EKSTRALAR DAHİL

Çin Hakkında Her Şey Turu

Çin Hakkında Her Şey TuruÇin Hakkında Her Şey TuruÇin Hakkında Her Şey TuruÇin Hakkında Her Şey TuruÇin Hakkında Her Şey TuruÇin Hakkında Her Şey TuruÇin Hakkında Her Şey TuruÇin Hakkında Her Şey TuruÇin Hakkında Her Şey TuruÇin Hakkında Her Şey TuruÇin Hakkında Her Şey Turu


Wangfujing, Tiananmen Yasak Şehir, Cennet Tapınağı, Pekin, Chengdu, Pandalar, Leshan Buddha, Yangtze Cruise, Şangay, Çin Seddi, Xian Terra Cotta

  • Singapore Airlines
  • 10 Gece 12 Gün
  • Chengdu, Şangay, Pekin, Yasak Şehir Turları Dahil
  • Çin Seddi Turu ve Xian Terra Cotta Askerleri Müze Turu Dahil
  • 3 Gece Tam Pansiyon Yangtze Cruise Turu Dahil
  • Turlarda 4 Öğle Yemeği 1 Akşam Yemeği Dahil

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Singapur - Pekin

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 09:30 ‘da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Singapore Havayollarının tarifeli seferleri ile Singapur aktarmalı olarak Pekin’e uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

2. Gün: Pekin

Öğleden sonra 14:50’de Pekin’e ulaşıyoruz ve otelimize uzun uçuşumuzdan sonra dinlenmek için girişimizi yapıyoruz. Sonrasında ünlü Wangfujing Alışveriş sokağında vakit geçirip, yerel bir restoranda akşam yemeğine gidiyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Beijing Guangxi Hotel vb.
3. Gün: Tiananmen Yasak Şehir Turu

Sabah, kahvaltının ardından Tiananmen Yasak Şehir Turu [Tam Gün, Öğle Yemekli] turumuza rehberimiz eşliğinde başlıyoruz. Ming ve Quing hanedanları zamanında imparatorun fermanlarının duyurulduğu, 1949 yılında Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni tüm dünyaya ilan ettiği, 44 hektarlık alanı kaplayan ve şu anki Halk Binası, Çin Tarih Müzesi, Çin Devrim Müzesi, Yasak Şehir ve Mao’nun Anıtının bulunduğu, dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı ve yapımına 15. Yüzyılda başlanmış olan 720.000 metrekarelik alana kurulu, 890 yapının bulunduğu, 24 Çin İmparatorunun yaşadığı, önemli seremonilerin yapıldığı, yaklaşık 600 yıllık bir yapı olan Yasak Şehri geziyoruz. Saray Müzesi ya da Gu Gong olarak bilinen saray dünyadaki en görkemli ve geniş imparatorluk sarayıdır. Etrafı 52 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğinde hendekle çevrilidir. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemek sonrasında ayin ve kurban törenlerinin gerçekleştirildiği, imparatorların iyi hasat duası için senenin belirli zamanlarında geldikleri, Pekin’in sembollerinden biri olan meşhur Cennet Tapınağını ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası yerel el sanatları ürünlerin satıldığı mağazaları gezeceğiz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Beijing Guangxi Hotel vb.
4. Gün: Çin Seddi Turu - Xian

Sabah, kahvaltının ardından otelimizden valizlerimiz ile ayrılıyoruz, yapımına 7. Yüzyılda başlanan insanlık tarihinin en büyük ürünlerinden biri olan, ayrı duvarların birleşmesinden meydana gelmiş, yaklaşık 8000 km. uzunluğunda, Bahai Denizi’nden başlayarak doğuda Jiayuguan Geçidi ve batıda Gobi Çölü ile son bulan meşhur Çin Seddi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin arsından Öğle yemeğimizi Yerel (Çin Mutfağı) bir restoranda alacağız, Yemek sonrası turumuzun Pekin bölümünü tamamlamış oluyoruz, buradan akşam uçağına binmek üzere Pekin Havalimanına geçeceğiz. Uçuş saatimiz: 19:00 - 21:10 Yerel Çin Havayolları ile Xian şehrine hareket edeceğiz. Bizi bekleyen özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Mercure on Renmin Square Xian vb.
5. Gün: Xian - Chengdu

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz, 2000 yıl önce İmparatorun ruhunu kötülüklerden koruması için yapılmış 6.000 Terracotta Savaşçısı ve atlarının bire bir boyutlarında figürlerinin bulunduğu Teraccotta Atlar ve Savaşçılar Müzesini ziyaret ediyoruz. Müzeye gelmeden önce pişmiş topraktan yapılan heykel replikalarının yapıldığı galeriyi ziyaret ederek yapım tekniği hakkında bilgi alacağız. Ziyaretimiz sonrası öğle yemeği servisini yerel bir restoranda alacağız. Öğleden sonra turlarımızı bitiriyoruz ve şehir merkezinde tarihi pazarın olduğu bölüme geçiyoruz, bu akşam uçak saatine kadar serbest zamanımız olacak. Uçak saatimiz: 21:00. Yerel Havayolları ile Chengdu uçuşumuzu yapıyoruz.  Geceleme için otelimize transfer oluyoruz.Konaklama: 4* Mercure Chengdu vb.
6. Gün: Chengdu - Pandalar Turu

Kahvaltı sonrası Panda Yetiştirme Merkezi ziyareti + Leshan [Öğle Yemekli] Turumuz rehberimiz eşliğinde başlıyor. Dünyaca ünlü “Çin Panda Yetiştirme- Koruma Merkezini” ziyaret edeceğiz, burada Pandalar hakkında bilgi alırken, Pandaları yakında görme imkânımız olacak. Daha sonra Leshan Buddha heykelini ziyarete gideceğiz. Bu ziyaretimiz esnasında yakınındaki nehirde kısa bir tene turumuz olacak. Öğle yemeği turumuz esnasında yerel bir restoranda servis edilecektir. Sichuan Opera Face change Performance / Traditional Tea House ziyaretleri yapacağız. Yerel kültürel gösteri izlenmesi ve Çay evi ziyareti olarak adlandırabiliriz. Gösteri esnasında  misafirlerimizin geleneksel çay ve yerel tatlıları deneyimleme şansı bulacaktır. Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz, geceleme otelimizdeKonaklama: 4* Mercure Chengdu vb.
7. Gün: Chengdu - Chongqing - Yangtze Nehir Turu

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz otobüsümüz ile yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 4,5 saat sürecek bir yolculuk sonrası Chongqing kentine ulaşacağız. 3 Gece 4 Gün sürecek nehir gezisi başlıyor.

Bugünün Önemli Noktaları:
Chongqing'deki Chaotianmen Dock'ta saat 16:30-20:00'de gemiye biniş ve check-in
Chongqing'in muhteşem gece manzarası izleme
Gemiye biniş güvenliği brifingine ve gemideki tesislerin tanıtımına katılıyoruz
Chongqing'den saat 21:30 civarında hareket;
Kaptan'ın Karşılama Resepsiyonuna
Akşam Yemeği (Çin ve Batı büfesi; 19:00-20:30)
Geceleme Gemide.Konaklama: Gemi Konaklaması
8. Gün: Yangtze Nehir Turu

Bugünün Önemli Noktaları :
Fengdu Hayalet Şehrine kıyı gezisi (Dahil)
(1.900 yıllık site, Çin kültürünü tanımak için ilginç ve anlamlıdır, geleneksel mimarilerde birçok heykel ve sahne ile bu saf ruhların ödüllendirileceğine ve bu günahkarların ağır cezalara tabi tutulacağına dair geleneksel Çin inancını anlatır.)

Feng Yan San Guo Show'a kıyı gezisi (İsteğe bağlı; kişi başı 390 YUAN)
(Yaklaşık 1.800 yıl önceki Üç Krallık Döneminin parlak tarihi kültürü ve büyük subay Guan Yu'nun sadakat ruhu hakkında muhteşem, büyük ölçekli gerçek manzara gösterisidir.)

Sabahın erken saatlerinde gemideki doktorla Tai Chi yapmayı öğrenme; Gemideki dersler ve aktivitelerle eğlenceli zaman geçirin; Seyir kabare gösterilerinin keyfini çıkarın.

Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Öğle yemeği (Çin ve Batı büfesi); Akşam Yemeği (Çin ve Batı büfesi); Sabah çayı ve kahvesiKonaklama: Gemi Konaklaması
9. Gün: Yangtze Nehir Turu

Bugünün Önemli Noktaları:
Fengjie İlçesindeki Beyaz İmparator Şehrine kıyı gezisi (İsteğe bağlı; 390 CNY/pp)
(Yaklaşık 1.400 Çin şiirinde bahsedilen ünlü Çin Antik “Şiir Şehri”. Liu Bei'nin oğlunu başbakanı Zhuge Liang'a emanet etmesinin dokunaklı hikayesini anlatır ve Qutang Boğazı'ndaki Kuimen Kapısı'na hayranlıkla bakmak için en iyi konuma sahiptir.)

Qutang Boğazı'ndan yelken turu (Dahil)
(Qutang Gorge, üç geçit arasındaki en kısa, en dramatik ve muhteşem geçittir ve 10 RMB Çin Banknotunda yazılı Kuimen Kapısı'nın manzarasına hayran kalmanızı sağlar.);

Wu Gorge boyunca yelken turu (Dahil)
(Wu Gorge, yükselen zirveler, tuhaf kayalar, bol doğal harikalarla övünen pitoresk bir dolambaçlı galeri oluşturan yuvarlanan keskin kayalıklarla derin ve güzeldir.);

Shennv Çayı'na kıyı gezisi (Dahil);

Sabahın erken saatlerinde gemideki doktorla Tai Chi yapmayı öğrenin; Yangtze Korsan Gecesi Gösterisine Katılın

Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Öğle yemeği (Çin ve Batı büfesi); Akşam Yemeği (Çin ve Batı büfesi) ; Sabah çayı ve kahvesiKonaklama: Gemi Konaklaması
10. Gün: Yangtze Nehir Turu

Bugünün Önemli Noktaları:
Saat 08:00'de Maoping Limanı'nda gemiden ayrılma;

3 BOĞAZLAR / Three Gorges Barajı Gemi Asansörünün kıyı deneyimi (Opsiyonel; CNY 390/pp);
(Yaklaşık 113 metre kaldırma yüksekliği ile tüm dünyadaki en büyük ve en gelişmiş gemi asansörüdür.)

3 BOĞAZLAR* Three Gorges Barajı'na kıyı gezisi (Dahil);
(Bu, dünyanın en büyük hidroelektrik santrali ve tüm Çin'deki en büyük baraj projesidir ve taşkın kontrolüne, elektrik üretimine, nakliyeye vb. çok katkıda bulunur ve Yangtze Nehri gemi gezisinin 2 numaralı özüdür.)

Kalkış için Yichang şehir merkezindeki Yichang Three Gorges Centre Yolcu Terminaline giden otobüs.

Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Sabah çayı ve kahvesi. Havalimanına transferimiz yapılıyor. Shanghai uçuşumuzu yapacağız.   
16:35 18:25 YIH Yichang -nPVG Shanghai PuDong uçuşu sonrası otelimize transferKonaklama: 4* Shanghai Starr Hotel
11. Gün: Şangay

Kahvaltı sonrası içinde yeşim taşından iki adet Budha heykelinin bulunduğu Jade Budha Tapınağını geziyoruz. Sonrasında Çin’le bütünleşmiş geleneksel ipek üretiminin yapıldığı bir fabrikada bilgi alacak ve dilerseniz alışveriş yapabileceksiniz. Öğlen yemeğinin ardından, 1559 yılında yaptırılan 20.000 metre karelik alana sahip, Çin’in en ünlü bahçesi Yuyuan Bahçesini gezeceğiz. Bahçe gezimizden sonra buradaki bir çay evinde geleneksel çay seremonisini izleyip değişik Çin çaylarının tadına bakabileceksiniz. Ardından etraftaki alışveriş bölgesinde alışveriş için serbest zaman. Gezimiz sonrası geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Shanghai Starr Hotel
12. Gün:

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrıldıktan sonra Xintianti ve Taobao Cheng Turumuz olacaktır. Tur sonrası havalimanına geçiyoruz. Singapur Havayolları ile Singapur aktarmalı olarak İstanbul uçuşumuzu yapacağız. Geceleme uçakta. 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#WTTL
LOKASYON:
Çin (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın12 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

3.990$

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• İstanbul- Singapur- Pekin // Shangai -Singapur- İstanbul arası Singapore Air ile Gidiş - Dönüş Uçak Biletleri
• Pekin – Xian arası Yerel Havayolu ile Gidiş Uçak Bileti
• Xian – Chengdu arası Yerel Havayolu ile Gidiş Uçak Bileti
• Cjengdu – Chongqing arası Hızlı Tren Bileti
• Yichang - Shanghai arası Hızlı Tren Bileti
• 4* Otellerde 7 Gece Kahvaltı Dahil ve Goddes Cruise No:1'de 3 Gece Tam Pansiyon Konaklamalar
• Turlarda 4 Öğle ve 1 Akşam Yemeği
• Gemide Tüm Öğünler
• Chengdu Turu
• Şangay Turu
• Pekin Yasak Şehir turu
• Çin Seddi Turu
• Xian Terra Cotta Askerleri Müzesi Turu
• Türkçe ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
• Tüm Transferler
• Zorunlu Sigorta

HARİÇ OLANLAR:


• Yurtdışı Çıkış Harcı (150 TL)
• Tur bahşişleri (120 USD) (Birinci gün havalimanında toplanır)
• ÇİN VİZESİ (250 USD): T.C vatandaşlarına Çin'de vize uygulaması vardır.