FIRSAT

Antik Mısır: Kahire Spesiyal Turu

Antik Mısır: Kahire Spesiyal TuruAntik Mısır: Kahire Spesiyal TuruAntik Mısır: Kahire Spesiyal TuruAntik Mısır: Kahire Spesiyal Turu


Kahire, Gize Piramitleri: Keops, Kefren, Mikerinos Sfenks, Medeniyet Müzesi, Khan El Khalili ve Nil Nehrinde Tekne Turu

  • Vizesiz (Kapıda Kolay Vize)
  • Air Arabia
  • 3 Gece 4 Gün
  • Kahire Şehir Turu Dahil
  • 4* ve 5* Oteller

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Kahire

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Air Arabia Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Air Arabia Hava Yollarının E5-988 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.00’da Kahire’ye hareket. Yerel saat ile 16.10’da varışımızın ardından panoramik Kahire şehir turumuz için hareket. Eski şehir merkezi, Sedat’ın Anıt Mezarı, Baron Sarayı, El Tahrir Meydanı, Nil boyunca uzanan şehir merkezi ve EL Ezher Cami, Hz Hüseyin Camii, Han El Halil Çarşısı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur ve serbest zamanımızın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Pyramids Park Resort Cairo vb.; 5* Cairo Pyramids Hotel vb.
2. Gün: Kahire - (Gize Piramitleri & Sfenks)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Kahire Müzesi & Gize Piramitleri & Sfenks turuna katılabilirler. (Öğle Yemekli - Yetişkin 140$ -Çocuk 70$) İlk olarak Mısır'ın belirleyici bir sembolü ve Dünyanın Antik Yedi Harikasının sonuncusu olan Keops Piramidini görüyoruz. Günümüzde Mısır’ın başkenti Kahire'nin bir parçası olan Gize'yi çevreleyen antik “Gize mezar kentinde bulunan üç anıtsal piramitten en eski ve en büyük olanıdır. Ardından Kefren ve Mikerinos piramitlerini ve Gize piramitleri bölgesinde yer alan pençelerinin arasında bir tapınak olan ve yatan aslan biçiminde kafası ile bir firavun başı şeklinde olan heykel Sfenksini görüyoruz. Ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Antik Mısır’ın en görkemli koleksiyonunu barındıran, Dünyanın en önemli müzelerinden Kahire Müzesi gezimiz ve sonrasında müzede verilecek serbest zaman ardından dileyen misafirlerimiz ekstra Nil Nehrinde Felucca Yelkenli Turuna katılabilirler. (35$) Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Pyramids Park Resort Cairo vb.; 5* Cairo Pyramids Hotel vb.
3. Gün: Kahire - (Khan El Khalili)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Eski Kahire & Medeniyet Müzesi & Khan el Khalili Turuna katılabilirler. (Öğle Yemekli - Yetişkin 130$ -Çocuk 65$) Eski Kahire'nin merkezinde üç dinin bir araya geldiği alan bulunuyor. Burası, başta Amr ibn el-As Camii, Asma Kilise ve Ben Ezra Sinagogu olmak üzere üç semavi dinden kalma anıtları bir araya getiren eşsiz kompozisyonu ile en önemli arkeolojik alanlardan biridir. Eski Kahire ve Papirüs bitkisin kağıda dönüşümünü izleyeceğimiz Papirüs atölyesi ziyaretimiz ardından öğle yemeğimizi alıyoruz ve Mısır Medeniyeti Ulusal Müzesinde, Antik Mısır’ın farklı asırlarına ait yaklaşık 50 bin parça tarihi eser ve mumyalar barındıran Mısır Medeniyetler Müzesini geziyoruz. Afrika'nın en büyük ve en eski çarşılarından birisi olan Khan el Khalili'yi de ziyaret ederek alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Konaklama: 4* Pyramids Park Resort Cairo vb.; 5* Cairo Pyramids Hotel vb.
4. Gün: Kahire - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Air Arabia Havayollarının E5-987 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 14.25’de varış ve turumuzun sonu.

EK BİLGİLER


Spesiyal Ekstra Tur Paketi: 395 Usd yerine 330 Usd!  Kayıt esnasında 300 Eur!
• Kahire Müzesi & Gize Piramitleri & Sfenks Turu
• Nil Nehrin’de Felucca Yelkenli Turu
• Eski Kahire & Medeniyet Müzesi & Khan el Khalili Turu
• Nil Nehrin’de Akşam Yemekli Tekne turu 


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ADNS
LOKASYON:
Mısır (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

419

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• Air Arabia Havayolları Yolları ile İstanbul (IST) – Kahire (CAI) – İstanbul (IST) arası uçak bileti
• Havalimanı Vergileri
• Tüm Transferler
• Seçilecek kategori otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
• Kahire şehir turu
• Türkçe rehberlik hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:


• Yurtdışı çıkış harcı 150 TL
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Kapı Vize Ücreti 25 $