SİZE ÖZEL

Danimarka, Faroe Adaları, İzlanda, Grönland turu

Danimarka, Faroe Adaları, İzlanda, Grönland turuDanimarka, Faroe Adaları, İzlanda, Grönland turuDanimarka, Faroe Adaları, İzlanda, Grönland turuDanimarka, Faroe Adaları, İzlanda, Grönland turu


Yazın ortasında birazcık serinlemek istemez miyiz?
Niş bölgelerinde İskandinavya'yı beraber keşfedelim.

  • Türk Havayolları
  • 11 Gece 13 Gün
  • Danimarka, Kopenhag Kanal Turu Dahil
  • İzlanda, Reykjavik Şehir Turu Dahil
  • İzlanda, Golden Circle Fiyordlar Turu Dahil
  • Grönland Whale Watching ve Buz Dağları Turları Dahil

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Kopenhag, Danimarka

İstanbul Havalimanında Türk Havayolları kontuarında rehber ile saat 05:30’da buluşma ve check-in işlemlerini takiben; 07:30'da Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a doğru yola çıkıyoruz. 09:30'da varışımızı takiben otelimize transfer. Öğleden Sonra Kopenhag Kanal Turu... Otelimizden yürüyüş yaparak, Gammel Strand noktasına gidiyoruz,  1 saat sürecek olan kanal turunda yerimizi alıyoruz, yerel rehberimiz bize şehri kanaldan bir bakışla tanıtıyor. Turun sonunda serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde.Konaklama: Wakeup Copenhagen vb.
2. Gün: Kopenhag, Danimarka - Vagar, Faroe Adaları

Otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben, Havalimanına transferimizi yapıyoruz, Burada Atlantic Airways tarifeli seferi ile saat 12:55'te Kophenag‘dan; Faroe Adalarına doğru yolculuğumuz başlıyor. Vagar havalimanına saat 09:50'de varışımızı takiben karşılanma ve otelimize transfer, geceleme otelimizde.Konaklama: Hotel Djurhuus vb.
3. Gün: Faroe Adaları: Torshavn - The Smallest Capital

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından; saat 09:00 ‘da dünyanın en küçük başkenti olarak adlandırılan Torshavn gezeceğiz. Yerel rehberimiz ve aracımız ile turumuz esnasında bazı yerlerde araçtan iniyoruz ve yürüyüşler yaparak yeni ve eski semtlerinde tarihi dokusunu öğreniyoruz, Tórshavn áReyni, Tinganes and Skansin Mahalleri göreceğimiz yerler arasında, Turumuzun sonunda şehirde serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde.Konaklama: Hotel Djurhuus vb.
4. Gün: Faroe Adaları - Reykjavik KEF, İzlanda

otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben; havalimanına transfer ediliyoruz. 07:45'te İzlanda uçağımıza biniyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından; 08:15'te İzlanda’nın başkenti Reykjavik’e varıyoruz. Varışta karşılanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Konaklama: Hotel Muli vb.
5. Gün: İzlanda: Reykjavik

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonra Reykjavik Şehir Turumuza çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yerel rehberli turumuzda, en önemli noktalarda mola veriyoruz. The Hallgrimskirkja church, the presidential residence at Bessastadir, the fish market in Hafnarfjordur, the open-air Arbaer Museum center of Laugardalur göreceğimiz yerler arasında, turumuzun sonunda şehirde serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde.Konaklama: Hotel Muli vb.
6. Gün: İzlanda: Reykjavik - Fiyordlar - Golden Circle

Bugün Tam gün çevre gezilerinde İzlanda’yı tanımaya devam ediyoruz. Fiyordları görme imkanımızın olacağı bir gün bizi bekliyor. İzlanda’nın en popüler turu bu olmuştur. Kaplıcalar ve Gayzerleriyle ünlü Golden Circle Fiyordlar Turu. Thingvellir Milli Parkı, UNESCO Dünya Mirası için Gullfoss Şelalesi gibi ünlü Geysir jeotermal alanında gideceğiz. İzlanda, Atlas Okyanusu'nun kuzeyinde Grönland'ın güneydoğusu ile Norveç ve Britanya Adaları'nın arasında yer alan bir ada ve Avrupa ülkesi. Atlas Okyanusunun kuzeyinde volkanik bir ada üzerinde kurulmuş ve çevresindeki bir çok küçük adadan meydana gelmiş bir devlettir. En yakın komşusu Grönland olup, 350 km uzaktadır. Diğer komşuları Norveç 1050 km, İskoçya 800 km uzaklıktadır. Geceleme otelimize.Konaklama: Hotel Muli vb.
7. Gün: İzlanda: Reykjavik - Relax At The Blue Lagoon SPA

Bugün doğa harikası Kaplıcalara gidiyoruz. İzlanda denilince akla ilk gelen termal sularla ünlü tesisleridir. Bu tur, Blue Lagoon ziyaret etmek için ideal bir yol sunar. Buraya giden düzenli servis otobüslerimize biniyor ve bu deneyimi yaşamak üzerine oraya gidiyoruz. SPA ortamında bir gün geçiriyoruz. Öğleden sonra tekrar şehre dönüyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: Hotel Muli vb.
8. Gün: Reykjavik KEF - Nuuk, Grönland

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben; serbest saatlerimiz olacak, daha sonra saat 13:30 da Havalimanına transfer oluyoruz ve Grönland  uçuşumuzu yapıyoruz. Burası başkent Nuuk. Grönland Atlas Okyanusu'nun kuzeyinde,2.166.086 km² ile kuzey kutbundaki en büyük buz örtüsüyle kaplı ,Danimarka'nın özerk bölgesi. Bu buz tabakası 3 km. kalınlığında ve tabanı da deniz düzeyinin altında bulunur. Adanın kuzeyinde Kuzey Buz Denizi (Arktik Deniz), güneydoğusunda İzlanda, batısında Kanada'nın Ellesmere Adası ve Baffin Körfezi yer alır. Grönland, yüzölçümü açısından dünyanın en büyük adası konumundadır. %81'i buzullarla kaplıdır. Otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: HHE Express Hotel vb.
9. Gün: Grönland: Nuuk - Whale Watching Turu (Balina Gözlem)

Grönland Adası, adanın yerli halkı Kalaallit dilinde: Kalaallit Nunaat, anlamı "Kalaallit'lerin ülkesi" demektir. Ayrıca, Danca olarak bakıldığında ise Grønland sözcüğü ise, "Yeşil Ülke" anlamına gelmektedir. Bugün çevre gezilerimize devam ediyoruz. Denizde balina izlemeye gideceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.Konaklama: HHE Express Hotel vb.
10. Gün: Grönland: Nuuk - Buz Dağları Turu

Grönland denince akla buz dağları ve buzul kümeler ve fiyordlar gelmektedir. Bu görüntülere yakından şahitlik edeceğimiz bir gün bizleri bekliyor. Geceleme otelimizdeKonaklama: HHE Express Hotel vb.
11. Gün: Grönland: Nuuk - Kangerlussuaq

Bu sabah havalimanına geçiyoruz. Ve yine Grönland’ın büyük yerleşim yerlerinden olan; Kangerlussuaq’a doğru 13:10'da yola çıkacağız. Yolculuğumuz uçakla olacak ve 14:05'te varışımızı takiben; bu küçük yerleşim yerinde, kısa çevre gezimizi gerçekleştireceğiz. Dünyaca ünlü ‘’Aura Işıkları’’ en sıklıkla bu yörede geceleri görülmektedir. Lakin mevsim genellerine baktığımız zaman; daha çok kış aylarında görüldüğü tespit edilmiştir. Şansımız varsa; gece Kuzey Işıkları olarak da adlandırılan doğa üstü manzarayı izleyebiliriz. Geceleme bölgeye has küçük bir otelde olacak.Konaklama: Old Camp vb.
12. Gün: Kangerlussuaq - Kopenhag, Danimarka

Bu sabah kahvaltımızı takiben; Grönland ‘dan ayrılıyoruz. Kopenhag’a doğru 11:55^te yolculuğumuz başlıyor. 20:55'te varışımızı takiben 1 gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

13. Gün: Kopenhag - İstanbul

Kopenhag, Danimarka - İstanbul geri dönüş yolculuğumuz 15:00'te başlıyor ve Istanbul‘a 19:!5'te yine THY'ye ait tarifeli uçakla varış. 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#WTTL
LOKASYON:
İskandinavya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın13 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

4.490$

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• İstanbul’dan İstanbul’a ekonomi (Y) sınıf uçuşlar ve kişi başı 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı;
• Butik otel ve/veya 3 ve 4 yıldızlı eş değer otellerde konaklama
• Grönland Bölgesinde Küçük pansiyonlarda konaklama
• Tüm kahvaltılar
• Programda belirtilen yemekler ve çevre gezileri dâhidir.
• Tüm Transferler
• Zorunlu Sigorta

HARİÇ OLANLAR:


• Tur Hizmetleri Rehberler ve kaptan ve diğer bahşişler toplamı 130 USD
• Grönland Limanı Çıkış Vergi 60€
• DANİMARKA VİZESİ ücreti -ÇOK GİRİŞLİ MLTP- (yeşil pasaporta vize yok)
• Grönland ve Faroe Adaları da Danimarka'ya aittir.
• İZLANDA vizesi. Ücreti- (yeşil pasaporta vize yok)
• Yerel servis tipleri. (Yaklaşık bir değer tur toplantısında verilecektir)