VİZESİZ

Japonya, Kore Turu

Japonya, Kore TuruJaponya, Kore TuruJaponya, Kore TuruJaponya, Kore TuruJaponya, Kore TuruJaponya, Kore TuruJaponya, Kore TuruJaponya, Kore TuruJaponya, Kore TuruJaponya, Kore Turu


Tokyo, Fuji, Hakone, Ashi, Kamakura, Shinkasen, Osaka, Kyoto, Nara, Kobe, Kuşimoto, Seul,

  • Vizesiz
  • Türk Havayolları
  • 10 Gece 12 Gün
  • Tokyo, Osaka, Seul Şehir Turları Dahil
  • Tüm Ekstra Turlar Dahil

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Tokyo

Saat 22:30’da İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminalinde acente görevlileri ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, THY tarifeli seferi ile saat Japonya’nın başkenti Tokyo‘ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19:20’de varışımızı takiben havalimanında karşılanma ve özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3* Monday Akihabara Asakusabashi vb.
2. Gün: Tokyo

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, Tokyo şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda, Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrıçalaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Tokyo Tower’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz, Turumuzun sonunda Tokyo’nun meşhur caddesi Ginza Street'te mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3* Monday Akihabara Asakusabashi vb.
3. Gün: Fuji Dağı - Hakone

Otelimizdeki kahvaltı sonrası çevre gezilerimize başlıyoruz: Hakone - Fuji Yanardağı - Ashi Gölü Öğle Yemekli Turu (Japon mutfağı)

Turumuz sabah 07:30'da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone - Fuji Dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor. Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, Fuji Yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5. İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan Fuji manzarasını izliyoruz. Daha sonra öğle yemeği molası veriliyor, menüde Japon mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra Ashi Gölü kıyısına geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde Tokyo‘ya döneceğiz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3* Monday Akihabara Asakusabashi vb.
4. Gün: Tokyo - Kamakura

Otelimizdeki kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz: Kamakura Dev Budha-Hokoku-ji Tağınağı Bambu Bahçeleri Turu

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, otelimizden rehberimiz ile ayrılıyoruz. Kamakura, Tokyo körfezi bölgesine geçiyoruz, burada dev Budha Heykelini ziyaret edeceğiz, Ziyaretimiz sonrası, yine Japon inanışında çok önemli yer tutan Hokoku Tapınağına ziyaretimizi yapacağız, Geleneksel mekânda Japon çÇayını tadıyoruz, turumuzun son bölümünde Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz ve turumuzu tamamlayarak otelimize döneceğiz.Konaklama: 3* Monday Akihabara Asakusabashi vb.
5. Gün:

Bu sabah Tokyo’dan ayrılacağız. Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Tren istasyonuna geçiyoruz, Japonya’nın dünyaca ünlü Hızlı treni, yerel ismi ile ‘’Shinkansen‘’ deneyimi yaşayacağız. Saatte 300 km hıza ulaşabilen bu teknoloji harikası trenleri kullanarak, Tokyo’dan Osaka’ya yolculuk edeceğiz. [Dikkat: Bagajlarımızı kendimiz istasyon içerisinde taşıyoruz, Trene binişte, Bagajların önde ve arka bölümde toplandığı bölümlere bizler yerleştiriyoruz] Yolculuğumuz 2 saat kadar sürecektir. Varışımızı takiben, Shin Osaka Tren istasyonundan otobüs ile ayrılıyoruz. Panoramik Osaka Turumuzu yapacağız, yaklaşık 2 saat sürecek turumuzun sonunda konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Geceleme OtelimizdeKonaklama: 3* Kuretake Inn Midosuji Honmachi vb.
6. Gün: Kyoto - Nara - Kobe

Bu sabah kahvaltıdan sonra çok özel bir gün geçireceğiz, güzel bir gezimiz olacak: Kyoto - Nara - Kobe Turu

07:30'da otelimizden ayrılıyoruz, tur otobüsümüzle Osaka şehrinin çevresinde yer alan üç önemli kenti ziyaret edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı Kyoto şehri olacak, Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedi bir diğer adı ile Altın Tapınak ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon Mutfağı, açık büfe bir öğle yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki Todaji Tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, serbestçe çevrede gezinmekteler. Turumuzun son noktası Kobe şehri olacak. Kobe Ikuta Tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun finalini Kobe Mozaik isimli yeme içme mekânında bir final mola ile veriyoruz, misafirlerimizden arzu edenler, kendileri bir şeyler içip yiyebilirler (tur fiyatına dahil değil) Turun sonunda Osaka’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3* Kuretake Inn Midosuji Honmachi vb.
7. Gün: Osaka - Kuşimoto - Ertuğrul Firkateyni

Kahvaltının ardından: Ertuğrul Firkateyni Turu

 Bölgenin güneyine doğru ilerliyoruz. Kuşimoto kasabasını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği turumuz esnasında Japon yemeği olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikâyesi olan Ertuğrul Firkateyninin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliğini ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Firkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanından ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Firkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Firkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu. Şehitler anıtını ziyaret, Öğleden sonra Osaka’ya dönüş. Geceleme Osaka.Konaklama: 3* Kuretake Inn Midosuji Honmachi vb.
8. Gün: Osaka - Seul

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ve Osaka Havalimanına geçiyoruz. Yerel Havayolu ile Kore’nin başkenti Seul‘e uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi yapıyoruz. Yolculuğumuz 2 saat sürecek. Varışı takiben havalimanından ayrılıyoruz ve otelimize geçiyoruz. Bugün öğleden sonra Seul şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesinde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü, bu ziyaretimiz sonrası 262 metrelik Namsan Tepesine çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan, Gangnam semti, Seul‘un hareketli caddelerinden birisi olan bu noktada arzu edenler serbest zamanlarını değerlendirebilirler ya da aracımızla otelimize dönebilirler. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Ramada Seoul Dongdaemun Hotel vb
9. Gün: Seul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam ediyoruz: Kore Tarih ve Mirası Köyü Turu

Bugün rehberimizle birlikte gezilerimize devam ediyoruz. Gezimize, 1935 yılında Kore’nin modern yüzüne çok büyük bir miras bırakan Joseon Hanedanı tarafından inşa edilmiş en büyük saray olan Gyeongbokgung Sarayını ziyaret ederek başlıyoruz. Muhafız değişim törenini izledikten sonra sarayın büyüleyici mimarisini deneyimleyeceğiz. Daha sonraki rotamız, içerisinde yaşamın devam ettiği Kore’nin 600 yıllık tarihini canlı olarak yaşayacağımız Bukchon Hanok Köyünü ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Kore Ulusal Halk Müzesine gidiyoruz. Müze ziyaretimizden sonraki durağımız Kwangjang Market olacak. Turumuzun sonunda özel aracımızda yerlerimizi alıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Seul’de otelimizde.Konaklama: 4* Ramada Seoul Dongdaemun Hotel vb
10. Gün: Seul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezimize devam ediyoruz. Yarım Günlük bir turumuz olacak: Kuzey - Güney Kore Hudut Bölgesi - Kore Savaşı Anıtları Turu

Kore tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı Kuzey-Güney Savaşı bölgesine gideceğiz. Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara bölgeyi, Imjingak Barış Köprüsünü, Kore savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. (Yanınıza pasaportlarınızı alınız.) Turumuzun sonunda yeniden Seul‘e döneceğiz.Konaklama: 4* Ramada Seoul Dongdaemun Hotel vb
11. Gün: Seul - İstanbul

Bugün Seul‘de son günümüz, kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz ve son alışveriş imkânımız olacak. Turumuzun ardından havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz 23:35. Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

12. Gün: İstanbul

05:10’da İstanbul’a varış ve turumuzun su. Bir sonraki gezimizde görüşmek üzere.

EK BİLGİLER

• Japonya, T.C. Vatandaşlarına vizesiz
• Güney Kore, T.C. Vatandaşlarına E-vize


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#WTTL
LOKASYON:
Uzakdoğu (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Saat 22:30’da İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminalinde acente görevlileri ile buluşuyoruz.
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın12 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

4.330$

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• Türk Havayolları ile İstanbul -Tokyo (Haneda) / Seul - İstanbul arası uçak biletleri
• Yerel Havayolları ile Osaka - Seul arası uçak bileti
• 3* ve 4* yıldızlı otellerde- 10 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama Tokyo(4), Osaka(3), Seul(3)
• Tokyo, Osaka, Seul şehir turları
• Programda belirtilen tüm turlar
• Alan/Otel/Alan ve şehirlerarası transferler,
• Havalimanı vergileri
• Zorunlu Sigorta
• Türkçe Rehberlik Hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:


• Yurtdışı Çıkış Harcı
• Tur bahşişleri (130$) 1. gün havalimanında toplanır