VİZESİZ

Güney Afrika Spesiyal Turu

Güney Afrika Spesiyal TuruGüney Afrika Spesiyal TuruGüney Afrika Spesiyal TuruGüney Afrika Spesiyal TuruGüney Afrika Spesiyal Turu


Johannesburg - Sun City - Lesedi - Pilanesberg - Cape Town - Hout Bay - Ümit Burnu -Stellenboch - Langa - Kirstenbosh

  • Vizesiz
  • Türk Havayolları
  • 7 Gece 8 Gün
  • Johannesburg, Sun City, Cape Town Şehir Turları Dahil!

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Johannesburg
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde uçuştan 3 saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 42 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.10’da Johannesburg’a hareket. Yerel saat ile 09.50’de varışımızın ardından bizleri bekleyen aracımız ile ilk olarak şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Johannesburg, metropol alanı 4.5 milyon nüfusuyla Güney Afrika Cumhuriyeti'nin en büyük şehri olduğu gibi, Afrika kıtasının da Kahire ve Lagos'un ardından en kalabalık üçüncü şehridir. İlk keşfedildiğinden beri zengin olan maden yatakları verimli kullanılmış ve Afrika’nın altın şehri unvanını kazanmıştır. Şehir turumuzda Nelson Mandela’nın evi, Rosebank ve Sandton bölgeleri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

Konaklama: Johannesburg - Sky Hotel Sandton vb.
2. Gün: Johannesburg - Sun City

Sabah kahvaltısının ardından Sun City’e hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra  Öğle Yemekli Lesedi Kültür Köyü Turuna katılabilirler. (90 €) Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekilleri, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz Lesedi Kültür köyünde; ufak gruplar halinde Zulu, Xhosa, Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşam alanları ve insanların geleneksel giysilerini göreceğiz. Daha sonra yöresel Afrika danslarının yapıldığı gösteri merkezinde kültürel dansları izledikten sonra öğle yemeğimizi yöresel bir restoranda alacağız. Bu kaçırılmayacak turumuzun ardından Sun City’deki otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: Sun City - Cabanas Hotel vb.
3. Gün: Sun City - Pilanesberg - Sun City

Kahvaltı öncesi arzu eden misafirlerimiz gün doğumu ve öğleden sonra gün batımı dönemi için ayrı ayrı düzenlenecek Pilanesberg Gün Doğumu (120 €) ve Pilanesberg Gün Batımı (120 €) Safari Turlarına katılabilirler. Bu turumuzda gün doğumu ve gün batımını izlemenin dışında bir diğer amacımız Big 5 olarak adlandırılan Aslan, Leopar, Fil, Buffalo ve Hippoların tamamını bir arada görebilmektedir. Gerçek bir safari deneyimi için bu beş canlıyı bir arada görmek esastır. Pilanesberg National Park’ta safari araçları ile yapılacak olan safari gezilerimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacaksınız. Dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağımız bu turun ardından otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelde. Konaklama: Sun City - Cabanas Hotel vb
4. Gün: Sun City - Cape Town

Otelden çıkış işlemlerinin ardından Lanseria Havalimanına hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra Aslan Parkı Turuna katılabilirler. (80 €) Başta aslanlar olmak üzere çok sayıda vahşi hayvanı görebileceğiniz bu turda, vahşi hayvanların fotoğraflarını safari aracınızdan çekebilirsiniz. Bir başka bölümde yavru aslanları kucağınıza alıp sevebilir ve onlarla eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. İlave olarak dünyada nadir bulunan beyaz aslanları burada görebilirsiniz. Bu güzel turun ardından havalimanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından yerel Havayolları ile Cape Town’a hareket. Varışımızla birlikte Cape Town şehir turumuz başlıyor. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.Konaklama: Sky Hotel Cape Town vb.
5. Gün: Cape Town

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Öğle Yemekli Hout Bay - Ümit Burnu Turuna katılabilirler. (145 €) Turumuzda ilk durağımız Hout Bay. Buradan tekne ile açılacak ve Duiker adasındaki kürklü fokları göreceğiz. Daha sonra Simons Town yakınlarındaki Boulders Beach'te Afrika Penguenlerini göreceğiz. Akabinde öğle yemeğimizi alacağımız restorana geçiyoruz. Güzel bir yemeğin ardından Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Ümit Burnu ve Cape Point’te, füniküler ile Dünyanın en yüksek fenerini göreceğiz. Geceleme Cape Town'daki otelimizde.Konaklama: Sky Hotel Cape Town vb.
6. Gün: Cape Town

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Öğle Yemekli Masa Dağı & Stellenbosch Turuna katılabilirler.(140 €) Bu turumuzda göreceğimiz Stellenbosch kasabası büyük bir şaraphane merkezi olarak tanınmasının yanı sıra Cape Town bölgesinin en eski yerleşim yeri olduğu için günümüzde halen Afrika ve yerel kültürlerin birbirine rengârenk karıştığı bir yerdir. Cape Town’dan yaklaşık 45 dk. uzaklıkta bambaşka bir dünyaya ışınlanacağız. Tadım sırasında sadece Güney Afrika’ya özgü üzümlerden yapılan şarapları deneyimleme şansımız olacaktır. Yerel bir çiftlikte alacağımız öğle yemeğimizde ise bölgenin pitoresk doğasının içinde geleneksel tatları deneyimleyeceğiz. Ayrıca dünyanın en önde gelen doğa harikalarından kabul eden Masa Dağının zirvesine çıkma imkânı bulmayı da umut ediyoruz. Okyanusun kıyısında yüzlerce metre yüksekte uzanan dik kayaların üzerine kurulu plato yapısı sebebiyle uzaktan bakıldığında masayı andıran dağ ismini bu benzetmeden almaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: Sky Hotel Cape Town vb.
7. Gün: Cape Town

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Langa ve Kirstenbosch Botanik Bahçesi Turuna katılabilirler. (90 €) Langa bölgesi 1927 de açılıp aşamalar halinde inşa edilmiştir. Bu gezimizde Afrika’nın yerel halkının yaşadığı bölge ve koşullar, tarih süreci içindeki gelişmeler, düzenlemeler ve günümüz hayatını tanıma ve yerel halkla yakından temas etme konuşma ve tanışma şansı yakalayıp hikâyelerini dinleyeceğiz. Daha sonra ziyaret edeceğimiz Güney Afrika’nın ulusal biyo-çeşitlilik Enstitüsü tarafından yönetilen botanik bahçesinde yapacağımız yürüyüş turumuzda ise Güney Afrika’nın altı farklı biyomundan beşini tanıma imkânı bulacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.Konaklama: Sky Hotel Cape Town vb.
8. Gün: Cape Town - İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Ardından rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 45 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.00’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 05.30’da varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki maceramızda görüşmek üzere

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ADNS
LOKASYON:
Güney Afrika (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50,
15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

1.599

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• Türk Havayolları ile İstanbul – Johannesburg / Cape Town - İstanbul arası uçak biletleri,
• Havalimanı Vergileri
• Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler
• Johannesburg’da 1 Gece, Sun City’de 2 Gece, Cape Town’da 4 Gece olmak üzere toplamda 7 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
• Johannesburg, Sun City, Cape Town Şehir Turları
• Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:


• Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
• Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
• Müze ve ören yeri girişleri