Bakü Rüyası

Bakü RüyasıBakü RüyasıBakü Rüyası  • Türk Havayolları
  • 3 Gece 4 Gün
  • T.C Kimlik Kartı ile Giriş - Vizesiz
  • Bakü Şehir Turu Dahil

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Bakü

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 04:00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, saat 07:05’te THY’nin TK 332 sefer sayılı uçağıyla Bakü'ye hareket. Yerel saat ile 10:45’te Bakü'ye varış. Varışımız sonrası havalimanından ayrılıyor ve Bakü şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuza 2000 Yılında UNESCO Dünya Miras Listesine dahil edilmiş İçeri Şeher (Eski Şehir) ile başlıyoruz. Eski Şehire ulaşmamızın ardından ilk ziyaret noktamız 15. Yüzyılda İbrahim Halilullah tarafından inşa edilmiş Şirvan Şah Sarayı. Ardından 2500 yıllık geçmişe sahip olan Kız Kalesi, Cuma Camii başlıca göreceğimiz eserler arasındadır. Ardından şehir turumuzu Buhara ve Multani Kervansaraylarını görerek tamamlıyoruz. Şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Azerbaycan gecesine (70 Euro) katılabilirler. Turumuzun sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Midtown Hotel Vb. - 5* Marriott Boulevard Baku Vb.
2. Gün: Bakü

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Abşeron Yarımadası turuna katılabilirler (70 Euro). Abşeron Yarımadası’nda gezeceğimiz başlıca yerler arasında Dünyadaki Üç Mecusi (Zerdüşt) Tapınağından biri olan Ateşgah Mimari Kompleksini göreceğiz. Oldukça ilgi çekici olan ve içindeki ateşi yüzyıllardır sönmeyen bu yapı, Mecusi inancına göre belli başlı Hac yerlerinden birisidir. Ateşgah ziyaretimizin ardından ünlü seyyah Marco Polo’nun ‘’Ateş Ülkesi’’ adını yakıştırdığı yanardağı ziyaret edeceğiz. Yanardağ toplamda 65 hektarlık bir alanda var olan ve yer altından çıkan doğalgazın etkisiyle yüzyıllardan beri yanmaya devam etmektedir. Turumuzu tamamladıktan sonra dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Hazar Tekne turuna (50 Euro) katılabilirler. Ardından otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Midtown Hotel Vb. - 5* Marriott Boulevard Baku Vb.
3. Gün: Bakü

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Gobustan&Haydar Aliyev Müzesi turumuza katılabilirler (90 Euro). Bakü’nün 70 km. güneyinde yer alan, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Gobustan’a doğru yola çıkıyoruz. Hazar Denizi’nin yakınlarında, eski Şirvan yolu üzerinde bulunan Gobustan; açık hava müzesi olarak da adlandırılmaktadır. Burası, tüm dünyada oyma kayalıkları ve resimli taşları ile tarih öncesi Ortaçağ dönemindeki toplum yaşantısı, avcılık, hayvanlar ve bitki örtüsü hakkında önemli bilgiler vermektedir ardından Haydar Aliyev müzesi turumuzu gerçekleştiriyoruz Turumuz sonrasında otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Midtown Hotel Vb. - 5* Marriott Boulevard Baku Vb.
4. Gün: Bakü - İstanbul

Sabah odaların boşaltılmasının ardından özel aracımızla şehir merkezine transfer. Rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman ve ardından havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK335 sefer sayılı uçağı ile saat 21:55’te İstanbul'a hareket. İstanbul Havalimanı’na saat 00:05’te varış ve turumuzun sonu. (26 Ekim tarihli programımızın dönüş uçuş saati 17:35 olup İstanbul'a varış 19:50^dir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#PCS
LOKASYON:
Azerbaycan (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde uçuştan 3 saat önce buluşma.
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

599

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


 THY tarifeli seferi ile İstanbul- Bakü gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 Havalimanı vergileri
 Bakü’de 3 gece oda kahvaltı konaklama
 Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 Panoramik Bakü şehir turu
 Türkçe rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:


 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Seyahat sağlık sigortası