Kurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları Turu

Kurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları TuruKurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları TuruKurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları TuruKurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları TuruKurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları TuruKurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları TuruKurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları TuruKurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları TuruKurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları TuruKurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları TuruKurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları TuruKurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları TuruKurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları TuruKurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları TuruKurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları TuruKurban Bayramı Costa Diadema ile Norveç Fiyortları Turu  • Türk Havayolları
  • 7 Gece 8 Gün

VARIŞ VE KALKIŞ SAATLERİ

01.GÜN HAMBURG/KIEL ALMANYA - 20:00

02.GÜN KOPENHAG DANİMARKA 10:00 18:00

03.GÜN DENİZDE SEYİR - - -

04.GÜN HELLESYLT NORVEÇ 09:00 11:00

 GEIRANGER 13:00 18:00

05.GÜN STAVANGER 13:00 20:00

06.GÜN KRISTIANSAND 08:00 18:00

07.GÜN DENİZDE SEYİR - - -

08.GÜN KIEL/HAMBURG ALMANYA 08:00 -


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Hamburg - Kiel

İstanbul Havalimanı’nda saat 04.00’da buluşmamızın akabinde check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve ardından Türk Hava Yolları’nın TK1661 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.55’de Hamburg’a hareket ediyoruz. Hamburg’a yerel saat ile saat 09.05’de varışımızın ardından gemimizin bulunduğu Kiel limanına transfer. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra kabinlere yerleşme. Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman. Gemimiz saat 20.00 itibari ile limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

2. Gün: Kopenhag

Gemimiz sabah saat 10.00'da Kopenhag limanına yanaşacak. Danimarka’nın başkenti Kopenhag, ülkenin en büyük adası olan Zealand’da bulunuyor. Şehrin merkezinde bulunan Amalienborg Sarayı, günümüzde hala kraliyet ailesinin ikamet ettiği yer olarak ünlü. Avrupa’nın yaşam standartları en yüksek şehri Kopenhag aynı zamanda çok renkli bir gece hayatına da sahiplik etmektedir. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Kopenhag Şehir Turu” na katılabilirler. Dünyanın en iyi yaşanacak beş şehrinden biri olarak tanımlanan Kopenhag’ın içindeki gezimizde ilk olarak şehrin simgesi olan ‘Küçük Deniz Kızı’, Amelienborg, Chiristianborg ve Rosenbourg Sarayları, Gefion Çeşmesi, Tivoli Bahçeleri, Özerk Hippy Mahallesi ve ‘Chiristiana’ panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından Kopenhag’ın merkezi Kongens Nytorv’da (Kral Meydanı); ünlü Stroget’de alışveriş yapmanız veya Nyhavn ‘da (Yeni Liman) gençlerin arasına karışmak için serbest zamanımız olacak. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz akşam 18:00'da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. Gün: Denizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

4. Gün: Hellesylt - GEiranger (Norveç)

Gemimiz saat 09.00’da Hellesylt limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Hellesylt & Geiranger Turu” na katılabilirler. Storfjord’un sonundaki çataldaki iki büyüleyici köy. Bir zamanların kuzeydeki posta limanları, bu günün karadan ulaşımın zorluğu açısından, senelik ortalama 180 gemi liman ziyaretiyle, Norveç turizminin kuzeydeki gözde cruise limanları.Turumuza Hellesylt Şelalesini selamlayarak başlıyoruz...İlk tanımı kuzeye giden posta rotası, şimdilerde ise turizm merkezi. Öncelikle Hellyslyt fiyordunu göreceğimiz manzara noktasına gidiyor ve oradan fiyordu fotoğrafladıktan sonra Yolumuza koyuluyoruz. Hamile taşı ve 1800’lerden kalan taş köprü ilk durağımız. Ardından Avrupa’nın en derin gölü olan Hornindal gölüne gidiyor ve orada mola veriyoruz. Tekrar yola çıktıktan sonraki durağımız bölgenin en hareketli şehirlerinden biri olan Stryn. Kraliyet ailesinin özellikle balık tutmak için geldiği Stryn’de taş köprüyü gördükten sonra alışverişleriniz ve kahve/ yemek için serbest zaman tanınacaktır. Ardından Djupvatnet Gölü eteklerinde vereceğimiz molanın ardından 1476 m yükseklikteki Dalsnibba dağından hava güzel ise terasından göreceğiniz manzara ile büyüleneceksiniz. Daha sonra ise Flydal seyir platformunda duracak ve bu sefer Geiranger fiyordunu fotoğraflayacağız . Turumuzun son etabında 180 derece açılı 10 virajlı yoldan inerek gemimizin demirlediği limana varacağız. Geminin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. Gün: Stavanger

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Gemimiz saat 13:00’da Stavanger’e varıyor. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Stavanger Şehir & Tekne Turu” ‘na katılabilirler. Stavanger kentindeki turumuz iki kısımdan oluşacak. İlk bölümde Kuzey Denizi petrolünün merkezi olan Norveç’in en zengin kentini yaya olarak hep birlikte geziyoruz. Daha sonra yaklaşık 2,5 saat sürecek 42km lik Lysefjord’da (Işık Fiyordu) yapacağımız tekne turuyla geçirmeyi planlamaktayız. Birçoklarına göre Norveç’in en güzel ve kendine has bu fiyordun en çarpıcı noktası denizden 600m yüksekliğindeki Pulpit Rock ( Vaaz Kayası ) adı verilen monoblok granit kayadır. Her ne kadar kayanın üç bir yanından gözle görülebilen büyük çatlağın her an denize düşebilme görüntüsü verse de muhtemelen bu doğa olayının gerçekleşmesi için binlerce yıl daha gerekecektir. Gemimizin hareketi saat 20.00. Akşam yemegi ve geceleme gemide.

6. Gün: Kristiansand

Gemimiz sabah saat 08.00'de Kristiansand limanına yanaşacak. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Kristiansand & Lillisand Turu” na katılabilirler. 17.yy da Danimarka Kralı 4. Christian tarafından kurulmuş olan Kristiansand kasabası, 1991 yılında 350. kuruluş yıldönümünü büyük bir kutlamayla gerçekleştirmiştir. Güney Norveç bölgesinin başkenti olan bu şehirde günümüzde 700 kişi yaşamaktadır. Özel otobüsümüzle harika manzaralar ve Norveç mimarisinin yerel örneklerini görerekten Lilisand'a varacağız. Norveç'in yazlık olarak kullanılan en güzel evlerini ve bölgesini göreceğiz. Dönüş yolunda bölgenin su kıyısındaki harika Norveç evlerini görerek bölgeyi tanıyacağız ve Kristiansand'a varacağız. Kısa bir yürüyüş sonrası serbest zaman. Gemimizi beklerken bu güzel fiyorda keyif yapabilirsiniz.

Gemimizin hareketi saat 18.00. Akşam yemegi ve geceleme gemide.


7. Gün: Denizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

8. Gün: Kiel - Hamburg - İstanbul

Gemimiz saat 08.00’de Kiel limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltımızın ardından gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ve bizi bekleyen aracımız ile havaalanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK1664 sefer sayılı uçağı ile saat 18:35 de İstanbul Havalimanı'na hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22:45’de İstanbul Havalimanı’na varış. Turumuzun sonu.

EK BİLGİLER


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#KRVNCRS
LOKASYON:
Gemi (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Rezervasyon itibari ile 180 gün kalaya kadar %10
179-150 gün %15
149-120 gün %25
119-90 gün %30
89-60 gün %50
59-45 gün %60
44-30 gün %75
29-10 Gün %90
9 günden az %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

1.449

en düşük kişi başı

1.449

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


• Türk Hava Yollları ile İstanbul Havalimanı – Hamburg – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçuşlar.
• Costa Diadema gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.
• Havalimanı ve Liman vergileri.
• Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.
• Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.(Grup kişi sayısının en az 30 kişi olması halinde.)
• Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
• Gemideki eğlence ve şovlar.
• Fitness & Spor salonu kullanımı.
• Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).
• Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 65 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(60€)

HARİÇ OLANLAR:


• Servis ücretleri. Günlük kişi başı 11€ gemide ödenir.
• Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar.
• Sağlık hizmetleri. / Kişisel Harcamalar.
• Gemideki tüm içecekler.
• İç hat bağlantı uçuşları.
• Gerekli vize ücreti.
• Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).