlarıyla ünlü Devrek’e ulaşıyor ve Bastoncular Çarşısı’nda alışveriş molası veriyoruz. Alışverişlerimizi tamamladıktan sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve başka bir Ferfergez.com turunda yeniden görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz. Hoşça kalın.

Kahvaltı: Otelde açık büfe kahvaltı şeklinde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Balıkçının Yeri Restoran’da ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Yoldaki mola tesisimizde ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.Konaklama: Bugün konaklama bulunmamaktadır. Otobüsümüzde gece yolculuğu yapılacaktır.

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR:

Bu turumuzun süresi 2 gece 3 gündür. Otel konaklaması 1 gece olarak gerçekleşecektir. Rehberimiz, programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın akışını değiştirebilir. Tur paketlerimizde; tur programı, rehberlik hizmeti, otobüs ve oteller bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Bu nedenle, tur kapsamında kullanılmayan otel, çevre gezileri, ulaşım vb. haklarla alakalı olarak misafirlerimizin iade hakkı yoktur. Rezervasyon esnasında hiçbir misafirimize koltuk sözü verilmemektedir. Oturma yerleri rezervasyon tarih sırasına göre otomatik olarak belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Çocuk indirimi sadece iki yetişkin yanında ve aynı odadaki tek bir çocuk için uygulanmaktadır. 0–6 yaş çocuklara otellerde yatak verilmeyebilir. Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan hiçbir ücret talep edilmez. Uçaklı turlarda ise sadece infant (bebek) fiyatı talep edilecektir. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. Otellerdeki oda dağılımı, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Ferfergez.com’un herhangi bir yaptırımı yoktur. Karadeniz turlarında kalınacak yayla otelleri, bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur. Triple odalarda 3. yatak normal yatak standartlarında olmayabilir. Otel yetkilileri, müsaitlik durumuna göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir. Sezonsal yoğunluğa bağlı olarak, aynı standartları korumak kaydı ile tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde değişiklik yapılabilir. Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Uçaklı turlarda Ferfergez.com, yoğunluğa bağlı olarak ancak programın tamamını gerçekleştirmek şartıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saatlerini değiştirme hakkını saklı tutar. İstanbul Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen’e ya da tersi değişikliklerdeFerfergez.com, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır. Havalimanı değişikliği nedeniyle misafirlerin turdan cayma ve iade isteme hakkı yoktur. Programda belirtilen ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak gerçekleşebilmektedir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Ferfergez.com’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları dönemsel olarak değişebilir. Böyle bir durumda, misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarihteki ekstra tur fiyatı geçerli olacaktır. Misafir bunu kabul ederek turu satın almış sayılır. Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Ferfergez.com’un sorumluluğu, misafirlerimizin ise tazminat hakkı yoktur. Tur programlarımızda, gün içinde uzun mesafeler kat edilebilir. Mesafelerle ilgili bilgilendirmeler rehberiniz tarafından sizlere günlük olarak yapılacaktır. Öğle yemekleri için, yöresel restoranlarda yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde gruplara ayrılan masalar kullanılır. Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Ferfergez.com’un sorumluluğu, misafirlerimizin ise tazminat yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 20 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile Ferfergez.com’un iptal hakkı saklıdır. Turun herhangi bir nedenle iptali durumunda Ferfergez.com, tur iptalini misafirlerine mail, watsapp, sms ya da gsm araması yoluyla bildirecektir. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En uygun tur fırsatlarından yararlanabilmeniz için erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle avantajlı tur fiyatlarından faydalanabilirsiniz. Tatilinizi garanti altına almak adına İptal İade Güvence Paketi satın almayı unutmayınız!

ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI VE İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ HAKKINDA:

Zorunlu Seyahat Sigortası; Tur operatörünün iflas etmesi veya herhangi bir nedenle tur programını gerçekleştirememesi durumunda devreye girer. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Seyahat Sağlık Sigortası misafirlere ait özel bir harcamadır). Zorunlu Seyahat Sigortası, bir gece ve üzeri tur satın alan her misafirimize Ferfergez.com.com tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.

İptal İade Güvence Paketi; misafirlerimize, turun başlangıcından 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar, rezervasyonlarıyla ilgili her türlü değişiklik ve iptal hakkını cezasız bir şekilde yapma hakkı verir. Kişi başı ücreti 100 TL’dir. Uçaklı turlarda İptal İade Güvence Paketi yapılamamaktadır.

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ:

Turlarımızda kullanılan araçlar, tura katılan katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
Misafir sayısının 28 – 52 kişi arası olduğu turlarda otobüs (Mercedes Tourismo/Travego, Neoplan Tourliner/Cityliner, Temsa Safir/Maraton, Man Lions Coach) kullanılmaktadır.
Misafir sayısının 19 – 27 kişi arası olduğu turlarda midibüs (Isuzu Turkuaz, Novo Lüx, Temsa Prestige, Otokar Sultan) kullanılmaktadır.
Misafir sayısının 8 – 18 kişi arası olduğu turlarda minibüs (Mercedes Sprinter, Volkswagen Crafter) kullanılmaktadır.

Tüm tur programlarımız 6502 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#HRG
LOKASYON:
Karadeniz (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın3 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

1.890TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• Belirtilen otel/otellerde 1 Gece yarım pansiyon konaklama
• 1 sabah kahvaltısı, 1 akşam yemeği
• Lüks turizm araçlarıyla ulaşım
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Ferfergez.com refakati ve güvencesi
• Milli park ücretleri ve otoparklar
• Araç içi su ikramı

HARİÇ OLANLAR:


• Öğle yemekleri
• Tüm yemeklerde alınacak içecekler
• Tüm özel harcamalar
• Programda ekstra olarak belirtilen tüm tur ve organizasyonlar
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri
• İlk gün kahvaltı, son gün akşam yemeği