VİZESİZ

Büyük Japonya Turu

Büyük Japonya TuruBüyük Japonya TuruBüyük Japonya TuruBüyük Japonya TuruBüyük Japonya TuruBüyük Japonya TuruBüyük Japonya TuruBüyük Japonya TuruBüyük Japonya TuruBüyük Japonya TuruBüyük Japonya Turu


Tokyo, Asakusa, Fuji, Hakone, Nagoya, Kyoto, Nara, Osaka, Kuşimoto, Kobe, Hiroşima, Fukuoka, Nagasaki

  • Vizesiz
  • Türk Havayolları
  • 9 Gece 11 Gün
  • Tokyo, Osaka, Nagoya, Hiroşima Şehir Turları Dahil
  • Tüm Ekstra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Tokyo

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, THY kontuarında buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, 15:50‘de Türk Havayolları tarifeli saferi ile Japonya’nın başkenti TOKYO (Narita)‘ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2. Gün: Tokyo

Varışımızı takiben, Tokyo şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda, Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrıçalaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağını ziyaret ediyoruz, sonrasında Tokyo Tower’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz, Turumuzun sonunda Tokyo’nun Meşhur Caddesi Ginza Street de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyorsunuzKonaklama: 4* Monday Premium Toyosu vb.
3. Gün: Tokyo - Asasuka

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, çevre gezilerimize devam edeceğiz. Asakusa bölgesine gideceğiz ve ASAKUSA tapınağını ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizdeKonaklama: 4* Monday Premium vb.
4. Gün: Fuji Dağı, Hakone, Nagoya

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Hakone - Fuji Yanardağı ve Gölü Tam Gün Turu yapacağız.

Turumuz sabah 07:30 da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone / Fuji Dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor, rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, Fuji Yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan Fuji manzarasını izliyoruz. Daha sonra öğle yemeği molası veriliyor, bugün menüde Japon mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten Göl kıyısına geçiyoruz, Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde Nagoya’ya hareket edeceğiz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3* Tokyo Inn Nagoya Meieki Minami vb.
5. Gün: Nagoya - Kyoto - Nara Turu - Osaka

Bu sabah Nagoya’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza Osaka’ya doğru devam edeceğiz. Kyoto - Nara turu dahildir. Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, Yolculuğumuzun ilk durağı Kyoto şehri olacak, Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedi bir diğer adı ile Altın Tapınak ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon mutfağı bir öğle yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız Nara kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki Todaji Tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz ki serbestçe çevrede gezinmekteler. Turun sonunda Osaka’ya varıyoruz. Osaka'da 1,5 saat sürecek panoramik bir şehir gezisi yapacağız. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3* Noku Osaka vb.
6. Gün: Osaka - Kuşimoto Turu - Ertuğrul Firkateyni

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, güneye doğru ilerliyoruz. Kuşimoto kasabasını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği turumuz esnasında Japon yemeği olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Firkateyninin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliğini ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Firkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanından ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Firkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Firkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu.Konaklama: 3* Noku Osaka vb.
7. Gün: Osaka - Kobe - Hiroşima

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. Kobe‘ye ulaşıyoruz. Kobe ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında, adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiştir olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Geceleme Otelimizde.Konaklama: 4* Toyoko Inn Hiroşima Stadium Mae vb.
8. Gün: Hiroşima - Fukuoka

Bu sabah 06:00 da otelimizden ayrılacağız. Japonya‘nın en sonundaki Fukuoka adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Fukuoka‘ya varışımızı takiben, panoramik çevre gezilerimizi yapacağız. Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Dazaifu Tenman-gu Tapınağı ziyaret ediliyor. Son olarak Kushida-jinja ziyaretimizi yapıyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3* Comfort Hotel Hakata vb.
9. Gün: Fuukoka - Nagasaki

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. Japonya’nın ana karasının en ucunda yer alan Nagasaki şehrine devam ediyoruz. Varışı takiben çevre gezilerimiz, Nagasaki Atomic Bomb Museum ziyareti yapılacak. Tarihteki en acı hatıralar arasında yer alan nükleer savaşı hatırlıyoruz. Ardından Nagasaki Shinchi Chinatown Çin mahallesinde kısa bir yürüyüş yaparak turumuzu tamamlıyoruz. Ve geceleme otelimizde.Konaklama: 3* Hotel Monterey Nagasaki vb.
10. Gün: Nagasaki - Tokyo

Sabah otelimizde kahvaltı aldıktan sonra, havalimanına transferimiz yapılacaktır. Tokyo iç hat uçuşumuzu yapıyoruz. Son gecemizi Japonya’da Tokyo şehrinde geçireceğiz. Otelimize transferimiz yapılıyor, sonrası serbest günümüz olacak. Geceleme otelimizde.Konaklama: 3* Ilflore Kasai vb.
11. Gün: Tokyo - İstanbul

Otelimizde kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz 10:35 Türk Havayolları uçağına check-in işlemlerimizi yapıyoruz. Varış 17:50. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.


EK BİLGİLER

BU TURUMUZDA T. C. VATANDAŞLARINA VİZE UYGULAMASI YOKTUR.
Pasaportlarınızın geçerlilik süresi Japonya ‘ya girişten itibaren en az 8 ay olma zorunluluğu vardır.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#WTTL
LOKASYON:
Uzakdoğu (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın11 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

4.600$

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• Türk Havayolları ile İstanbul - Tokyo - İstanbul uçak biletleri
• Nagasaki - Tokyo Yerel Havayolu iç hat uçak bileti
• 4* ve 3* Otellerde Kahvaltı Dahil Toplam 9 Gece Konaklama: Tokyo(3), Nagoya(1), Osaka(2), Hiroşima(1) Fukuoka(1), Nagasaki(1)
• Tokyo, Osaka, Nagoya, Hiroşima Şehir Turları
• Fuji Dağı Turu + Kyoto - Nara + Kobe Turu
• Alan/Otel/Alan ve şehirlerarası tüm transferler
• Havalimanı vergileri
• Zorunlu Sigorta
• Türkçe Rehberlik Hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:


• Yurtdışı Çıkış Harcı
• Yabancı personellerin tamamı için Hizmet Bahşişleri (110$).