SON YERLER!

Midilli Turu, Ayvalık ve İzmir Hareketli

Midilli Turu, Ayvalık ve İzmir HareketliMidilli Turu, Ayvalık ve İzmir HareketliMidilli Turu, Ayvalık ve İzmir HareketliMidilli Turu, Ayvalık ve İzmir Hareketli


Midilli, Agiassos, Molivos, Petra, Skala Skamnias, Mantamados, Plomari, Uzo Fabrikası

  • Kapı Vizesi
  • 2 Gece 3 Gün
  • Yunan Tavernasında Akşam Yemeği Dahil
  • Tüm Turlar Dahil
  • Her Çarşamba ve Cuma Hareket
  • Denize Sıfır Oteller

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Ayvalık (veya İzmir) - Midilli - Agiassos - Taverna Gecesi

Sabah 07:30’da Ayvalık Limanı karşısında yer alan Uğur Jale Ofisinden pasaportlarınız ile biniş kartlarını alıyor ve pasaport kontrol için limana geçiş yapıyoruz. Gemi biniş işlemlerimiz sonrası saat 09:00 ‘da yaklaşık 1,5 saat sürecek Midill’nin güzeller güzeli limanı Mytilini‘ye doğru yolculuğumuz başlıyor. (Not: İzmir Hareketli grubumuzla, Alsancak Limanında  saat 07:30 ‘da buluşma gerçekleştiriyor ve pasaport kontrolü akabinde saat 08:30 ‘da İzdeniz‘in en son gemilerinden biriyle hareket ediyoruz. Midilli varışımız 11:30)

Yunan adaları içinde Rodos ve Girit adalarından sonra en büyük 3. Adası olan Lesvos yani bizdeki adı ile Midilli‘nin tarihi, Zümrüt Ada olarak Seyyahlar tarafından anılmasına sebep olan yemyeşil doğasının bizi büyüleyeceği 3 gün bizleri bekliyor olacak. Planlanan varış saatimiz 10:30’da Midilli varışımız ile pasaport kontrolleri sonrası limanda bizi bekleyen araçlarımıza geçiş yapıyoruz. (Kapı Vizesi alacak olan misafirlerimiz işlemleri daha uzun süreceği için kendileri pasaport polisi çıkışta yer alan görevlilerimizi ve limanın karşısında yer alan yetkili acentemiz üzerinden yönlendirmeler ile grubumuzda dahil olarak buluşması gerçekleşecektir.)

Midilli Merkez gezimizde Ayios Therapondas Kilisesi, çarşı, Metropolitlik Kilisesi, Osmanlı dönemi kamu binaları, cami, hamam ve sivil mimari örneklerini görüyor olacağız. Türk mahalleleri, bizden esintiler hemen dikkatinizi çekiyor olacak. Devamında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası Olympos Dağının yamacına kurulmuş geleneksel mimarisi ve eşsiz doğasıyla beğenileri toplamış olan kestane ağaçları ile de meşhur ve her yıl Kestane Festivali düzenlenen Agiasos’a hareket ediyoruz, özellikle Ortodokslar için önemli olan Meryem Ananın evi olarak nitelendirilen Panaghia Kilisesinin evini görüyoruz. Kilisenin çevresinde asmaların altında bulunan kafelerde bir kahve molası veriyoruz. Sokaklarda seramik ve tahta işleri satan dükkanları dolaşabilir, köy sakinlerinin güler yüzle karşıladığı çarşıda vakit geçirebilirsiniz. Keyifli yolculuğumuz sonrası otelimize dönüş gerçekleştiriyoruz. Giriş işlemleri sonrası odalarımızda dinlenme ve günün yorgunluğunu sonrasında serbest zaman. Taverna Gecesi için rehberimizin belirteceği saat ile lobide buluşma. Eğlenceli bir Yunan Gecesi sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman.Konaklama: 5* Mythcal Coast Welness Retreat vb veya 3* Blue Sea Hotel vb.
2. Gün: Molivos - Petra - Skala - Mantamados - Midilli

Sabah kahvaltımız sonrası Petra kasabasına geçiyoruz. Varışımız ile yüksek kayalıklarda göreceğimiz Panagia Glykofilousa Kilisesini (Tatlı Öpücüklü Meryem Ana Kilisesi) ve Türk konağını ziyaret ediyoruz. Meşhur dondurmalarının yiyebileceğimiz çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrası Molivos’a hareket ediyoruz. Adanın en canlı kasabalarından biri olan Molivos’a gittiğinizde Mithymna ismini duyarsanız şaşırmayın. Kasaba bu isimle de anılıyor. 1965 yılından beri Unesco koruması altında olan taş binaları ile Alaçatı ve Şirince ruhunu yansıtan Molivos‘ta M.S. 6’ncı yüzyılda İmparator Justinyen’in temelini attığına inanılan Molivos Kalesi ve 14. Yüzyılda Osmanlı tarafından tamamlanan kalenin başından aşağı limana doğru dar sokaklar ve küçük dükkanlar arasından limanına doğru keyifli bir keşif yürüyüşü yapıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası öğle yemeğimiz için giden herkesin bir daha gitmek üzere rotasına eklediği Skala Sikamineas‘a doğru hareket ediyoruz. Keyifli manzaralar ile gerçekleştireceğimiz 1saatlik otobüs yolculuğumuz sonrası limanın köşesinde ve bir kayanın üzerindeki küçük kilisesi (Stratos Myrivilis'in “Panagia i Gorgona” (“The Mermaid Madonna”) kitabına ilham veren bir yapıdır.) , berrak denizi, ve güler yüzlü halkı ile karşı kıyıda Assos‘u da görerek leziz bir öğle yemeği alıyoruz.

Serbest Zaman.

Rehberimizin belirteceği saat ile son hareket durağımız Mantamados Köyü. Bizi şirin bir köy olarak karşılayan Mantamados Ortodokslar tarafından büyük öneme sahip ve bir haç merkezi olan Taksiarhis Manastırını ziyaret ediyoruz. Baş Melek Mikail‘e de affedilen bu manastırın hemen yanında yer alan ağaçlar altındaki serinletici kafede kahvelerimizi yudumladıktan sonra Yunan ezgileri ile Midilli‘ye dönüşümüz başlıyor. Otelimize varış ile serbest zaman.Konaklama: 5* Mythcal Coast Welness Retreat vb veya 3* Blue Sea Hotel vb.
3. Gün: Plomari - Uzo Fabrikası - Midilli - Ayvalık (veya İzmir)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası belirlenen saatte meşhur Midilli Uzosunun başkenti Plomari‘ye doğru yola çıkıyoruz. Barbaros Hayrettin Paşa‘nın doğduğu, Barbayyani ve Plomari Uzoları ile bilinen bu kasabada uzo fabrikalarını ziyaret ediyor ve damak tadımıza en uygun uzoyu bulmak için tadımlarımızı gerçekleştirirken uzonun yapılışı hakkında da bilgi alıyoruz. Denize doğru inen yamaçta geleneksel mimarisi ile keyifli vakit geçireceğimiz bu güzel kasaba sonrası öğle yemeğimizi alıyor ve dönüş yolculuğumuz için Midilli merkeze geliyoruz. Duty free'de gerçekleştireceğimiz alışveriş süresi ve pasaport kontrol işlemleri sonrası saat 18:00 feribotumuzla Midilli’den Ayvalık‘a hareket ediyoruz. (Not: İzmir hareketli grubumuzun feribot kalkış saatı 17:00'dir.) Yaklaşık 1,5 saat süren yolcuğumuzun ardından planlanan varışımız 19:30‘da. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere ayrılıyoruz.

EK BİLGİLER

Önemli Notlar:

• İlk gün program içinde otel yerleşme saati 17:00 – 18:00 arası olması sebebi ile acil ulaşılması gereken eşyalarınız için mini bir çanta hazırlanması önerimizdir. Yürüyüşe uygun spor kıyafetler önerimizdir.
• Pasaportunda Kıbrıs Kaşesi olan misafirlerin Yunanistan seyahati gerçekleştirmesi mümkün değildir. Pasaport yenilemesi gerekecektir. Ülke giriş – çıkış yetkisi pasaport polisine ait olmakta olup, kabul edilmemesi durumunda sorumluluk kabul edilmemektedir. Hasar görmüş pasaportların değiştirilmesi önerimizdir.
• Kapı vizesi onayı, geçerli Schengen vizesine sahip olmak veya yeşil pasaporta sahip olunması ülkeye giriş yapabileceğiniz garantisi olmayıp, son karar ülke polisine ait aittir.

Kapı Vizesi için Önemli Notlar:

Kapı vizelerinin kontenjanı tur kontenjanından ayrıdır. Kapı vizelerinde kontenjan kontrolü yapılması gerekilmektedir. Rezervasyon öncesi danışınız.  Kontenjan harici kapı vizesi içinde ayrıca müsaitlik sorulmalıdır.
• Kapı vizesi evrakları rezervasyon yaptıktan hemen sonra iletilmelidir. En geç seyahatten 10 gün önce elimize ulaşmış olması gerekir.
• Kapı vizesinde evrakların tarafınıza aktarılan zamanda ulaşmamasından kaynaklı doğabilecek değişikliklerden acentemiz sorumlu tutulamaz. Tur ve tarih değişikliği yapılırsa fiyat farkıyla gerçekleşebilir
• Kapı vizesi ücretleri evraklarla birlikte teslim edilmesi gerekilmektedir. (Kapı Vizesi ücreti (Yetişkin Kişi Başı 80€ ; 0-18 Yaş Çocuk 20€’dur)

Kapı Vizesi için Gerekli evraklar
• 2 adet fotoğraf (son 3 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf)
• Kimlik fotokopisi
• Pasaport fotokopisi
• Kapı vizesi başvuru formu (Rezervasyon sonrası acenteniz tarafından iletilecektir.)
• Kapı Vizesi ücreti (Yetişkin Kişi Başı 80€ ; 0-18 Yaş Çocuk 20€’dur)


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#WTTL
LOKASYON:
Yunanistan (Ayvalık veya İzmir çıkışlı)
ULAŞIM
Deniz   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın3 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

229

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• Ayvalık‘tan veya İzmir'den Midilli'ye gidiş dönüş feribot bileti
• 2 gece tercih edeceğiniz Merkez otellerde oda kahvaltı konaklama
• Yunan Tavernasında Eğlenceli & Canlı Müzik ile 1 Akşam Yemeği (Limitli İçecek)
• Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Programda belirtilen tüm turlar
• Zorunlu Mesleki Sorumluluk sigortası
• Otel vergileri

HARİÇ OLANLAR:


Kapı Vizesi ücreti (Yetişkin Kişi Başı 80€ ; 0-18 Yaş Çocuk 20€’dur)
• Schengen Vize ve Servis Ücreti- Yeşil Pasaporta Vizesiz
• Yurtdışı Sağlık Sigortası Kişi başı 15 € - (65 yaş ve üzeri 30€)
• Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Yurt dışı çıkış Harcı
• Ayvalık Liman Ücreti 100 TL
• Program içinde yer alan 3 Öğle Yemeği, 1 Akşam Yemeği