FIRSAT

Antalya Hareketli Kahire Turu, 4 Kal 3 Öde

Antalya Hareketli Kahire Turu, 4 Kal 3 ÖdeAntalya Hareketli Kahire Turu, 4 Kal 3 ÖdeAntalya Hareketli Kahire Turu, 4 Kal 3 ÖdeAntalya Hareketli Kahire Turu, 4 Kal 3 Öde


Nil Nehri Tekne Turu, Piramitler, Sfenks, Kahire Müzesi, İskenderiye, Kızıldeniz

  • Vizesiz (Kapıda Kolay Vize)
  • Air Cario
  • 4 Gece 5 Gün

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Antalya - Kahire

Antalya Havalimanı Dış Hatlar terminalinde uçuştan 3 saat önce buluşuyoruz. Bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemleri sonrasında SM310 sefer sayılı Air Cairo Havayolları tarifeli uçuşu ile 11:40’da Mısır’ın başkenti Kahire’ye uçuyoruz. Yerel saat ile 13:10’da Kahire’ye varış ve ardından otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra Akşam yemekli ve Eğlenceli Nil Nehri Tekne Turu (75 Euro) programımıza katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme Kahire’deki otelimizde.Konaklama: 3* Hotel Carven Cario vb. veya 4* Baron Hotel Cario vb.
2. Gün: Kahire

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra tam günlük Öğle Yemekli Piramitler & Sfenks & Kahire Müzesi Turu (95 Euro – müze ve ören yeri giriş ücretleri dahildir) programımıza katılabilirler. Bu turumuzda Giza Piramitleri Keops, Kefren, Mikerinos piramitlerini ve Sfenks heykellerini göreceğiz. Giza Piramitleri turumuz sonrası parfüm yapım ve papirüs atölyelerini ziyaret edeceğiz. Atölye ziyaretlerimizin ardından turumuzun son ziyaret noktası olan Kahire Müzesine hareket ediyoruz. Dünyanın en önemli koleksiyonlarına ve antik Mısır hazinelerine ev sahipliği yapan, yaklaşık 120 binden fazla eser bulunan Kahire Müzesi ziyaretimizde antik Mısır dönemine ait papirüsler, paralar, mumyalama bölümleri ve başta Tutankamon olmak üzere birçok firavuna ait mumya ve mezarı görme şansına sahip olacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra Akşam Yemekli Kahire Şaheserleri ve Antik Çarşılar Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Akşam yemeği ile başlayacağımız turumuzda Eski Kahire, Enver Sedat Aniti , El Tahrir Meydanı, Kahire Kulesi, Nil Nehri ve down town panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından Kahire’nin en hareketli ve renkli çarşılarından olan Khan El Khalili çarşısında serbest zaman sunacağız. Tarihi 14. Yüzyıla dayanan ve bu özelliği ile Orta Doğunun en eski ve tarihi antik pazarlarından olan ve yerel hediyelik ve antika eşyalardan mücevherata, altın ve baharata kadar birçok ürünü bulabileceğimiz, dar sokaklarında dolaşırken yerel esnaf ile pazarlık yaparak alışverişin keyfine varabileceğimiz gezimiz sonrası şehir merkezinde serbest zaman. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme Kahire’deki otelimizde.Konaklama: 3* Hotel Carven Cario vb. veya 4* Baron Hotel Cario vb.
3. Gün: Kahire

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra Öğle Yemekli İskenderiye Turu (75 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda, Mısır’ın Akdeniz kıyısında bulunan ve 4 milyonluk nüfusu ile ikinci en büyük şehri olan İskenderiye’ye hareket ediyoruz. İskenderiye’ye varışımız ardından lokal restoranda alacağımız öğle yemeği ile başlayacağımız turumuzda MS 2. Yüzyılda yapıldığı düşünülen ve 1900’lü yıllarda keşfedilen, Kom es Shoqafa isimli yeraltı mezarları, Roma, Bizans ve İslam dahil olmak üzere farklı dönemlerden 1.800’den fazla eserin sergilendiği İskenderiye Ulusal Müzesi, Pompei Sütunu ve İskenderiye Kütüphanesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Kişisel aktiviteler ve çevre gezisi için sunulacak serbest zaman ardından turumuzu tamamlayarak Kahire‘deki otelimize dönüyoruz. Konaklama: 3* Hotel Carven Cario vb. veya 4* Baron Hotel Cario vb.
4. Gün: Kahire

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra Kızıldeniz Ain Sokhna'da Öğle Yemekli 5* Beach Resort Turu (95 Euro) programımıza katılabilirler. Bu turumuzda Kahire’ye 189 km. uzaklıkta, Kızıldeniz kıyısında yer alan ve kumsalları ile ünlü Ain Sokhna‘da 5 yıldızlı Beach Resort‘te deniz, kum ve güneşin tadını çıkartacağız. 5 yıldızlı Beach Resort’te alacağımız öğle yemeğinin de dahil olduğu turumuzun ardından Kahire’deki otelimize dönüyoruz. Konaklama: 3* Hotel Carven Cario vb. veya 4* Baron Hotel Cario vb.
5. Gün: Kahire - Antalya

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından serbest zaman sunuyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte, Antalya’ya gerçekleşecek dönüş uçuşumuz için Kahire Havalimanına hareket ediyoruz. Bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından SM309 sefer sayılı Air Cairo Havayolları tarifeli uçuşu ile 16:05’de Antalya’ya uçuyoruz. TSİ 17.40 ‘da Antalya Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

YARIM PANSİYON Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 300 € yerine 245 €

• Müze ve Ören yeri giriş ücretleri dahildir
• Öğle Yemekli Piramitler & Sfenks & Kahire Müzesi Turu (95 Euro)
• Akşam Yemekli Kahire Şaheserleri ve Antik Çarşılar Turu (55 Euro)
• Akşam Yemekli ve Eğlenceli Nil Nehri Tekne Turu (75 Euro)
• Öğle Yemekli İskenderiye Turu (75 Euro)
 Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 2+/12 yaş arası 50 Euro indirimlidir)


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ISTYA
LOKASYON:
Mısır (Antalya çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

449

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


• Air Cairo Havayolları tarifeli seferleri ile Antalya HL – Kahire – Antalya HL parkurunda uçak bileti,
• Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
• Seçilen Otel kategorisinde Kahire’de 4 Gece Oda & Kahvaltı konaklamalar,
• Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri,
• Otel ve Turist şehir vergileri,
• Türkçe rehberlik hizmetleri (15 kişi altında katılımcı sağlanan tarihlerde İngilizce rehberlik hizmeti sunulabilir)
• TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

HARİÇ OLANLAR:


• Kapıda Mısır Vizesi (25 Euro). (Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz vizeden muaftır)
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli
• Mısır Yerel karşılama ve asistanlık hizmetleri Bedeli 25 Euro (yerel hizmet bedeli Mısır lokal acente yetkilisine ödenecektir)