SİZE ÖZEL

Bağlardan Masal Köylerine Alsace Spesiyal Turu

Bağlardan Masal Köylerine Alsace Spesiyal TuruBağlardan Masal Köylerine Alsace Spesiyal TuruBağlardan Masal Köylerine Alsace Spesiyal TuruBağlardan Masal Köylerine Alsace Spesiyal TuruBağlardan Masal Köylerine Alsace Spesiyal TuruBağlardan Masal Köylerine Alsace Spesiyal Turu


İsviçre: Basel, Schaffhausen, Zürih, Luzern
Fransa: Strasbourg, Equisem, Colmar, Riquewihr
Almanya: Freiburg, Heidelberg, Baden Baden

  • Türk Havayolları
  • 4 Gece 5 Gün
  • Basel, Strasbourg, Freiburg Şehir Turları Dahil!
  • Strasbourg Şehir İçi Merkezi Konaklama
  • Yeşil Pasaportlulara Vizesiz

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Basel - Strasbourg

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1923 sefer sayılı uçuşu ile 07.50’de Basel’e hareket. Yerel saat 09.55’de Basel’e varışın ardından alanda bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyor. Ünlü Rönesans yazarı Hollandalı Erasmus’un mezarının bulunduğu Basel Manastırı, şehrin en güzel binalarından Hotel Les Trois Roi, şehrin ana meydanı ve pazar yeri Marktplatz, Hükümet Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Strasbourg’a hareket. Fransız Milli marşı “La Marseillaise”in yazıldığı yer olmasıyla tarihi bir öneme sahip olan Strasbourg, Alsace Kültürüyle Fransız mimarisinin harmanlandığı bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. 1874 yılına kadar dünyanın en yüksek yapısı olma unvanına sahip Notre-Dame de Strasbourg Katedrali, Rohan Sarayı, Kleber Meydanı ve geleneksel Alsace Evleriyle süslenmiş Petit France bölgesini geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

Not: İzmir Direkt Hareketli gruplarımızın uçuş detayları için Ek Bilgiler sekmesini inceleyiniz.Konaklama: 3* ibis Strasbourg Sud la Vigie vb. (Şehir İçi)
2. Gün: Strasbourg - Equisheim - Colmar - Riquewihr

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Eguisheim & Colmar & Riquewihr Turuna (85 Euro) katılabilirler. Turumuzun ilk durağı Alsace’nin şirin kasabalarından Eguisheim. Dar şirin sokaklarında, ahşap pencerelerinden ve balkonlarından güzel renkli sardunyalar sarkan evlerin arasında dolaşırken geçmiş zaman hikayeleri arasında kaybolmaya başlayacaksınız.2003 yılından bu yana “Fransa’nın en güzel köyleri” kulübüne üye olan Eguisheim, “2013’te Fransızların favori köyü” seçilmiştir. Eguisheim turumuzun ardından 2. durağımız Colmar’a hareket. Rengârenk evleri, çiçeklerle süslenmiş sokakları ve güzelliğiyle, büyüleyici şehirlerden biri olan Colmar, Alsace şarap yolu rotasının başlangıç noktası olarak büyük önem taşımaktadır. Colmar'ın güzelliğine güzellik katan kanallar ise Ren Nehrinin kolları. Nehir boyunca sıralanan ve tarihi 1200'lü yıllara kadar uzanan rengârenk tarihî binalar ise şehrin en belirgin, en kayda değer özelliği. Colmar turumuz sırasında karnaval havasındaki sokaklarını turlarken üzerinde dev leylek yuvalarının bulunduğu Aziz Martin Katedralini, Rue Marchand’ı (Tüccar Sokağı) ve “Küçük Venedik” anlamına gelen “Petite Venise“ bölgesini geziyoruz. Turumuzdaki son durağımız ise Alsace’nin en ünlü köyü olarak bilinen Riquewhir… Alsace usulü ahşap ve beton karışımı iki katlı evlerin birbirleriyle uyumu, birbirlerinden farklı renk ve ev şekilleriyle 1200 kişinin yaşadığı bu şirin şehri yılda 2 milyon kişi ziyaret etmektedir. Tarih, kültür ve doğa ile harmanlanmış bu harika şehirde fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 3* ibis Strasbourg Sud la Vigie vb. (Şehir İçi)
3. Gün: Strasbourg - Heidelberg -Baden Baden

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Heidelberg & Baden Baden Turuna (85 Euro) katılabilir. Hayır, bütün Alman kentleri birbirine benzemez. Eğer gerçek bir Alman şehri görmek istiyorsanız, Hegel’in düşüne düşüne yollarını arşınladığı, Goethe’nin ideal şehir dediği, dingin, şık, nezih ve derin bir şehir olan Heidelberg sizi mimari ve doğasının uyumuyla karşılayacak. Varışımızla beraber yapacağımız turda Hauptstrasse, Marktplatz Meydanı, Eski köprü, Heidelberg Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından 2. durağımız olan Baden Baden’e hareket ediyoruz. Almanya - Fransa sınırına yakın, şık, estetik ve bir o kadar da doğanın içinde huzurlu bir Alman şehri olan Baden Baden kaplıcalardan, kültür – sanat müzelerine, opera ve tiyatrolara ve hatta Avrupa’nın en meşhur kumarhanesini ziyaret etmeye kadar sayısız olanakları vardır. Ünlü Rus yazar Dostoyevski’nin kendi yaşantısından kesitlere de yer verdiği ”Kumarbaz” isimli romanı bu şehirde geçmektedir. Bu sebeple edebiyatseverlerin de ilgisini çekebilecek bir şehir Baden Baden. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: 3* ibis Strasbourg Sud la Vigie vb. (Şehir İçi)
4. Gün: Strasbourg - Schaffhausen Ren Şelalesi - Zürih - Luzern

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Schaffhausen Ren Şelalesi & Zürih & Luzern Turuna (110 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk durağımız Ren Şelalesi. 150 metre genişliği ve 23 metrelik yüksekliği ile Avrupa’nın en büyük şelalesinin etrafında, büyüleyici su sesi eşliğinde, yapacağımız yürüyüşümüzün ardından, İsviçre’nin en büyük kenti olan Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih Gölü’nün kenarında ve Alp Dağlarının eteklerinde konumlanan Zürih gerek tarihi geçmişi, gerekse kültürü ile yılın her döneminde milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi geçmişi Neolitik ve Bronz Çağı'na kadar giden şehrin ismi ise Turus'tan geliyor. M.S. 2. yüzyılda Roma işgali altında olan şehre Turicum adı verilmiş. Bu isim İsviçre Almancasına çevrildiğinde “Zuri” olarak okunuyor. Son yapılan verilere göre Avrupa’nın en yaşanabilir şehri olan Zürih, İsviçre’nin kültür başkenti olarak da adlandırılmaktadır. Varışımızla birlikte Grossmünster, Fraumünster Kiliselerini ve Avrupa’nın en büyük saat kulesi olan St. Peterskirche Kilisesini gördükten sonra şehrin alışveriş merkezi kabul edilen Bahnhofstrasse’yi turluyoruz. Turumuzun ardından Luzern’e hareket ediyoruz. Bu büyüleyici şehirde, Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı, Şapel Köprüsü ve Luzern gölünün muhteşem manzarasını gördükten sonra turumuzu bitiriyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelde.Konaklama: 3* ibis Strasbourg Sud la Vigie vb. (Şehir İçi)
5. Gün: Strasbourg - Freiburg - Basel - İstanbul

Sabah kahvaltısın ardından odaların boşaltılması ve Freiburg’a hareket. Almanya’nın 4. büyük şehri olan Freiburg, Almanya’nın güneyinde bulunan ve yeşille özdeşleşen şirin bir kenttir. Kara ormanların başkenti olarak da bilinen bu şehir günümüzde çevrecilik konusunda rol model üstlenmektedir. Yapacağımız şehir turunda Freiburger Münster Katedrali, Markthalle (Kapalı Pazar), Münsterplatz Meydanı, Rathausplatz, Kaiser Joseph Caddesi, Augustiner Platz, Adelhauser Platz, Gerberau görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Basel havalimanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1926 sefer sayılı uçuşu ile 19.15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.15’de varışımızın ardından turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

Spesiyal Ekstra Tur Paketi: 280 Euro yerine 230 Euro!
Eguisheim & Colmar & Riquewihr Turu (85 Euro) + Heidelberg & Baden Baden (85 Euro) + Ren Şelalesi & Zürih & Luzern Turu (110 Euro) : 280 Euro yerine 230 Euro
0-2 yaş ücretsiz, 02-10 yaş %50 indirimlidir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ADNS
LOKASYON:
Alsace (İstanbul - İzmir çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

599

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• Türk Havayolları, İstanbul - Basel - İstanbul arası uçak biletleri
• Havalimanı vergileri
• Alan - otel - alan transferleri ve şehirlerarası transferler
• Basel, Strasbourg ve Freiburg Şehir Turları
• 3* ibis Strasbourg Sud la Vigie vb. (Şehir içi) 4 Gece - 5 Gün oda kahvaltı konaklama
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:


• Vize Ücreti (180 Euro)
• Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
• Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
• Müze ve ören yeri girişleri
• Şehir Vergileri (Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.)