SİZE ÖZEL

Almanya: Frankfurt Rüyası

Almanya: Frankfurt RüyasıAlmanya: Frankfurt RüyasıAlmanya: Frankfurt RüyasıAlmanya: Frankfurt RüyasıAlmanya: Frankfurt RüyasıAlmanya: Frankfurt RüyasıAlmanya: Frankfurt Rüyası


Frankfurt, Hanau, Alsfeld, Strazburg, Alsace, Colmar, Baden-Baden, Heidelberg,

  • Türk Havayolları
  • 4 Gece 5 Gün
  • Frankfurt Şehir Turu Dahil
  • 4* Oteller

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Frankfurt

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde 05:00'te Türk Havayolları Kontuarı önünde buluşma. Check-in İşlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1587 numaralı tarifeli seferi ile saat 08:05'te Frankfurt’a hareket. Yerel saat ile 10:15'te Frankfurt’a varış. Varışımızın ardından Pasaport kontrolünü takiben bizi bekleyen otobüslerimiz ile Frankfurt panoramik şehir turumuz başlıyoruz. Frankfurt Katedrali, Palmengarten Botanik Bahçesi, Römerberg Meydanı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer ve geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Mercure Hotel Frankfurt Eschborn Sued vb.
2. Gün: Frankfurt - (Hanau & Alsfeld)

Kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Hanau & Alsfeld turuna katılabilirler. (75 Euro) Hanau, Almanya'nın Hessen eyaletine bağlı, bir şehridir. Jacob ve Wilhelm Grimm kardeşlerin 1785-1786 yıllarında doğup büyüdükleri şehir olan Hanau’da, Goldsmith Müzesi, Hanau hanedanlığından kalan tarihi mirası tüm güzelliği ve barok yapısıyla gözler önüne seren Phillipsruhe Şatosu ve Dünyanın en büyük oyuncak bebek müzelerinden biri olan “Oyuncak Müzesi” göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Alsfeld turu ile devam ediyoruz. Kırmızı Başlıklı Kız masalının doğduğu yer olan Alsfeld, Hofgeismar Müzesine de ev sahipliği yapan şirin ve güzel bir kasabadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Mercure Hotel Frankfurt Eschborn Sued vb.
3. Gün: Frankfurt - (Strazburg - Alsace - Colmar)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Strazburg – Alcase - Colmar Turuna (100 Euro). katılabilirler. Strazburg turumuzda Orta Çağdan kalma Alsace evlerinin bulunduğu Petit France (küçük Fransa), 14. Yüzyılın başında inşa edilmiş kapalı köprüler Ponts Couverts ve muhteşem fotoğrafların çekildiği Vauban Barajı, Kammerzell Evi, Strazburg Notre Dame Katedrali, Rohan Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ardından favori Fransız köyü olarak seçilen Eguisheim’de Ortaçağ atmosferini yaşıyoruz. Ardından Colmar’a hareket. Alsace Şarap Başkenti olarak anılır. Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venice” görülecektir. Baharda çiçeklere bürünürken, yazın üzümler, sonbaharda ise kızıl renkli yapraklar ile şenleniyor. Colmar sokaklarında dolaşırken rengârenk evler ve toprak saksılardan sarkan pembe ve kırmızı çiçekler, Arnavut kaldırımlı sokakları, dört bir tarafından akan su kanallarıyla büyülü bir atmosfere sahip Colmar şehri bizlere muhteşem bir deneyim yaşatacak. Ardından tarihi mimarisinden dolayı popüler bir turistik bölge olan Riquewihr’i ziyaret edeceğiz. Köyde üretilen Riesling ve diğer harika şaraplar ile de ünlüdür. Resmi olarak Fransa'nın en güzel köylerinden biridir. Turumuzun ardından otelimize hareket. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Mercure Hotel Frankfurt Eschborn Sued vb.
4. Gün: Frankfurt - (Baden Baden - Heidelberg)

 Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Baden-Baden ve Heidelburg Turuna (100 Euro) katılabilirler. Almanya - Fransa sınırına yakın, Avrupa’nın büyük kaplıca şehirleri altında UNESCO Dünya mirası parçası olmuştur. Avrupanın en meşhur kumarhanesi de bu şehirdedir. Ünlü Rus yazar Dostoyevski’nin Kumarbaz isimli romanı bu şehirde geçmektedir. Yeşil doğası, termalleri, kaplıcaları, Wellness otelleri, tarihi yapıları, sessiz ortamı ve lüks gazinoları ile Almanya’nın kara ormanları bölgesinde kurulan şehri aynı zamanda Ren Nehri ve Murg vadisi ise doyumsuz manzaraları olan bir Alman kasabasıdır. Heidelberg'da ise Almanya'nın en eski üniversitesini, Heidelberg Kalesini, Heidelberg Protestan Kilisesini, belediye binasını ve eski köprüyü göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize hareket. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Mercure Hotel Frankfurt Eschborn Sued vb.
5. Gün: Frankfurt - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Frankfurt havalimanına transfer. Türk Havayolları TK1594 numaralı tarifeli seferi ile saat 19:05’te İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 23:05’te varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatlerinizde tekrar görüşmek dileği ile.

EK BİLGİLER

MAYIS UÇAK DETAYLARI
TK1587 15MAY ISTFRA 0805 1015
TK1594 19MAY FRAIST 1850 2255

TEMMUZ UÇAK DETAYLARI
TK1587 11JUL ISTFRA 0805 1015
TK1594 15JUL FRAIST 1850 2255

AĞUSTOS UÇAK DETAYLARI
TK1591 28AUG ISTFRA 1130 1340
TK1594 01SEP FRAIST 1850 2255

EKİM UÇAK DETAYLARI
TK1587 25OCT ISTFRA 0805 1015
TK1594 29OCT FRAIST 1810 2315

KASIM UÇAK DETAYLARI
TK1587 13NOV ISTFRA 0920 1040
TK1594 17NOV FRAIST 1810 2315

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#PCS
LOKASYON:
Almanya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal, iade imkanı bulunmaktadır. Tur hareket tarihine 30 günden az kalan rezervasyonlarda, 15 gün kalaya kadar %50, 15 günden az kalması durumunda ise %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

799

en düşük kişi başı

799

5 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


 Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Frankfurt -İstanbul arası uçak biletleri
 Frankfurt panoramik şehir turu
 4* oteller kategorisinde Frankfurt’da 4 gece Kahvaltı dahil konaklama,
 Tüm Transferler
 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
 Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

HARİÇ OLANLAR:


 Yurtdışı çıkış harç pulu
 Vize Ücreti ve servis bedeli
 Şehir ve otel vergileri
 Müze ve ören yerleri girişleri
 Şoför ve rehber bahşişleri (5 Euro)
 Şehir vergileri