FIRSAT

İzmir Hareketli Bağlardan Masal Köylerine Alsace Spesiyal Turu

İzmir Hareketli Bağlardan Masal Köylerine Alsace Spesiyal Turuİzmir Hareketli Bağlardan Masal Köylerine Alsace Spesiyal Turuİzmir Hareketli Bağlardan Masal Köylerine Alsace Spesiyal Turuİzmir Hareketli Bağlardan Masal Köylerine Alsace Spesiyal Turu


Basel, Strasbourg, Eguisheim, Colmar, Riquewihr, Heidelberg, Baden Baden,

  • Sun Express Havayolları
  • 3 Gece 4 Gün
  • Basel ve Strabourg Şehir Turları Dahil
  • 3* ibis Strasbourg Sud la Vigie vb. (Şehir İçi)
  • Almanya - Fransa - İsviçre
  • Yeşil Pasaportlulara Vizesiz

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İzmir - Basel - Strasbourg

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Sun Express Havayolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Sun Express Havayollarının XQ 912 sefer sayılı uçuşu ile 12.10’da Basel’e hareket. Yerel saat 13:25’de Basel’e varışın ardından alanda bekleyen aracımız ile panoramik Basel şehir turumuz başlıyor. Ünlü Rönesans yazarı Hollandalı Erasmus’un mezarının bulunduğu Basel Manastırı, şehrin en güzel binalarından Hotel Les Trois Roi, şehrin ana meydanı ve pazar yeri Marktplatz, Hükümet Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Strasbourg’a hareket. Fransız Milli marşı “La Marseillaise”in yazıldığı yer olmasıyla tarihi bir öneme sahip olan Strasbourg, Alsace Kültürüyle Fransız mimarisinin harmanlandığı bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. 1874 yılına kadar dünyanın en yüksek yapısı olma unvanına sahip Notre-Dame de Strasbourg Katedrali, Rohan Sarayı, Kleber Meydanı ve geleneksel Alsace Evleriyle süslenmiş Petit France bölgesini geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 3* ibis Strasbourg Sud la Vigie vb. (Şehir İçi)
2. Gün: Strasbourg - Eguisheim - Colmar - Riquewihr

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra Eguisheim & Colmar & Riquewihr (85 Euro) turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı Alsace’nin şirin kasabalarından Eguisheim. Dar şirin sokaklarında, ahşap pencerelerinden ve balkonlarından güzel renkli sardunyalar sarkan evlerin arasında dolaşırken geçmiş zaman hikâyeleri arasında kaybolmaya başlayacaksınız.2003 yılından bu yana “Fransa’nın en güzel köyleri” kulübüne üye olan Eguisheim, “2013’te Fransızların favori köyü” seçilmiştir. Eguisheim turumuzun ardından 2.durağımız Colmar’a hareket. Rengârenk evleri, çiçeklerle süslenmiş sokakları ve güzelliğiyle, büyüleyici şehirlerden biri olan Colmar, Alsace şarap yolu rotasının başlangıç noktası olarak büyük önem taşımaktadır. Colmar'ın güzelliğine güzellik katan kanallar ise Ren Nehri'nin kolları. Nehir boyunca sıralanan ve tarihi 1200'lü yıllara kadar uzanan rengârenk tarihî binalar ise şehrin en belirgin, en kayda değer özelliği. Colmar turumuz sırasında karnaval havasındaki sokaklarını turlarken üzerinde dev leylek yuvalarının bulunduğu Aziz Martin Katedralini, Rue Marchand’ı (Tüccar Sokağı) ve “Küçük Venedik” anlamına gelen “Petite Venise“ bölgesini geziyoruz. Turumuzdaki son durağımız ise Alsace’ın en ünlü köyü olarak bilinen Riquewhir… Alsace usulü ahşap ve beton karışımı iki katlı evlerin birbirleriyle uyumu, birbirlerinden farklı renk ve ev şekilleriyle 1200 kişinin yaşadığı bu şirin şehri yılda 2 milyon kişi ziyaret etmektedir. Tarih, kültür ve doğa ile harmanlanmış bu harika şehirde fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 3* ibis Strasbourg Sud la Vigie vb. (Şehir İçi)
3. Gün: Strasbourg - Heidelberg - Baden Baden

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra Heidelberg & Baden Baden turuna katılabilir. (85 Euro) Hayır, bütün Alman kentleri birbirine benzemez. Eğer gerçek bir Alman şehri görmek istiyorsanız, Hegel’in düşüne düşüne yollarını arşınladığı ,"Goethe’nin ideal şehir dediği, dingin, şık, nezih ve derin bir şehir olan Heidelberg sizi mimari ve doğasının uyumuyla karşılayacak. Varışımızla beraber yapacağımız turda Hauptstrasse, Marktplatz Meydanı, Eski köprü, Heidelberg Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından 2. durağımız olan Baden Baden’e hareket ediyoruz. Almanya - Fransa sınırına yakın, şık, estetik ve bir o kadar da doğanın içinde huzurlu bir Alman şehri olan Baden Baden kaplıcalardan, kültür – sanat müzelerine, opera ve tiyatrolara ve hatta Avrupa’nın en meşhur kumarhanesini ziyaret etmeye kadar sayısız olanakları vardır. Ünlü Rus yazar Dostoyevski’nin kendi yaşantısından kesitlere de yer verdiği ”Kumarbaz” isimli romanı bu şehirde geçmektedir. Bu sebeple edebiyatseverlerin de ilgisini çekebilecek bir şehir Baden Baden. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 3* ibis Strasbourg Sud la Vigie vb. (Şehir İçi)
4. Gün: Strasbourg - Basel - İzmir

Sabah kahvaltısın ardından odaların boşaltılması Basel havalimanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Sun Express Havayollarının XQ 913 sefer sayılı uçuşu ile 14.15’de İzmir’e hareket. Yerel saat ile 19.10’da varışımızın ardından turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

Spesiyal Ekstra Tur Paketi: 170 Euro yerine 140 Euro!

Eguisheim & Colmar & Riquewihr Turu (85 Euro) + Heidelberg & Baden Baden (85 Euro)
0-2 yaş ücretsiz, 02-10 yaş %50 indirimlidir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ADNS
LOKASYON:
Benelüks (İzmir çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

499

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• Sun Express Havayolları ile İzmir ( ADB) – Basel ( BSL ) – İzmir (ADB) arası uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler
• Basel, Strasbourg Şehir turları
• 3* Otellerde vb. 3 Gece – 4 Gün oda kahvaltı konaklama
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:


• Vize Ücreti
• Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
• Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
• Müze ve ören yeri girişleri
• Şehir Vergileri (Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.)