FIRSAT

İzmir Hareketli Antik Roma Turu

İzmir Hareketli Antik Roma Turuİzmir Hareketli Antik Roma Turuİzmir Hareketli Antik Roma Turuİzmir Hareketli Antik Roma Turuİzmir Hareketli Antik Roma Turuİzmir Hareketli Antik Roma Turu


Colloseum, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi, ve Panteon ile yankının, illüzyonun ve özlemin şehri Roma!

  • Sun Express Havayolları
  • 3 Gece 4 Gün
  • Roma Şehir Turu Dahil
  • Sömestr Özel Erken Rezervasyon İndirimi

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İzmir - Roma

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Sun Express Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Sun Express Havayollarının XQ868 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.40’da Roma’ya hareket. Yerel saat ile 17.10’da Roma’ya varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile Roma panoramik şehir turu. Panoramik şehir turunda Colloseum ( Kolezyum), Corte di Cassazione (Adalet Sarayı), Castel Saint Angelo (Kutsal Melek Kalesi), Circo Massimo (Büyük Hipodrom) görülecektir. Turumuzun ardından Roma otelimize transfer ve geceleme otelde.Konaklama: 4* Capannelle Appia Antica Hotel vb. ( Merkeze yakın) veya 3* Casale della Certosa Hotel vb. (Merkeze Mesefali)
2. Gün: Roma - (Vatikan)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra Antik Roma İkonları ( 30 Euro ) Turuna katılabilirler. Roma dünyada en çok turistin ziyaret ettiği şehirlerin başında gelmektedir. Varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız Roma şehir turumuza; Roma İmparatorluğunun en ihtişamlı eseri olan ve asıl ismi Flavian Tiyatrosu olan Colleseum’dan başlıyoruz. Colosseum’un bulunduğu yerde önceleri İmparator Neron’un sarayı bulunuyordu. Neron’un gösterişli sarayı savurganlığı halkın isyanına neden oldu. Roma, Neron’un ölümünden sonra kanlı savaşlar yaşadı ve saray da yakıldı. Ardından gelen imparator Vespasion, Colosseum’u işte sarayın bulunduğu alana inşa ettirdi. İnşaat 10 yıldan fazla sürdü ve Roma tarihinde bir çok önemli olaya gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yaptı. Colosseum panoramik gezimizin ardından en büyük arkeolojik alanlardan biri olan Roma Forumu görülecektir. Gezimize mimari özellikleri ile büyüleyici olan İspanyol merdivenleri ile devam ediyoruz. Merdivenlerin tasarımında barok ve rokoko tarzının etkileri görülmektedir. Toplamda 138 basamağa sahip olan merdivenler, ziyaretçilerine çıkarken Trinita Dei Monti Kilisesinin manzarasını sunar. Merdivenlerin alt kısmında ise Roma'nın ünlü çeşmelerinden olan kayık şeklindeki Fontana della Barcaccia bulunur. İspanyol Merdivenleri'nin tasarımı, o dönemdeki sanatçılar, ressamlar ve şairler için büyük bir ilham kaynağı olmuş ve popüler bir mekan haline gelmiştir. Sonraki durağımız meşhur Trevi Aşk Çeşmesi. Ardından Dünyanın en küçük ve mutlak monarşi ile yönetilen tek ülkesi olan Vatikan ile gezimize devam ediyoruz. San Pietro Katedrali görülecektir. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra Roma Gece ( 20 Euro) Turuna katılabilirler. Roma’daki tarihi yapılar gece ışıklandırmasıyla çok daha etkileyicidir. En güzel kafelerinin bulunduğu Novana Meydanında akşam yemeği için serbest Serbest zamanımızın ardından Roma otelimize transfer. Geceleme Roma otelimizde.Konaklama: 4* Capannelle Appia Antica Hotel vb. ( Merkeze yakın) veya 3* Casale della Certosa Hotel vb. (Merkeze Mesefali)
3. Gün: Roma - (Pompei - Napoli)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra Pompei Antik Kenti ve Napoli (90 Euro) Turuna katılabilirler. MÖ 79 yılında Vezuv yanardağının patlaması sonucu yok olmuştur Pompei, Halk yanardağı lavlarının ve küllerinin altında kalmıştır. Yaklaşık 200,000 kişinin hayatını kaybettiği bu şehir 1700 yıl sessizliğe gömüldü. Taş kesilmiş bedenler, tiyatro, hamamlar, kitaplıklar, meyhaneler, duvar resimleri günümüze kadar ulaşmıştır. Bu turumuzun ardından Napoli’ye hareket. Galleria Umberto çarşısı, Castel Nuovo (kale), Palazzo Reale (Napoli Sarayı), Bazilika Pontificia San Francesco da Paola diğer görülecek görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanımızın ardından Roma otelimize transfer. Geceleme Roma otelimizde.Konaklama: 4* Capannelle Appia Antica Hotel vb. ( Merkeze yakın) veya 3* Casale della Certosa Hotel vb. (Merkeze Mesefali)
4. Gün: Roma - (Nemi) - İzmir

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Nemi Köyü ve Outlet (40 Euro) Turuna katılabilirler. Muhteşem göl manzarasında enfes dağ çilekleriyle yapılan turtaların tadına bakacağız ve daracık sokaklarında yapacağınız yürüyüş ile bu köye hayran kalacaksınız ardından Roma’nın en büyük outletinde alışveriş için serbest zaman. Turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Sun Express Havayollarının XQ869 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.00’da İzmir’e hareket yerel saat ile 01.20’de varış ve turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

Ekstra Tur Paketi: 180 Euro yerine 150 Euro!

Antik Roma İkonları ( 30 Euro )+ Pompei Antik Kenti ve Napoli ( 90 Euro )+ Roma Gece ( 20 Euro)+ Nemi Köyü ve Outlet ( 40 Euro )
0-2 yaş ücretsiz, 02-10 yaş %50 indirimlidir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ADNS
LOKASYON:
İtalya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

449

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• SunExpress Havayolları ile İzmir (ADB) – Roma (FCO) – İzmir (ADB) arası uçak bileti
• Havalimanı vergileri,
• Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler,
• Roma panoramik şehir turu,
• Seçilen otel kategorisinde 3 Gece – 4 Gün oda kahvaltı konaklama,
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

HARİÇ OLANLAR:


• Vize Ücreti
• Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
• Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
• Müze ve ören yeri girişleri
• Şehir Vergileri kişi başı 5-8 € gecelik olarak değişmektedir.(Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.)